„Kamienica spłonie!” Właściciel łódzkiej kamienicy z muralem upamiętniającym ofiary ukraińskiego ludobójstwa na Polakach otrzymuje pogróżki [WIDEO]

Ul. Rzgowska w Łodzi / Fot. Jacek Międlar
11

Wyobraźcie sobie Państwo sytuacje, że powstaje gdzieś mural z napisem: „Niemiecka zbrodnia holocaustu 1939-1945. Pamiętamy!”, o którym jedna z dużych, znanych gazet pisze: „To obrzydliwe, ohydne, niemoralne. Jak można tak szczuć na ludzi, którzy przyjeżdżają do Polski”. – Niepojęte, prawda? A jednak wydarzyło się naprawdę! Z tą jedną różnicą, że mural upamiętniał zbrodnie dokonaną na Polakach.

Kilka lat temu w Łodzi przy ul. Rzgowskiej powstał mural dedykowany ofiarom ukraińskiej zbrodni. Sfinansowała go fundacja Wołyń – pamiętamy, której cele statutowe realizowane są wyłącznie dzięki dobrowolnym darowiznom polskich patriotów. Teraz czytelnicy „Gazety Wyborczej” domagają się, aby Łódź na koszt podatnika zamalowała mural lub skierowała sprawę do sądu, aby zmusić właściciela kamienicy do usunięcia dzieła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nikogo nie obchodzi fakt, że mural powstał w ramach odpowiedzi Polaków na ogłoszenie przez Radę Najwyższa Ukrainy roku 2019 rokiem Stepana Bandery, ojca ludożerczej ideologii ukraińskiego szowinizmu narodowego.

Właściciel kamienicy, działacz społeczny, narodowiec i polski patriota, Dariusz Ziemba regularnie otrzymuje teraz groźby, gdzie czyta, że jego budynek np. spłonie lub w inny sposób ulegnie zniszczeniu. Wszak nie jest to niczym karygodnym w porównaniu do muralu, który burzy pokój serc przybyszów szukających w Polsce schronienia przed piekłem wojny. Co więcej, wypowiadający się w roli eksperta na łamach „Wyborczej” historyk, dr Wojciech Marciniak mówi, że: „ środowiska sprzyjające lub wręcz inspirowane przez Kreml wykorzystują zbrodnie dokonane przez ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej do zniechęcania Polaków do pomagania naszym sąsiadom”. Czy zatem w tej grotesce polski patriota jest moskalem, Ukrainiec prawowitym obywatelem, a żyd włodarzem? O tym w programie Piotra Korczarowskiego, którego gościem był Dariusz Ziemba.

Źródło: eMisjaTv

Zobacz także:

Wywiad z Katarzyną Sokołowską! O 15 zarzutach, które jej postawiono, banderowskiej akcji „płomień braterstwa” oraz upamiętnianiu ofiar Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Szczur mówi

  Nawet jeśli zniszczą każdy pomnik, każdą tablicę upamiętniającą i każdy zapis, sprawa Wołynia jest już tak głośna, że ludzie nie zapomną.

 2. Tey mówi

  A dlaczego mają niszczyć PRAWDĘ, a promować fałszywą narrację?
  Co? Bo GW ma monopol na swoją „prawdę”? I chce ją ogółowi narzucać?

 3. Kwal mówi

  Bo Gazeta Wyborcza to jest gazeta żydowska dl Polaków. Dopóki Polacy nie zrozumieją, że nieszczęściem Polski jest żydokomuna i nie podejmą z nią walki nic w Polsce się nie zmieni….
  Zresztą…Polski już nie ma !

 4. z-k mówi

  Polski Sierpień został opędzlowany szachrajskiej międzynarodówce i w III-j okrągłostołowej karty rozdają żydzi, prusacy i banderowcy a Polacy ….. do kąta

 5. Ewa-Maria mówi

  Kowal ma rację że Polski już nie ma. Sprzedał ją Morawiecki eurokołchozowi za kamienie milowe.

 6. Goj mówi

  Polski nie ma od masońskiego zamachu majowego selmana w 1926r.
  Teraz jest twór, który ktoś trafnie określił: ukropolin…

 7. MACIEJ mówi

  „Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym. (…) Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.” G. Orwell

 8. Tolek mówi

  Herr Mindlar znowu będzie ulice zamiatać.

 9. Grzegorz mówi

  Zamowie taki mural kto chętny zrobić

 10. Marcin Malik mówi

  Krytyka Ukraińców i banderyzmu po prostu się nie opłaca.

  1. PIS liczy na to, że najpierw zwabi miliony Ukraińców pakietem socjalnym i kilkoma przywilejami, a potem ograbi ich z podatków. PIS już pewnie obliczył ile $$$ jest w stanie ściągnąć z 3-4 mln Ukraińców przez 10 lat? Pewnie miliardy, więc ktoś kto mówi o Rzezi Wołyńskiej, po prostu psuje PIS-owi interes. Wg założeń elit Ukraińcy muszą czuć się dobrze aby chcieli zostać i płacić. (Dlatego Ukraińcy zostali mianowani na święte krowy.)

  2. Miliony Polaków wyjechało, więc potrzeba pracowników. Daje każdemu 5 sekund aby zdecydował kogo woli: 5mln Słowian wschodnich (w tym Ukrów), czy może miliony murzynów, Arabów, i wszelkich turbanów?
  Oczywiście że zdarzają się ukraińskie świnie i polskie szczury, które nienawidzą Polaków, ale z Ukraińcami jest mimo to lepiej. Ukrainki rodzą też białe dzieci ! ! !

  3. Podobno mówienie o Rzezi Wołyńskiej to 'działalność na rzecz Kremla’?! Czy oni są to w stanie udowodnić? To poważne oskarżenie. W Anglii jest podobnie: 'Każdy kto ma prawicowe poglądy też działa na rzecz Kremla.’

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.