Już ponad 130 tys. zł. na zrzutce dla posła Brauna. Pieniądze zostaną wykorzystane na projekt „Norymberga 2.0”

zrzutka na działalność Grzegorza Brauna/ fot. Fundacja Osuchowa
13

W związku ze słowami posła Grzegorza Brauna („Będziesz Pan wisiał”) skierowanymi do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas czwartkowej (16.09.2021) debaty sejmowej, Prezydium Sejmu nałożyło na niego najwyższą możliwe karę finansową (odebranie diety poselskiej i połowy uposażenia na 6 miesięcy), a prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie rzekomej groźby pozbawienia życia.

ZOBACZ: Grzegorz Braun ukarany przez Prezydium Sejmu. Odebrano mu połowę uposażenia i całą dietę poselską

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. wypowiedzi posła Brauna skierowanej do ministra Niedzielskiego

W reakcji na decyzję Prezydium Sejmu Fundacja Osuchowa uruchomiła zrzutkę na wsparcie działalności Grzegorza Brauna. W cztery dni wpłynęło na nią ponad 134 tysiące złotych. Link do zrzutki TUTAJ.

W niedzielę (19.09.2021) poseł Braun podziękował na Twitterze wszystkim wpłacającym oraz poinformował, że zebrane środki zostaną przeznaczone na działania służące gromadzeniu użytecznych procesowo dowodów przestępstw i zbrodni popełnianych w związku z Covid-19. Projekt nosi roboczą nazwę „Norymberga 2.0”.

– Co prawda nie wierzę, że ktokolwiek kiedykolwiek odpowie karnie za te przestępstwa, ale mam nadzieję, że Grzegorz Braun wykorzysta zebrane dowody do nakręcenia serii filmów dokumentalnych o kowidowych bandytach – napisała na Twitterze Katarzyna Treter-Sierpińska, publicystka portalu wPrawo.pl.

Źródło informacji: Twitter, zrzutka.pl

Zobacz też:

Braun do Niedzielskiego: „Będziesz Pan wisiał”. Poseł Konfederacji wykluczony z obrad Sejmu [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. dzialacz PO mówi

  Zebranina niczym u lewakow. tfuuuuuuuuuuuuuu

 2. czarny mówi

  To skoro nikt nie odpowie za te przestępstwa, to po co była ta zbiórka? Znowu fundowanie lepszego życia, jak zrzutka kasy na mieszkanie dla Michalkiewicza?
  Niech spożytkują tą kasę na pomoc ludziom w walce z bezprawnymi przepisami wprowadzanymi przez pis.

 3. kici kici KOCUR mówi

  @Czarny
  Oooo widzę że już żal doopę ściska. Ja dałem i nie interesuje mnie jak te pieniądze pan Grzegorz spożytkuje. Najważniejsze dla mnie to to że jest on osobą na wskroś uczciwą i na pewno środki te należycie potrafi wykorzystać a druga sprawa że już na lewackich portalach wyją z tego powodu z bezsilnej wściekłości. Pamiętam w tamtym roku jak zachłystywali się sukcesem podli lewacy że Lempart zbierała wtedy pieniądze i uzbierała nawet dość pokaźną sumę (nie pamiętam już ile). Lempart, awanturnica przez którą zdewastowano kościoły a jej bojówki napadały na ludzi stających w obronie tychże kościołów oraz dotkliwie pobili kilku księży. O tym że za symbolikę swojego ruch przyjęli hańbiącą esesmańską błyskawicę to już nie wspomnę. I teraz mamy porównanie lewacki terror i uczciwego pana Brauna stojącego na straży sprawiedliwości. Poza tym jak tak się strasznie obawiasz kolego @Czarny to nikt przecież Cię nie zmusza do jakichkolwiek datków dla pana Grzegorza. I tyle w tym temacie. 😼 😽 🙀 😿 😾
  A tak poza tematem to wolałbym przelać moje pieniądze na osobiste konto pana Grzegorza. Nie mam coś zaufania do takiej formy zbiórki jak ta na zrzutce.pl. W przeszłości zdarzało się ze zebrane pieniądze nagle znikały nie wiadomo gdzie. A tak przesłałbym na konto pana Brauna i miałbym pewność że do niego dotrą. Ale pan Jacek Międlar na prośbę moją i kilku innych użytkowników wprawo.pl nabrał wody w usta.

 4. Jurek Ogórek mówi

  Na twoją prośbę nabrał wody w usta…to pochwała czy pretensja ? Brak logiki.

 5. kici kici KOCUR mówi

  To cofnij się koleś kilka artykułów wstecz i wtedy znajdziesz logikę! Nie chce się? To dalej szukaj logiki!

 6. Jurek Ogórek mówi

  kilka artykułów wstecz…hmmm..a może do wikipedii ? Upuść waść z wentylka bo pękniesz.

 7. verizanus mówi

  @działacz. Nie nie działacz, lewaki zabierają POD PRZYMUSEM przez Urząd Skarbowy. Gdyby nie to to by im nie starczyło na nic 😉

 8. Egil mówi

  Chodzi o to, że twoja wypowiedź może być zrozumiana – „na moją prośbę,J.M. zachowuje milczenie”.

  Prawidłowo powinna brzmieć- „pomimo mojej prośby pan J.M. nabrał wody w usta”.

  Ale polska język – trudna język…

 9. więcej wiary mówi

  „Co prawda nie wierzę, że ktokolwiek kiedykolwiek odpowie karnie za te przestępstwa” ależ komuna też nie miała się skończyć, a jednak stało się. Przyjdzie czas, że odpowiedzą karnie wszyscy winni za przestępstwa wobec Polaków z przeszłości i teraźniejszości. Nie wolno nam zapomnieć i pozostawić ich w spokoju. Trzeba polityków nauczyć odpowiedzialności. W przeciwnym razie nie jesteśmy godni posiadać własnego państwa.

 10. Ewa-Maria mówi

  Masz racje, więcej wiary. Ja wierze że psychopaci kowidowi odpowiedzą za całokształt swoich poczynań. Zawszę mówię że nic nie trwa wiecznie, jest początek i koniec. Zwłaszcza ze tragiczne bywają końce. PiS jest skończony i nie wygra następnych wyborów, chyba że nie wiem co by obiecał. Za dużo zrobili zła i krzywd Polakom. Ja im tego nigdy nie zapomnę że zrujnowali moją Ojczyznę. Moi przodkowie walczyli z Targowica i wiem czym to się dla niektórych skończyło, zawisnęli na szubienicach. Także poseł Braun jest przewidywalny.

 11. Flex mówi

  Koncepcja zasadniczo słuszna. Jednak idąc za myślą któregoś z postów, oprócz rzetelnej, dowodowej dokumentacji tego całego, morderczego bajzlu Poseł G Braun powinien zrobić to co świetnie umie. Nakręcić film dokumentalny pokazujący ogrom ludzkiej krzywdy oraz błędów, wypaczeń i tragicznej w skutkach głupoty rządzących, Mógłby nosić tytuł „Norymberga 2,0”, a ja dodałbym jeszcze podtytuł „Stąd do wieczności 2020”. I oprócz fatalnych skutków społecznych działań tych bezmyślnych „kopistów”, powielających ruchy innych rządów dobrze byłoby ująć następstwa gospodarcze tego pandemicznego zarzynania ludzkiej aktywności. Wątpię by doszło do prawnego rozliczenia za te wszystkie działania, bo po blamażu PISu, gdy braknie kasy na przekupienie wyborców, pałeczkę przejmie znów ktoś z bandy czworga i krzywdy swoim nie zrobi. Pozostanie więc tylko osąd moralny i ostrzeżenie dla przyszłych pokoleń, Rządów PISu nie wykończy Tusk, PO czy UE. Wykończą je pieniądze, a konkretnie ich brak oraz gwałtowny kryzys. W sytuacji napuchniętej bańki rynków nieruchomości PIS wrabia potrzebujących mieszkań w hipoteki gwarantując wkład własny. „Kto nie wziął hipoteki i kupił mieszkania ten przegrał życie”, że sparafrazuję słynne, ironiczne hasło z okresu nagonki do kredytów CHF. Chiński multideweloper Evergrande chyli się do bankructwa. Pewnie komuna CHRL go podtrzyma, ale na rynkach świata kończy się „hurra” i może być powtórka z 2008. Aktualnie już pracochłonne i niskorentowne automotive z naszych SSE spowolniło i ogranicza produkcję. Tu już maszynka NBP do pieniędzy i nakręcanie wewnętrznego popytu nie pomoże tylko nakręci inflację. To taka dygresja, a Pan Panie Grzegorzu niech rusza do dzieła.

 12. olk mówi

  Tak. Zgadzam się. Ktoś powinien napisac scenariusz i nakręcić film oparty na faktach, pt ” Zapis zarazy”.
  Wracając do zrzutki. Należy podkreślić nieoceniony wkład poseł Witek. To dzięki niej można powiedzieć i to bez złośliwości. Po prostu oceniając na zimno fakty. Od tej pani wyszła ta iskra, która pozwoliła zebrac fundusze i dalej napędfzić tę kulę śnieżną prawdy. Kulę, która wywoła lawinę, któa zmiecie to służalcze, wiernopoddańcze bankowej międzynarodówce środowisko służalczej psiarni liczącej na ochłapy dla siebie.
  To są ludzie , którzy zamiast w boga wierzą w mamonę. Można im wspólczuć, ale nalezy po prostu im tłumaczyć, że ich życie powinno mieć głebszy wymiar niż tylko pieniądze za które kupuje sie tylko coś co jest tak naprawdę ułudą, że ma jakąś realną wartość. Dam przykład. Mam nowego mercedesa. I co po tygodniu juz mi tak spowszedniał, że w zasadzie stwierdziłem, że to błedne koło. Tak jest ze wszystkimi dobrami materialnymi, dają chwilowo lepsze samopoczucie, a potem już tylko tak naprawdę ograniczaja człowieka w jego rozwoju duchowym. Ponieważ jest szufladkowany przez innych.

 13. W K mówi

  Średnia wpłata wynosi około 57,50 zł. To dobry wynik. Cieszy, że coraz więcej Polaków popiera posła Brauna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.