Relacja z marszu STOP UKRAINIZACJI POLSKI. Przemawiała nasza publicystka Katarzyna Treter-Sierpińska [WIDEO]

10

W sobotę (24.09.2022) w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki odbyła się manifestacja organizowana przez Konfederację Korony Polskiej, czyli partię Grzegorza Brauna. W manifestacji wziął też udział  Ruch Narodowy, a poseł Krzysztof Bosak był jednym z mówców.

W proteście wzięło udział około stu osób. Na pikiecie inicjującej manifestację przemawiała m.in. redaktor Katarzyna Treter-Sierpińska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie było wielu incydentów, poza jakimś prowokatorem, który stał z tablicą, na której napisano „Braun do Moskwy”. Daleko majaczyły flagi ukraińskie trzymane przez aktywistów Partii Razem, a więc nie Ukraińców. Pod sam koniec przemówień polska młodzież deptała banderowską flagę, następnie tłum ruszył w stronę Pałacu Prezydenckiego. Skandowano hasła „Banderowski PiS” czy „Tu jest Polska nie Bruksela, tu Bandery się nie wspiera”. Wchodząc w Śródmieście miało się wrażenie jakiejś obcości. Na Krakowskim Przedmieściu na każdym budynku wisiały ukraińskie flagi i hasła „Sława Ukrajini, herojam sława”. Przechodnie patrzyli na protestujących ze zdziwieniem lub cynicznym uśmiechem. Prasa mainstreamowa opanowała techniki propagandy do perfekcji nieznanej nigdy wcześniej. O samym marszu poza portalem Kresy.pl napisała Gazeta Wyborcza, która oczywiście ostro go skrytykowała.

Za zaproszenie do wzięcia udziału w manifestacji podziękował w mediach społecznościowych Jacek Międlar.

Pod siedzibą prezydenta RP przemawiał poseł Braun i Krzysztof Bosak, którzy podsumowali całe zgromadzenie. Wyrazili oni sprzeciw przeciwko postawie prezydenta Andrzeja Dudy, który przyjął rolę „ambasadora Ukrainy na świecie”. Pikieta odbyła się sprawnie i bez większych zakłóceń. Jedynie niewielka liczba protestujących stanowiła gorzki kęs do przełknięcia, pokazuje to, że lawa jaką jest naród polski już dawno zastygła.

Transmisja z manifestacji w dwóch częściach (część manifestacji nie została zarejestrowana z przyczyn technicznych):

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. negro mówi

  Duda na sesji ONZ nie zająknął się nt spraw Polski, bo teraz na topie jest szkodzenie Rosji poprzez wspieranie Ukrainy. A Polską się nikt nie przejmuje, bo żadnych profitów z tego nie ma. To po co wspominać?

 2. ubawiony mówi

  Niech sie pochwali ilu sluchaczy miala. bu ha ha ha ha

 3. finka mówi

  Polacy obudzą się jak zwykle za późno, rząd zaplanował ukrainizację Polski, a my traktujemy to jak normalny proces, zamiast już protestować. Pozytywne, że coraz więcej osób w różnych ankietach wypowiada się przeciwko tej nachalnej pro ukraińskie propagandzie rządu i lewactwa.

 4. ubawiony mówi

  Dlaczego szanowna prelegentka nie podskakiwala jak ten z CEP,Rafalala i co 2 zdania nie wyla smierc wrogom Polski?
  Prosze zadbac o oprawe widowiska a wiecej ludzi przyjdzie posluchac bzdetow a nie 6 osob.lacznie z prelegentami.

 5. Kresowiak mówi

  Kilkaset osób wspaniałych Polaków. Ubawiony chyba jesteś z własnej głupoty.

 6. ubawiony mówi

  Dodalem linka z twittera z tej farsy i nadajacego przez glosnik Griszy Brauna. Nie przeszlo. O jakich setkach belkoczesz otumaniony narodowcu?

 7. Anty mówi

  Ubawiony pisdzielski durniu Rafałowi Mossakowskiemu z CEP możesz co najwyżej buty czyścić.

 8. tiw mówi

  Niska frekwencja ?- bo Polacy są zastraszeni i zmanipulowani przez obce(TVN) i niestety w tej sprawie także przez niektóre polskie media. Polacy boją się ukraińców we własnym kraju. Cieszyliśmy się, że po II wojnie światowej rzekomo byliśmy jednolitym etnicznie krajem. Nie zdawaliśmy sobie sprawy ilu obcych tu zamieszkało – często pod “skradziona tożsamością i polskimi nazwiskami”. Oni się teraz “obudzili” i zobaczcie co wyprawiają z “POLSKOŚCIĄ” wybrani samorządowcy w Gdańsku, we Wrocławiu czy w innych miastach na tzw. ziemiach odzyskanych. Nie wspomnę już o byłym premierze, dla którego POLSKOSĆ to nienormalność. Polacy działają ale NAS jest tu, na naszej ziemi znacznie mniej niż nam się wydaje, i tylko nieznacznie przekraczamy pułap mówiący o tym, że jesteśmy większością. Jeśli odliczyć od tego zdrajców, takich jak np. “ubawiony”( o ile jest Polakiem a nie obywatelem tu mieszkającym) to stanowimy w naszym kraju mniejszość i dla maszerujących przez Krakowskie Przedmieście powinna być wzmocniona ochrona jak dla mniejszości narodowych. Gdańsk czy Wrocław pierwszy ogłosi się wolnym miastem? A może Warszawa?

 9. Krzysztof mówi

  Tej siły już nic nie zatrzyma. Stop Braunizacji. Treter zjedz snikersa

 10. tiw mówi

  Stop ukrainizacji – to się zaczęło i tego już nic i nikt nie zatrzyma.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.