Grzegorz Braun ukarany przez Prezydium Sejmu. Odebrano mu połowę uposażenia i całą dietę poselską

Grzegorz Braun/ fot. screen
21

W czwartek (16.09.2021) Prezydium Sejmu (marszałek i wicemarszałkowie) jednomyślnie zdecydowało o nałożeniu najwyższej możliwej kary finansowej na Grzegorza Brauna za jego wypowiedź pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego: „Będziesz Pan wisiał”.

ZOBACZ: Braun do Niedzielskiego: „Będziesz Pan wisiał”. Poseł Konfederacji wykluczony z obrad Sejmu [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przez pól roku poseł Konfederacji będzie pozbawiony połowy uposażenia oraz będzie mu odebrana cała dieta poselska. O ustaleniach Prezydium poinformował wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Powiedział też, że posłowie Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i PSL zbierają podpisy pod wnioskiem o skierowanie sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

W wielu komentarzach do tej informacji internauci deklarują, że chętnie wezmą udział w zrzutce na rzecz ukaranego posła Brauna. Wskazują też, że żadne konsekwencje nie spotkały prof. Andrzeja Horbana z Rady Medycznej, gdy stwierdził, że użyłby noża wobec posłanki Anny Siarkowskiej i posła Janusza Kowalskiego, którzy podjęli interwencję w jednym z domów dziecka po informacji, że będą się tam odbywać szczepienia bez zgody opiekunów prawnych.

Globkurier [CPS] PL

Internauci piszą też, że ukaranie posła Brauna za słowa jest skandalem w obliczu tego, że minister Niedzielski nie poniósł żadnych konsekwencji za decyzję o zamknięciu szpitali, co doprowadziło do ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Nagroda za ponad 100 tys. nadmiarowych zgonów? Niedzielski z Orłem „Wprost” w kategorii „lider systemu ochrony zdrowia”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. alf mówi

  Dlaczego idiotom biegającym przy granicy z Białorusią nic nie zabrali. Oni narażali Polskę na konflikt zbrojny.

 2. dzialacz PO mówi

  Brawo!! parszywy katotalib Braun wskazujacy nieublaganym palcem wroga narodu bez sadu to czysty stalinizm!!

 3. dzialacz PO mówi

  przestancie parszywcy narodowcy zawracac dupe swiatu o waszym heroizmie.
  200 tys zydow wymordowaliscie.

 4. dzialacz PO mówi

  za zachowanie zyda Brauna zaplacil ksiadz z polamana szczeka w szczecinie i zdewastowany kosciol,

 5. adam mówi

  ten dzialacz PO to jakis poteznie walniety-do psychiatry czleku i lecz sie na mozg.twoje wypowiedzi olewam cieplym moczem bo na mnie nie dzialaja!

 6. verizanus mówi

  W obecnej sytuacji NA SCENIE POLITYCZNEJ w Polsce, jeden z jej głównych AKTORÓW konfliktu o jakim mowa wygrywa a drugi odgrywa przegranego co nie zmienia w ogóle SYTUACJI w jakiej znajdują się Polacy

 7. Flex mówi

  Grzegorz Braun podobnie jak JKM powinni tonować swoje wypowiedzi i unikać takich metafor. Z tego prostego powodu, że mainstreamowe media wyrywają je z kontekstu i perfidnie nimi epatują by rozbudzać emocje. Ja na przykład chciałbym przeczytać wywód Grzegorza Brauna, który doprowadził go do tak drastycznej konkluzji. No ale tego mi media oszczędziły.

 8. MAREK mówi

  Prezydium sejmu to tacy sami zbrodniarze jak niedzielski, jak to się mówi “na jednym jadą wózku”.
  Lewackie kanalie i miernoty mają władzę w Polsce, więc nie dziwmy się, że Polacy masowo umierają i będą umierać dzięki ich decyzjom, a osoby broniące Polaków będą szykanowane.

  Tylko pod rządami lewactwa, które z zasady swojej ideologii gardzi Państwem i Narodem, możliwe jest karanie posła broniącego życia i zdrowia Polaków! Te same lewackie indywidua, aby upokorzyć Polaków hołubią zbrodniarzy, dywersantów i zdrajców Polski!

 9. Szczerbaty Tusk mówi

  @działacz po
  Wicie, rozumicie towariszcz troll: Szczecin pisze się z dużej litery. Przydało by się skończyć chociaż ze 3 klasy podstawówki. żeby coś pisać.

 10. kici kici KOCUR mówi

  Mam taki pomysł i jednocześnie prośbę do pana Jacka Międlara aby udostępnił nam konto pana Brauna i każdy z nas wpłaciłby na nie tyle ile by mógł. Ja sam deklaruję 100 złotych. Jest nas tysiące podobnie myślących i gdy każdy z nas wpłaci po parę złotych to uzbierałoby się więcej niż wynosi ta bandycka kara i lewackim bydlakom zamknęlibyśmy ich bezczelne mordy. Dlatego akurat prośba do pana Jacka bo wiem ze z panem Braunem łączą go przyjacielskie koneksje. I tyle w tym temacie.

 11. MAREK mówi

  @Kici Kici KOCUR
  Popieram pomysł w 100%.
  Ja ze swej strony też deklaruję 100zł. , dla Posła Brauna.

 12. Stanisław mówi

  Ja daję po ogłoszeniu zbiórki 50zł,aa w następnym miesiącu tyle samo. Dziwi mnie wpis ks. Isakiewicza..

 13. AntyPO✡PiS mówi

  @Adam

  To jest ten sam pisowski, obrzezany troll z socjalistycznego 🕎 PiSraela, który trolluje na tym forum od dawna. Zmienia tylko swoje nicki.

 14. ziemianka mówi

  przecież wypowiedź posła Brauna to nie żadna groźba karalna, ale przyjacielskie ostrzeżenie, albo inaczej, chrześcijańskie napomnienie

 15. Mirosław mówi

  adwokaci rozłożą na czynniki pierwsze to co usiłują przedstawić jako grożbę karalną te błazny a po kilku mięsiącach robienia z PANA BRAUNA przestępcy sprawa zostanie umorzona z braku znamion przestępstwa.To ma być taki straszak dla niepokornych którzy jeszcze w tych oparach absurdu zachowują godność i poczucie obowiązku wobec Ojczyzny.Słusznie zauważyli internauci,że żaden z tych ujadających piesków nawet nie zająknął się nad kontekstem wypowiedzi Pana Grzegorza.To jest klasyczne odwrócenie uwagi od prawdziwego problemu jakim jest niewątpliwie ministerstwo zdrowia

 16. czarny mówi

  Ale o co to bicie piany? Braun mógł zachować się lepiej, a nie zniżać się do poziomu pisu, opozycji czy konowała Horbana. Dostał karę słusznie, choć trochę za wysoką. To nauczka, drugim razem będzie się hamował. Miał dobre intencje, ale trzeba mieć umiar i zimną krew, żeby nie dawać przeciwnikom motywu do działania.

 17. Shadow mówi

  @ Działacz PO-” Pozwolisz ekselencjo, że ci zejdziem z drogi. Tak do GÓWNA przy drodze powiedziały nogi.” To fraszka Sztaudyngera, z dedykacją sprzedajnemu idiocie trollowi. @ Czarny- dzięki takim konformistom jak ty, jest tyle zła na świecie. Nie cierpię takich cwaniaków, co ustawiają się zawsze jak wiatr wieje. Info dla wszystkich.—-Zdaje się , że tworzą konto dla p. Brauna na zrzutka.pl. ja też mam zamiar wpłacić jakąś sumę.

 18. AntyPO✡PiS mówi

  @Shadow

  Dzięki za info.! Wpłata dokonana. 🙂

  Chwała bohaterom! Śmierć wrogom polskiej Ojczyzny, czyli postkomunistycznemu lewactwu z PO-PiS-u, SLD i PSL!

 19. Zbigniew mówi

  Krol Braun.
  Stracil pieniadze od knesetu – zyskal wyborcow.

 20. MACIEJ mówi

  Będzie zrzuta to będzie i 100 zł ode mnie 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.