Katarzyna TS: Głupi, głupszy i najgłupszy oklaskują nowe szaty cesarza

fot. pixabay
17

Baśń „Nowe szaty cesarza” to baśń optymistyczna. Zakłada ona, że wystarczy powiedzieć rzecz oczywistą i wszyscy natychmiast zauważą oszustwo, którego  wcześniej nie dostrzegali lub nie chcieli dostrzec. Dla przypomnienia – w baśni oszustwo polega na tym, że dwóch cwaniaków obiecuje uszyć nowe szaty dla cesarza, przy czym mają być one widoczne tylko dla mądrych ludzi, którzy nadają się do sprawowania swojego urzędu. Jeśli ktoś nie widzi szat, ten kiep. Oczywiście oszuści niczego nie szyją, ale kolejni urzędnicy wysyłani na inspekcję zapewniają, że widzą wspaniałe szaty. Dlaczego? Ponieważ boją się, że gdy powiedzą prawdę to narażą się na utratę stanowiska lub oskarżenie o głupotę. W pułapkę również daje się złapać cesarz, który zakłada nieistniejące szaty, żeby udowodnić jak bardzo jest mądry i nadaje się do tego, aby być cesarzem. Podczas uroczystej parady poddani głośno chwalą nowe szaty, których nie ma, bo nikt nie chce wyjść na głupca. I wtedy do akcji wkracza małe dziecko wołając: Patrzcie, przecież on jest nagi!

— Boże, słuchajcie głosu niewiniątka — powiedział wtedy jego ojciec i w tłumie jeden zaczął szeptem powtarzać drugiemu to, co dziecko powiedziało. — On jest nagi, małe dziecko powiedziało, że jest nagi! — On jest nagi! — zawołał cały lud. Cesarz zmieszał się, bo wydało mu się, że jego podwładni mają słuszność, ale pomyślał sobie: „Muszę wytrzymać do końca procesji”. I wyprostował się jeszcze dumniej, a dworzanie szli za nim, niosąc tren, którego wcale nie było.

A więc mamy wersję optymistyczną: wystarczyło, iż dziecko zawołało, że cesarz jest nagi i natychmiast CAŁY LUD zawołał, że cesarz jest nagi. To, że cesarz postanowił dalej odgrywać komedię, pokazuje dobitnie, jaka jest natura, a raczej wynaturzenie władzy. Idzie ona w zaparte nawet gdy sama już wie, że robi z siebie idiotę. To jednak nie zmienia optymistycznego akcentu o CAŁYM LUDZIE, który przejrzał na oczy. Niestety, to akurat jest w tej baśni absolutną fikcją. O ile faktycznie istnieją oszuści wciskający ludziom kit i faktycznie istnieją naiwniacy, którzy dają się im wodzić za nos, o tyle CAŁY LUD dostrzegający oszustwo to zjawisko, które w przyrodzie nie występuje. Niestety, duża część ludu, o ile nie większość, będzie nadal podziwiać nowe szaty cesarza, chociaż gołym okiem widać, że cesarz jest nagi. I takie zjawisko obserwujemy obecnie, a jego przykładem są trzy oszustwa, czyli walka o gender, walka o klimat i walka z pandemią.

Walka o gender to walka o wmówienie ludziom, że płeć biologiczna nie istnieje, a każdy może dowolnie decydować, czy jest mężczyzną, czy kobietą, czy też ani mężczyzną, ani kobietą. Wyznawcy genderyzmu głoszą, że mężczyźni mogą rodzić dzieci i nawet powieka im nie drgnie, gdy ludzie pukają się w czoło słuchając tych bredni. Niestety, brednie genderowców mają liczne grono zwolenników, którzy dali sobie wmówić, że jeśli nie dostrzegają „nowych szat cesarza”, to są głupcami i nie rozumieją nowoczesnego świata. Konsekwencją jest dramat polegający na okaleczaniu dzieci poprzez terapie hormonalne i operacje zmiany płci, które przeprowadza się na skutek deklaracji ogłupionych genderową propagandą małoletnich stwierdzających, że chcą zmienić płeć. Ten kryminalny proceder przeprowadzany jest nawet na kilkulatkach, a genderowi przestępcy – zamiast trafić za kratki – są wspierani przez władze, uczelnie i media. Wołanie, że „król jest nagi” nie przynosi rezultatu. Głupota zyskuje coraz więcej zwolenników.

Kolejnym oszustwem w stylu „nowych szat cesarza” jest teza, że człowiek ma wpływ na zmiany klimatu, więc trzeba walczyć z emisją CO2 i uzyskać tzw. neutralność klimatyczną, bo jak nie, to już za chwileczkę Ziemię szlag trafi i będzie pozamiatane. Stwierdzenie oczywistej oczywistości, że klimat zmienia się cyklicznie od 4,5 miliarda lat i ocieplał się oraz ochładzał zanim jeszcze na Ziemi pojawił się człowiek, zupełnie nie przeszkadza klimatycznym oszustom promującym „nowe szaty cesarza”. A propaganda robi swoje i wyprowadza na ulice tysiące rozhisteryzowanych dzieci podążających za Gretą Thunberg obsadzoną w roli klimatycznego szczurołapa z Hameln. Ta głupota również zyskuje coraz więcej zwolenników.

A teraz przechodzimy do trzeciego oszustwa, czyli pandemicznych „nowych szat cesarza”. Z sezonowego wirusa o śmiertelności na poziomie grypy uczyniono monstrum paraliżujące cały świat. Podstawą do nakręcania tego obłędu stały się niewiarygodne testy, na podstawie których odcięto ludzi od służby zdrowia, co musiało doprowadzić i doprowadziło do hekatomby. W Polsce mamy już ponad 140 tys. nadmiarowych zgonów i to nie wirus jest temu winny, ale władza, która walczy z wirusem przy pomocy lockdownu, maseczek, dystansu i dezynfekcji. Ci, którzy wołają, że „król jest nagi”, są traktowani jak wrogowie ludu. A władza brnie w ten obłęd i przy pomocy propagandy ciągnie w przepaść ogłupione społeczeństwo. Teraz realizowany jest absurdalny scenariusz pt. „szczepionki pokonają wirusa”. Nie pokonają. W najbardziej „wyszczepionej” Wielkiej Brytanii mamy największą liczbę nowych zakażeń w Europie.  We wzorcowo „wyszczepionym” Izraelu wraca obowiązek kwarantanny i to dla zaszczepionych! Dlaczego? Ponieważ tam również wzrasta liczba zakażeń. Jest to związane z nowym wariantem koronawirusa, który ma być bardziej zakaźny i do tego atakuje zaszczepionych, chociaż szczepionki miały być skuteczne na wszystkie warianty wirusa. Tak wygląda obłędna walka z pandemią, czyli z sezonową infekcją dróg oddechowych. Zamiast leczenia jest testowanie. Zamiast wzmacniania układu odpornościowego jest duszenie w maskach i polewanie wszystkiego płynami do dezynfekcji. A wiara w wyeliminowanie koronawirusa przy pomocy szczepionek ma taki sam sens jak wiara w wyeliminowanie wirusa grypy przy pomocy szczepionek. Niestety, lud został tak skutecznie ogłupiony, że wierzy w te brednie tak jak w niewidzialne szaty szyte przez oszustów.

Jak dziś kończy się baśń „Nowe szaty cesarza”? Dzieci wołających, że „król jest nagi” nie brakuje. Ale nie ma mowy o tym, żeby CAŁY LUD posłuchał ich głosu. Wiara w to, że możemy dowolnie wybierać płeć, jest głupia, ale ludzie w to wierzą. Wiara w to, że mamy wpływ na klimat, jest jeszcze głupsza, ale ludzie w to wierzą. Wiara w to, że lockdown, DDM i szczepienia wyeliminują sezonową infekcję dróg oddechowych, jest najgłupsza, ale ludzie w to wierzą. Głupi, głupszy i najgłupszy z zachwytem wpatrują się w szaty, których nie ma.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Foliarskie gusła dla frajerów – wPrawo.pl

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. prezydent Rzeszowa - Braun mówi

  Szate posla RP Mikke,ktory w majtach na zakupy poszedl,motloch z konfederacji oklaskuje?

 2. Maksio mówi

  Ta moralna zgnilizna przychodzi z bogatej, sytej Europy, ktorej brakuje jeszcze przysłowiowej wisienki na torcie. To oszustwo, bo tak naprawdę powiększa się coraz bardziej różnica między biednymi i bogatymi. Cywilizacja europejska runie kiedyś pod hordami głodnych barbarzyńców, którzy z radością i z konieczności wszystko zniszczą, także to co było dobre i mądre. Genderyzm, ochrona klimatu, pandemia to dzieło Szatana. Światłem niech będzie mi Krzyż Święty, a nigdy Wodzem smok przeklęty!

 3. Ciastek mówi

  Ja bym dodał czwartego jeźdźca Apokalipsy, mianowicie Narodowy Spis Powszechny. Kto odmówi tej państwowej spowiedzi, zapłaci 5 tyś. grzywny. Urzędnikowi trzeba np. powiedzieć, jeśli zapyta czy byłem za granicą, gdzie pracuję, ile metrów ma mieszkanie i jakiego wyznania są moje dzieci. GUS nie bierze odpowiedzialności za oszustów, którzy spenetrują szuflady w domu i ukryci za maseczką bezkarnie wyłudzi dane osobowe.

 4. Hammurabi mówi

  To wszystko szczera i gorzka prawda.
  Społeczeństwa zachodu Europy, były i są nadal urabiane od kilku, jeśli nie od kilkunastu pokoleń na taką właśnie modłę. Nam, z racji odizolowania przez żelazną kurtynę serwuje się edukację przyśpieszoną. To, czego się nie da wmówić na zasadzie „prawdy Goebbelsa”, narzuca się rządowymi ukazami.
  Cała nadzieja w tym, że genetycznie uwarunkowana polska przekora będzie dość mocna by stanowić skuteczne antidotum.
  A jeśli nie?
  Jeśli nie, to podzielimy los dinozaurów. Wszyscy. A ci, którym się wydaje, że nad puszką Pandory sprawują pełną kontrolę, przekonają się o tym ostatni.
  Jak to pisał Sofokles:
  „A wieczną prawda, że w przystępie dumy
  Mienią dobrymi ci nieprawe czyny.
  Którym bóg zmieszał rozumy!
  Nikt się na ziemi nie ustrzeże winy.”

 5. asder mówi

  Wyobrażam sobie jak ta cała klika z Davos musi się śmiać z tej całej hucpy przez siebie rozpętanej. Ja wystarczyło wystawić ideologiczne bojówki by głupota zainfekowała cały świat. Wyobrażam sobie, ze na końcu powiedzą iż ludzie są tak głupi, ze mafia musi przejąć władzę nad wszystkimi by zahamować głupotę i wprowadzić swój systemowy terror. Tym sposobem rewolucja pożre nie tylko własne dzieci.

 6. Historyk mówi

  Myślę ,że niestety już przekroczyliśmy Rubikon. Poziom zidiocenia jest już tak ogromny ,że nie da się tego cofnąć perswazją . Ostatnio przeczytałem , że chcą aborcję uznać za prawa człowieka . Gdzie jest granica upadku?

 7. Hammurabi mówi

  „Kości zostały rzucone”?
  Myślę, że to wciąż jest potrząsanie kubkiem.
  Niestety, najgorsze wciąż przed nami. Przekroczenie Rubikonu oznaczało wojnę domową…
  Co by oznaczać mogło dziś?

 8. Matka mówi

  Ech, pani Katarzynko. Nie umie sobie pani radzić z krytyką, usuwa pani komentarze – boi się pani wyśmiania? Myśli pani, że nikt się z pani śmiać nie będzie, jak pani pousuwa komentarze? Pani Katarzynko, radzę dopuścić moje komentarze i dyskusję tutaj, jeśli nie, będzie pani wstyd na TT,.

 9. Laura Saneli mówi

  Syn mój (10) czytał niedawno tę bajkę i sobie o niej rozprwialismy właśnie dopasowując do psychozy pandemiozy i paranoi maseczkowo-szczepionkowej. Też zadziwiła mnie jej aktualność. Pięknie Pani to wyłożyła, zgadzam się w zupełnosci.

 10. Realista mówi

  „…CAŁY LUD dostrzegający oszustwo to zjawisko, które w przyrodzie nie występuje”.
  Proszę Pani: kiedy Andersen pisał tę bajkę, nie było jeszcze telewizji! A i gazety nie były takie znowu powszechne…

 11. Alm mówi

  Głupi, głupszy, najgłupszy, szMatka.

 12. UPS mówi

  „CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI”
  [Ciekawe ? Czy można założyć, że w jakimś sensie, jesteśmy nie w pełni, a może całkowicie nieprzygotowani do korzystania z daru inteligencji i intelektu. ]
  Już sam tytuł wymaga odpowiedniego wprowadzenia. Określenie „Ciemny lud wszystko kupi” , jako hasło widnieje, nie widniejąc , na sztandarach wszystkich partii politycznych, banerach firm maści wszelakiej i jest rozbudowywane do niewyobrażalnych rozmiarów, przez instytucje pijarowo-marketingowe. Można śmiało powiedzieć, że cała gospodarka, ba dzieje ludzkości tworzone były na tym, jakże lotnym i opiniotwórczym haśle. Wszak każdy trochę bardziej rozgarnięty człek ze zdziwieniem konstatuje, że …..”ciemny lud wszystko kupi”. Apeluję w stylu jednego ze znanych blogerów , „proszę mi tu nie wierzgać jak piszę wszystko to wszystko”, nawet …… zawinięte w srebrny papierek, a jak zaczną o tym mówić telewizyjne autorytety, to i bez papierka. …….
  P.S. „Nie nasze klatki nie nasz cyrk, a w tych klatkach my”

 13. Michu. mówi

  Zgadzam się z Pani felietonem, głupota króluje bogacą się na niej cwaniacy, pandemią to okazja, żeby dusić społeczeństwo dosłownie i w przenośni. Czy kiedyś znikną te cholerne maski? Sam nie wiem.

 14. Emilian58 mówi

  W takie szaty syjonistyczna centrala ubrała tę chazarską bandę z PRAWEM w nazwie!!! A nawet całą tę „polską” klasę polityczną! Wielu naiwnych dało się nabrać na te „życiodajne szczepionki” chazarskim gebelsom i to na całym świecie a wielu dalej stoi potulnie w kolejce do rzeźni! Talmudyczni ustawiacze świata wciskają kit że co2 przedostaje się w górne warstwy atmosfery! Przy czym ciężar dwutlenku to 144 a ciężar powietrza (azot, tlen) to 129!!! To jak ten cięższy CO2 od powietrza może się dostać powyżej??? No właśnie po to jest takie nauczanie młodzieży aby po studiach uwierzyli w każdą OCZYWISTĄ BZDURĘ!!! A co do gender-szwender nie będę nic pisał bo dzisiaj z tyłu som baba a z przodu som chłop i owszem.

 15. okon mówi

  To był najwyższy czas. Od razu przyjemniej się tu zrobiło bez tych głupawych wpisów. Tak trzymać.

 16. okon mówi

  To miało być pod wpisem „matka”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.