Jest akt oskarżenia za zwolnienie pracownika IKEI, który stwierdził, że LGBT jest zgorszeniem

Ikea/ fot. pixabay
6

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowniczce z sieci IKEA, która wyrzuciła z pracy mężczyznę, który na wewnętrznym forum firmy, posiłkując się cytatami z Biblii skomentował czyny homoseksualne i LGBT, za co został zwolniony z pracy.

Pan Tomasz, wówczas pracownik IKEI, na wewnętrznym forum opublikował komentarz, w którym negatywnie ocenił ideologię LGBT stwierdzając, że propagowanie homoseksualizmu jest zgorszeniem. Mężczyzna posiłkował się przy tym dwoma fragmentami Pisma Świętego. Była to reakcja na artykuł pt. „Włączenie w LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas”, który został rozesłany do pracowników. Po opublikowaniu swojego komentarza pan Tomasz został wezwany na rozmowę przez pracodawcę i zobowiązano go do skasowania komentarza, czego nie zrobił, po czym został zwolniony z pracy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jakie zalecenia znaleźć można w artykule opublikowanym na wewnętrznym forum pracowników IKEI? Żeby nie używać zwrotów „żona” lub „mąż”. Żeby pytać o „preferowany zaimek osobowy”. By angażować „kolegów LGBT+ rozmowy na temat ich partnerów i rodzin”. Przeczytać także można, że IKEA nie akceptuje dyskryminacji…, której kierowniczka dopuściła się względem katolika, pana Tomasza.

Akt oskarżenia postawiono kierowniczce ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Dotyczy on ograniczania praw pracowniczych ze względu na wyznanie. W treści wypowiedzenia, które przedłożono panu Tomaszowi po 3 latach pracy w koncernie, wskazano, że powodem zwolnienia było „naruszenie zasad współżycia społecznego” oraz „utrata zaufania do pracownika”. Argumentacja firmy była trefna, gdyż były pracownik IKEI wielokrotnie był chwalony za wykonywanie zadań, a za „naruszenie zasad” nie może być uważane negatywne ustosunkowanie do ideologii, która nie przystaje do wiary, którą w życiu kieruje się pan Tomasz.

Źródło informacji: ordoiuris.pl

Przeczytaj także:

Stalinowski cyrk! Jacek Międlar w środę stanie przed sądem za słowa: „nie bratamy się z komunistami” i „żałosny filosemityzm”, bo „wyraził dezaprobatę wobec działań władz”

LGBT dla maluchów! Drag queen czyta dzieciom w poznańskiej kawiarni

Ikea zmienia Boże Narodzenie na „zimową imprezę”

Szaleństwo! Kolejny dramat wegańskiego histeryka. Zmienia dane osobowe i grozi nam sądem! Bo „sosik był niewłaściwy, a surówka niepewna”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dzeta-Rho mówi

  Czytałem gdzieś w mass-mediach post, w którym sugerowano, że zwalniany pracownik powinien powołać się na 207 przykazanie Tory [Lew. 18:22 – Człowiek(mężczyzna) nie może mieć stosunków seksualnych z mężczyzną; Lew. 20:13 – oboje popełnili odrażający czyn. Będą (…) uśmierceni].
  Wtedy Jego zwolnienie byłoby antysemityzmem!
  Mógł też powołać się na Koran, który zakazuje „obrzydlistwa”; za to grozi zepchnięcie w przepaść i (gdyby skazany przeżył) ukamienowanie. Wtedy jego zwolnienie było by islamofobią.

  1. Zbigniew mówi

   Do znajomej wymsknelo mi sie – kochanie, jak do kota i tak oberwalem. ze do dzisiaj mam wyrzuty sumienia.

   Tak sie mecze tym w sposob ciagly, iz do samochodu tez mowie: Kochanie, dzisiaj dojedziemy do pracy czy do mechanika, bo moga nas zwolnic i bedzie kicha, sprzedam cie islamistom.

   Na te grozby reaguje dobrze, gdyz mechanik dzwoni i mowi – dawno u mnie nie byliscie

  2. nie dajmy się ogłupiać gender dywersantom! mówi

   dwaj mężczyźni to OBAJ lub OBYDWAJ a nie oboje!! co to za genderowa nowomowa!? dość już tych językowych protez genderowych i głupich zarazem. OBOJE, OBYDWOJE dotyczy wyłącznie dwojga ludzi płci odmiennej czyli męzczyzny i kobiety, nigdy dwóch mężczyzn ani dwóch kobiet!

 2. Alek mówi

  W Biblii jest mowa o spuszczeniu deszczu ognia i siarki na Sodomę i Gomorę.
  Zwolnienie można zatem traktować także jako spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego i sabotaż.

  1. Mateusz mówi

   Nie „traktować jako” a to JEST zagrożenie bezpieczeństwa Twojego i mojego a nie publicznego i jak najbardziej sabotaż ludzkości. To tak dla podkreślenia prawdy zawartej w Twojej kpinie!

 3. mario mówi

  Czy w tym kraju nie ma już facetów z jajami?Jak długo będziemy tolerować LGBTowskie brednie narzucane nam na siłę?Może wreszcie się obudzimy i damy tym zboczeńcom potężnego kopa w dupę?Wszyscy normalni!Jednoczcie się!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.