Izraelska prasa oskarża Polaków o wymordowanie ponad pół miliona Żydów podczas Holokaustu

getto warszawskie/ fot. arch.
21

Żydowska Agencja Telegraficzna (Jewish Telegraphic Agency) puściła w świat informację sugerującą, że „grubo ponad pół miliona żydowskich ofiar Holokaustu zginęło na skutek działań Polaków”. Informację powtórzyły Jerusalem Post i The Times of Israel. W jaki sposób spreparowano to absurdalne oskarżenie? JTA odwołuje się do najnowszej książki po redakcją Jana Grabowskiego i Barbary Engelking.

„Według nowych badań przeprowadzonych w Polsce, dwie trzecie miejscowych Żydów, którzy ukrywali się przed nazistami, nie przeżyło wojny, głównie z powodu działań ich nieżydowskich sąsiadów” – pisze JTA. „Liczba ta pochodzi z dwutomowej pracy liczącej 1600 stron, którą historycy z warszawskiego Centrum Badań nad Zagładą Żydów opracowali w ciągu ostatnich pięciu lat. Obejmuje dziewięć z 13 regionów w Polsce (…) badanie sugeruje, że Polacy są odpowiedzialni za setki tysięcy zgonów Żydów w Holokauście – liczba ta jest znacznie wyższa niż poprzednie szacunki. Wyniki badań opublikowano na początku tego roku w polskojęzycznej książce pt. „Los Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”. Dotyczą one losu ponad miliona Żydów, którzy zeszli do podziemia, aby uniknąć śmierci w Operacji Reinhardt – akcji hitlerowskich Niemiec polegającej na zniszczeniu 3,3 miliona Żydów w okupowanej Polsce. Według polskiego naczelnego rabina Michaela Schudricha, nie więcej niż 2500 Żydów zginęło z rąk Polaków podczas Holokaustu lub bezpośrednio po nim. Efraim Zuroff, dyrektor biura Europy Wschodniej w Centrum Szymona Wiesenthala, zakwestionował szacunek Schudricha. Uważa, że ​​prawidłowa liczba to „wiele tysięcy” ludzi, w tym przynajmniej w 15 miastach we wschodniej Polsce, gdzie nie-Żydzi masakrowali swoich żydowskich sąsiadów. Jeśli nowe badanie w Polsce jest poprawne, to te szacunki są zaledwie ułamkiem liczby ponad pół miliona żydowskich ofiar Holokaustu, które zginęły w wyniku działań Polaków” – pisze JTA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W artykule pojawia się również następująca informacja: „Kwestia polskiego współudziału w Holokauście jest bardzo kontrowersyjna w Polsce, gdzie naziści zabili trzy miliony nie-Żydów oraz około czterech milionów Żydów”.

Do tej pory wskazywano liczbę zamordowanych europejskich Żydów na 6 milionów, z czego 5 milionów na terenach okupowanej Polski. Czyżby Żydowska Agencja Telegraficzna przeoczyła milion ofiar Holokaustu? To raczej niemożliwe. Żydowska narracja idzie w kierunku odwrotnym – zwiększania, a nie zmniejszania liczby żydowskich ofiar. Może więc chodzi o coś innego? Może chodzi o zwiększenie liczby polskich Żydów z 3,3 milionów na 4 miliony. Wtedy można będzie Polaków oskarżyć o wymordowanie tych dodatkowych 700 tysięcy, których nigdy nie było. Ale przecież wcześniej JTA wyraźnie pisze o 3,3 milionach polskich Żydów. O co więc chodzi? I jak to wszystko ma się do podawanej przez Szymona Datnera liczby 200 tysięcy Żydów ukrywających się poza gettami? Teraz ich liczba została zawyżona pięciokrotnie – do miliona, a JTA sugeruje, że Polacy wymordowali ponad pół miliona z nich.

Jak widzicie, w żydowskiej wersji historii nie tylko liczba zamordowanych Żydów jest podawana w sposób dowolny, ale również liczba tych, którzy ukrywali się po tzw. aryjskiej stronie, jest traktowana z bardzo dużą swobodą. W obecnej żydowskiej narracji tylko dwie rzeczy pozostają niezmienne – zamiast Niemców są naziści, a Polacy są współsprawcami Holokaustu. Niedługo dowiemy się, że Niemcy nikogo nie zabili, a Polacy napadli na III Rzeszę, żeby wymordować Żydów.

Źródło: jta.org

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  To są lucyferianie. Henryk Pająk podaje, że plemię Kainowe tylko w ubiegłym wieku wytracilo ponad 10 milionów Polaków. Ze zwyrodnialcami się nie dyskutuje, bo cierpią na tzw Pilpulizm.

 2. krzysiek mówi

  Moze ktos powinien ich publicznie zapytac , czy wiedza kim był Hitler ?!
  Widac zupelnie nie maja ani wiedzy , ani honoru !

 3. karol mówi

  poprzez judoamerykano rzucili się na 46 Państw w tym Polskę !!
  wstydu nie maja za grosz !!!

 4. nie spokojny !!! mówi

  gdzie jest ten rząd ?! gdzie jest ta ustawa IPN-u !!! dlaczego rzadzący daja im pozwolenie na doslowne pomawianie Polski za zbrodnie niemieckie – hitlerowskie !!!

 5. Ania mówi

  Czy ci psychole wiedzą, co mówią, co piszą ? Od dawna ściągają na siebie okrutny gniew Boży.

 6. KoKo mówi

  Diabły wcielone. Nie mówię tutaj o żydach, którzy nie mają pojęcia nawet co się wokół nich dzieje lubo rodzinach faktycznych ofiar z II WŚ – mówię o żydach z piekła rodem, którzy będą nas oskarżać o coraz bardziej absurdalne rzeczy. Po to żeby Polska ostatecznie stała się Polin i żeby cały świat przytakiwał jak to nienawidzi się Polaków… Ale się to odwróciło wszystko. Żydzi wcześniej nie atakowali Polski – czy za PO były takie ataki?( co jest dziwne samo w sobie ) … nagle przyszła „dobra zmiana” i żydzi poczuli się odważni. To chyba znamienne?
  Powiem tyle – Kaczyński nie myśli o Polsce. Dlaczego? Ten człowiek myśli tylko o sobie. Ponieważ to on chce rządzić( \lub jego partia z lojalnymi mu ludźmi) i nie pasuje mus, że Polską mogą rządzić ludzie myślący – wielu takich. Kaczyński ma manię władzy i to nas zgubi jeśli nie będziemy naciskać na rząd, a później go nie wymienimy. Okazuje się, że jakiś minister z PiS jest pewny tego, że PiS będzie rządzić Polską przez 12 lat… czyli co? Na interii wczoraj podali taką wiadomość. Dogadali się z żydami – w zamian za władzę? To dokładnie jak PO z Niemcami. No to ładnie. Kaczyński – Ciebie rozliczy nie tylko lud, ale i Bóg.

  1. Henryk mówi

   Żydzi poczuli się mocni, bo są wspierani przez Niemiaszków i totalsów, po prostu przyłączyli się do atakowania rządu i przy okazji wszystkich Polaków. Dużo wyjaśnia ostatnia wypowiedź Tuska jak to PiS zniszczył relacje polsko-izraelskie i trzeba zatrzymać szalejący dzięki PiS-owi antysemityzm.

 7. Spostrzegawczy mówi

  A może oni po prostu antycypują pewne wydarzenia. Może znają swoją przyszłość ?! Chyba ciągle swędzą ich tyłki.

 8. rm mówi

  Przecież rachunki te są oparte na założeniu, że jak żyd denuncjował żyda, to był wtedy Polakiem, a jak dostawał za to kulkę od Kedywu to już był żydem… Prościutkie?

  1. Ada mówi

   Prościutkie. Dla nas! A ten ŚWIAT CAŁY WIELKI zupełnie tego nie pojmuje.
   Jeżeli za Jedwabne „Polacy przepraszają lub też „Polacy’ twierdzą, że nikt temu nie zaprzecza (czyli że sami siebie też niby obwiniają) i na dodatek przecież mają polskie nazwiska, to chyba tylko prawdziwy POLAK zrozumie cel i działanie takich przebierańców.
   Tymczasem na wniosek „polskiego” osobnika, wykształconego i wykarmionego na polskiej ziemi – sceny dantejskie przechodzą po przylocie do Anglii prawdziwi Polacy, by nie prześlizgnęło się ani jedno słowo prawdy burzącej ich bajki.
   Chyba to już dość tego okładania nas flakami po twarzach. Na własnej skórze wychowaliśmy stada węży. Jeżeli to my byliśmy tak potworni, a oni wręcz święci , to ….. mają swój kraj!

  2. julie mówi

   Ada niech szukaja tych , ktorzy zgotowali im ten los. A jak cis nie tak , to wypad z baru do baru bufetowej . Ona juz niech I’m wszystkim opowie jak to tate wojne przezyli ! 3 dni na kartoflanym polu i po wojnie ! Taki to byl tate zydoj bohatyr ! Ha ha ha ha haaaaa …A co bufetowo , moze ja klamie ? ! Haj waj a moze poszli do lasu …

 9. Piotrx mówi

  Warto zaprzestać używania propagandowego terminu „Holokaust” ( pisanego „obowiązkowo” z dużej litery) a zamiast niego np. terminu „eksterminacja”. Żydzi nie byli przecież poddawani masowo paleniu żywcem. Zawłaszoczony przez „przemysł holokaustu” termin „Holokaust” sakralizuje wyłącznie żydowskie ofiary II WS a umniejsza znaczenie ofiar pochodzących z innych narodów (w tym ofiar polskich).

  Termin „Holokaust” (ofiara całopalna) w znaczeniu masowego wyniszczania ludzi został bowiem po raz pierwszy użyty przez cudzoziemców którzy, którzy już pod koniec XIX stulecia oburzali się na wieść o masakrach (faktycznym paleniu ludzi żywcem) , jakich dokonywano wówczas na Ormianach. Amerykańska misjonarka Corinna Schattuck, która była świadkiem spalenia żywcem prześladowanych Ormian, w liście do siostry pisała: „Nie sposób opisać mdlącego smrodu, jaki się wydobywał z gregoriańskiego kościoła, w którym dokonał się Holocaust”.

  „…Ormianie szukali często azylu przed krwawymi rzeziami w budynkach kościelnych, a te nie były oszczędzane przez Turków. W wielkiej ormiańskiej katedrze w Urfie, która mogła pomieścić w swoich murach ponad 8 tysięcy ludzi, oprawcy spalili około 3 tysięcy chroniących się tam chrześcijan. Przed egzekucją naigrawali się jeszcze z Chrystusa, wołając do zamkniętych wewnątrz Ormian: „Niechże Chrystus udowodni teraz, że jest większym prorokiem niż Mahomet”. …..

  Jak informował brytyjski dyplomata, G. H. Fitzmaurice, nawet po upływie dwóch miesięcy od tej masakry czuć było w całym mieście nieznośny swąd spalonych ludzkich ciał…”

  (G.Kucharczyk – „Pierwszy Holokaust XX wieku”)

  Co ciekawe wśród państw, które potępiły rzeź Ormian, zabrakło między innymi USA i właśnie Izraela.

 10. Ludwik mówi

  zydzi , na prawde przekraczaja kolejna linię ! dedukując na ich dywagacjach , ten co wydal jest bardziej odpowiedzialny od tego ktory mordował .Owszem byli tacy donosiciele , ale z lektury historykow byl to promil takich zlych ludzi , nie kiedy musieli wydac kogos , zyda , bo w innym przypadku całą rodzinę wymordowali by niemcy hitlerowców .
  Jakim trzeba byc uposledznym czlowiekiem by takie sprawy w takiej ilosci przypisująć Polsce !!!
  Jestem zdanie i nie jest to odosobniony pogląd , źe ta nacja wiecej nigdy nie uzyska przychylności Polaków .
  Sami sa sobie winni !!!

 11. Eryk mówi

  wystarczy spojrzec na wiele zdjęć tych ludzi – zydow , praktycznie porzadnych spodni na d..e nie mieli a teraz krzycza , ze tacy ” bogaci ” byli !!! kredytów zaciagnietych w bankach przed wojennych w Polsce nie splacili ! hitler z banda napadl na Polske , obrócil nas w jedne rumowisko ! Polacy odbudowali a zydzi chcą pieniadze ?! a za co ?! przeciez nie byli państwem , byli ” przejazdem ” … amerykanie bardzo zle robią ! bardzo !!!

 12. Mr. ?? mówi

  Sami mordują Palestyńczyków i sieją destabilizacje, chaos, terror na świecie z pomocą USA, A. saudyjskiej
  PiS tego głośno nie powie on się podlizuje USA, Izraelowi organizacją typu Bnai Brith, Chabad Lubawicz …

 13. Mullah mówi

  niech spierdalaja na drzewa z oliwa

 14. Avanti mówi

  Oni jeszcze kiedyś będą mieli ten swój wysniony holokaust.Ciężko na niego pracują

 15. testo mówi

  Żydy to teraz największe niemilitarne zagrożenie dla Polski.

 16. Max mówi

  Raczej to żydzi pod skrzydłami Moskwy już od 17 września 1939 wymordowali i wydali na śmierć więcej Polaków… Prawda boli

 17. Karol mówi

  Szybko idzie.Niedawno socjolog wymienił liczbę 200 tys. teraz zydowskie mendia podają pól miliona?
  No ale co się dziwić jak Stolzman przeprasza za Jedwabne a Kalkstein wstrzymuje ekshumacje.Komoruski podobnie liże d a Duda na kolana pada na Dworcu Gdańskim

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.