Kaczyński żąda Ministerstwa Prawdy? [WIDEO]

Fot. eMisjaTv
13

2023 to rok, który będzie obfity w wydarzenia polityczne – z głównym, tj. wyborami do parlamentu na czele. Ostatnie lata pokazały jednak, że Polska coraz bardziej staje się „fasadą demokracji”. Restrykcje związane z popularnym przez ostatnie 2 lata mikrobem, dotykające podstawowych swobód obywatelskich, jak wolność zgromadzeń, przemieszczania się, a także próby ograniczania wolności słowa, które po wybuchu wojny na Ukrainie nabrały rozpędu wskazują, że coraz realniejsza staje się wizja G. Orwella z powieści „Rok 1984”. Niedawno rząd Prawa i Sprawiedliwości przedstawił projekt, którego wzorca również można szukać w Orwellowskim „Ministerstwie Prawdy”. Chodzi o wprowadzenie odpowiedzialności karnej za szerzenie dezinformacji, pod którą można podpiąć niemal każdą treść stojącą w opozycji do oficjalnej narracji.

To tylko niektóre z przejawów ograniczania naszych praw i wolności, które odbiera się Polakom kawałek po kawałku. A wszystko rzecz jasna, w trosce o bezpieczeństwo i wspólne dobro. Jednak takie akcje budzą odpowiedź społeczną – powstaje wiele ruchów, które za cel biorą sobie obronę zagrożonej wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W odpowiedzi na pomysły segregacji sanitarnej prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech powołał dwa lata temu Ruch Polska Jest Jedna, który teraz przekształcił się w partię polityczną i przygotowuje się do udziału w wyborach. Już u zarania swojego istnienia ruch był oskarżany o bycie swego rodzaju „dywersją” w środowiskach antysystemowych. Jak jest naprawdę – i jakie jest spojrzenie Rafała Piecha na nurtujące dziś większość Polaków problemy? O tym w dzisiejszym odcinku cyklu „Dokąd Zmierzamy”.

Źródło: eMisjaTv

Zobacz także:

Ocieplanie banderyzmu, reportaż o JP2 i skandaliczny wyrok! Jacek Międlar gościem wRealu24 [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Maksio mówi

  Ruch POLSKA JEST JEDNA jest w swojej formule poparcia dla POLSKICH produktów jest podobny do AGROUNII. Michał Kołodziejczak myśli bardzo podobnie jak pan Rafał Piech. Dziś, ma pan redaktor prowadzący rację, ci, którzy za krótko klaszczą, albo wcale, są wytykani palcami, piętnowani. Dziś partia władzy popiera takie miernoty jak Janusz Kowalski, który powie każdą głupotę, żeby tylko rozśmieszyć prezesa i zapunktować u kolegów. Ten matoł nie zdaje sobie sprawy jakie wyrządza szkody w dawaniu dobrego przykładu kultury parlamentarnej młodzieży. Gwoli prawdy, nie tylko on, bo np. Marcin Kierwiński, to wprawdzie nie taki kaliber jak Stefan Niesiołowski, ale swoim cynizmem, średniowiecznym komentarzem, ośmiewa parlamentaryzm. Poseł Suski, ostatnio, zreszta, nie tylko on, bo na zdjęciach w internecie, widzę, że najtęższe umysły polskiej prawicy, z portretem Jana Pawła II, rycersko bronią, podobno, zagrożonego mitu swiętego z Wadowic. Kaszana, folklor, chamstwo i zaścianek. Robią z nas głupców.

 2. Mieszko mówi

  Pieprzą coś o autorytecie Jana Pawla II? Mało mu już postawili pomników? Prawie w kazdym polskim ogródku stoi Wojtyła. A czasem jeszcze z Dziwiszem. A mnie nikt nie pytał o zdanie gdy burzyli w Bieszczadach pomnik temu co się kulom nie kłaniał. To był mój idol. Skurwysyny.

 3. Быдлошевский Л.З. mówi

  Luty 2018 rok. Luty. General Świerczewski. Miał pogrzeb katolicki w Warszawie. Trasa Baligrod-Cisna pomnik STAL w miejscowości Jabłonki. Pomnik 15 metrowy znieśli do zera. Do zera. I nikt nie protestował bo to komunista …✝️✝️✝️

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 4. Flex mówi

  Oj marzy się bezsilnym merytorycznie w polemikach PISowcom i ich politrukom jakaś neo Mysia czy nawet Szczurza! A może by tak Panie Prezesie jakaś większość konstytucyjna wprowadziła artykuły o przewodniej roli PIS, nierozerwalności sojuszy z USA i przyjaźni z Ukrainą? Do tego oczywiście dogmat o nieomylności Prezesa i ponadczasowości myśli jego Brata, ŚP. Prezydenta, Profesora Lecha Kaczyńskiego. Również równolegle za złamanie tych nienaruszalnych zasad stosowne zapisy i sankcje w KK z dożywociem włącznie, a w zastępstwie „czapy” „ochotnicze” wysłanie w szeregach Legionu na front UA-RU np. do Bachmutu.

 5. H mówi

  POLSKA JEST JEDNY JEST LEPSZE JAK PEJSATA KONFEDERACJA CZY NIEDOROBIONY KOLODZIEJCZAK !!!!!

 6. Mieszko mówi

  A co ci zawinił Kołodziejczak? Wiesz kuźwa kim on jest czy tylko tak sobie kuźwa hejtujesz baranie? Nie znosze takich matołów co nic nie czytają tylko piszą bzdury, małe fiutki. Jak Baron Gliński, nasz kulturalny minister, który na przedstawieniu nie był, ale krytyczne zdanie ma (papież z jajami na tle krzyża ze śpiewającą Maryją a w tle, gdzieś za kulisami, mordują dzieciątka w Betlejem, Herod coś o tym wie). Jaja Wielkanocne… 😁

 7. Maksio mówi

  Mało tego, że on ma krytyczne zdanie. On z tego powodu dotacji nie dał Słowackiemu w Krakowie, chuj jebany. Głosujcie na PiS! 🙂 Czartoryskiemu dał za te śmieci co prababka zbierała… skurwysyn….

 8. Flex PS mówi

  Za ponad pół roku wybory, których wyniku PIS nie jest pewny. Dlatego chce wyciąć z ogólnodostępnych mediów głos innych ugrupowań prawicowych jak Konfederacja. W mainstreamie ma zostać tylko spór Kaczyński – Tusk i rozdawnicy kontra zabieralnicy. Polityka gospodarcza i finanse państwa mogą się zawalić jak domek z kart. W USA chciwa pejsata finansjera właśnie zbankrutowała Silicon Valley Bank, a FED ruszył ratować jego klientów pieniędzmi gojów.Może powtórzyć się sytuacja i kryzys jak w 2008 po upadku banku Lehman Brothers. Jak duże instytucje finansowe zaczną ewakuować kapitały z emargin markets, NBP i MF będą mieć niezłą jazdę. Analogia z 2008 rokiem jest jeszcze taka, że wtedy wybuchła wojna Rosji z Gruzją. Może się nagle okazać, że wydrenowany zbrojeniami budżet nie będzie stać na nowe pęta kiełbasy wyborczej. I jeszcze jedna myśl. Padł bank Krzemowej Doliny, finansujący „nowoczesną, innowacyjną gospodarkę”. Taką, która marzyła się PMM. To bankructwo pokazuje, jaka jest prawdziwa efektywność i opłacalność wielu z tych dętych przedsięwzięć. Część Krzemowych biznesów będzie może musiała wrócić do tradycyjnych „krzemieni łupanych”. Kiedy rządzący oprzytomnieją, że podstawą stabilnego rozwoju jest zdrowa, efektywna i konkurencyjna gospodarka rynkowa (nie mylić z wynaturzonym wolnym rynkiem). Internetowe platformy nie upieką nam chleba, uszyją ubrań i nie wyprodukują lekarstw. Mogą jedynie poprawić konkurencyjność, dostęp klientów do produktów i usprawnić dystrybucję. Ale podstawą będą ciągle materialne dobra i usługi.

 9. Maksio mówi

  Gliński to jest Orzeł Biały. Z Mazurkiem z Rmf-u szybują wysoko. My tu, chłopstwo pod kopcem Kościuszki podziwiamy ich jak kosynierzy Kościuszkę onegdaj. On walczy o Polskę Kultury jak Składkowski o Sławojki. Za parę lat my będziemy ciułać, a te palanty będą się z nas śmiać.

 10. Ewa-Maria mówi

  @ Mieszko , Kołodziejczak to następny wykreowaniec na potrzeby kreującego go. To drugi Hołownia ,który na siłę chce dostać się na poselskie salony. O nic więcej mu nie chodzi, przecież to takie oczywiste. Na plecach rolników dąży do swojego, zamierzonego celu. Czy tak trudno to dostrzec? . Od dłuższego czasu to widzę.

 11. verizanus mówi

  Ważne jest, aby trzymać się IDEI (wtedy widać kto zdradza) a nie poszczególnych ludzi (którzy mogą zdradzić). Dla jednych będzie to wielka Polska dla innych IV Rzesza, dla jeszcze innych socjalizm (choć ten był zbrodniczy często i nie wiadomo czy można). Jedni wolą św. Jana Pawła II inni Lenina czy tam innego Świerczewskiego itd. itp.
  W przypadku św. Jana Pawła II ważne dla Polaków katolików, że te pomniki są, tak jak dla Polaków europejsów, czy socjalistów ich bohaterów co tam swoim bożkom się kłaniali. Ale o wiele WAŻNIEJSZE, żeby w życie wprowadzać nauki św. Jana Pawła II. Myślę, że np projekt o całkowitym zakazie aborcji byłby AUTENTYCZNYM przykładem opowiedzenia się za wielkim świętym.

 12. verizanus mówi

  Komentarze na wprawo.pl ukazują się z takim opóźnieniem, że…. Nie wiem czy to dotyczy wszystkich i zawsze…

 13. anonim. mówi

  Albo cenzura, albo nieudolność tu na portalu jest. W zasadzie to pewno niedługo będą tu pół na pół komentarze politpoprawne, albo takie, że niby za ale z taką argumnetacją…. a potem już tylko polipoprawne, no może czasem ktoś się prześlizgnie…;)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.