„W Jedwabnem Polacy zabili Żydów”. Szef MSZ oskarża Polaków. A gdzie ekshumacja i dokumenty z IPN?

Szef MSZ Jacek Czaputowicz oskarża Polaków za pogrom w Jedwabnem / Fot. Youtube
20

Ustawa nie zmienia historii. Nie można jednak piętnować narodu za działania jednostek, a nawet grup osób, które zabijały lub wydawały Żydów – tak Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej komentuje nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. 

Szef polskiej dyplomacji w wywiadzie dla Rzeczpospolitej oskarżył Polaków o mord w Jedwabnem (1941).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Były przypadki Polaków, którzy wydawali Żydów, ale to są przypadki osób, które działały pod niemiecką okupacją, w sytuacji, kiedy państwo polskie nie istniało – wskazał Czaputowicz i dodał, że w Jedwabnem Polacy zabili Żydów i tego nikt się nie wypiera. Ustawa nie zmienia historii. Nie można jednak piętnować narodu za działania jednostek, a nawet grup osób, które zabijały lub wydawały Żydów.

Słowa Jacka Czaputowicza są haniebne, ponieważ po dzień dzisiejszy nie można stwierdzić kto naprawdę spalił Żydów w stodole. Wbrew antypolskim kłamstwom przypisującym nam dokonanie zbrodni, wiele wskazuje na to, że to Niemcy zamordowali Żydów w Jedwabnem, a w najgorszym przypadku, pod groźbą śmierci przymusili do tego Polaków, jak twierdzą świadkowie masakry Janina Biedrzycka i Franciszek Karwowski.

Aktualną debatę na temat Jedwabnego można przyrównać do krótkiej anegdoty, którą na Twitterze opublikował Jacek Międlar:

Pół mojej rodziny w czasach II wojny światowej wymordowali Żydzi.
– Dowód?
– Wujek był świadkiem.

– To jeszcze nie dowód. Potrzebna ekshumacja.
– Oj nie, nie. Wystarczy „relacja” wujka, żeby was oskarżyć! Analogia do żydowskich kłamstw nt. Jedwabnego. /historia zmyślona/

Nie można opierać się jedynie na relacjach świadków. Aby można było stwierdzić, kto naprawdę dokonał zbrodni, potrzeba odtajnić dokumenty IPN i przeprowadzić ekshumację ciał, na co nie zgadzają się środowiska żydowskie w Polsce. Oficjalnie twierdzą, że nie pozwala im na to religijne prawo. Jednak jest to perfidne, żydowskie kłamstwo, na co dowodem jest przeprowadzona ekshumacja Żydówki pochowanej w Berlinie, z czym Żydzi nie mieli większego problemu. Dlaczego zatem Żydzi nie chcą tego zrobić w Jedwabnem? Czyżby obawiali się, że upadnie ich kłamstwo o polskim mordzie na Żydach? Czyżby bali się, że stracą ostatni oręż w walce ze znienawidzonymi Polakami?

Zapraszamy do kupna koszulek NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE, za które Michał Szczerba doniósł na Jacka Międlara, red. naczelnego wPrawo.pl do prokuratury.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AZ mówi

  Mam nadzieję, że Czaputowicz wypowiadając się o Jedwabnem realizuje strategiczne bądź taktyczne założenia i nie wierzy w to, co mówi. Tego typu plan wydaje się być racjonalny. Należy bardzo dbać o pozory prowadzenia dialogu z tymi, którzy uzurpują sobie prawo do głoszenia piramidalnych bzdur, steku oszczerstw i obelg pod adresem Polski. A jednocześnie dawać jednoznaczne sygnały, że te oszczerstwa od tej pory będą aktywnie zwalczane. Nowelizacja IPN musi być kamykiem, który rozpocznie lawinę działań. Te działania wymagają chirurgicznej precyzji i całego sztabu kierującego tymi działaniami w imieniu państwa. Natomiast my, jako obywatele widząc, że wreszcie nasz rząd coś robi w tej sprawie mamy prawo w brutalny i zdecydowany sposób mówić to, co nasz rząd musi mówić delikatnie, bez emocji i stopniowo. Bardzo istotny jest tu fakt, że na całym świecie ludzie mają tak mgliste pojęcie o WWII ( m.in. z powodu polskich zaniedbań od 1989) że w ich edukowaniu potrzebna jest cierpliwość taka sama, jak względem dziecka, które uczy się mówić.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Ten pajac powinien natychmiast stanąć jeśli nie przed Trybunałem Stanu, to na pewno przed prokuratorem. Jakie ma dowody na swoje antypolskie pomówienia ?! A może nocą zakradł się w miejsce owiane tajemnicą i dokonał na własną rękę ekshumacji ?! A to też karalne !!! Jak długo jeszcze polskie MSZ będzie pod dyktatem sanhedrynu, a nie narodu polskiego ?!

  1. Peter mówi

   Wacek Ciputowicz – dyplomata poziom master. Mnie się wydawało że Waszczykowski był kiepski ale skąd oni wykopali tego gnoma to nie mam pojęcia…

 3. Teresa mówi

  Dziś premier Morawiecki powiedział że Polacy wymordowali Zydów w Jedwabnem,słyszałam na własne uszy w TVP INFO,kilkanaście min temu wygłosił to

 4. motor22 mówi

  W Jedwabnym to nie żydzi byli mordowani a polacy ,przecież mieli obywatelstwo polskie.

 5. Małgosia mówi

  Wbrew żydom przeprowadzić ekshumację i po krzyku. Nie dajmy się zwariować. Przecież to są tereny Polski, POLSKI!!! a nie ziemia Izraela. Co to znaczy nie pozwalają!?

 6. prawo mówi

  Widać sowietyzacja 1944-89 nie poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
  Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
  To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
  Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i NKWD/WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.

  Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

  1. Lucy mówi

   @Prawo. Ma Pan racje. Szkoda, ze tak malo Polakow jest w stanie do samodzielnego myslenia. Podejzewam, ze ten ostatnio okropnie zjudaizowany Kosciol im w tym duractwie pomaga zostac. Najlepsze pozdrowienia!

 7. Edward mówi

  https://www.youtube.com/watch?v=sajQZyiGP7Y&feature=youtu.be
  JEDWABNE – ŚWIADEK HISTORII
  Hieronima Wilczewska – Jeden z dwóch wywiadów z naocznymi świadkami zbrodni niemieckiej w Jedwabnem, do których dotarła TV Niezależna Polonia.
  Telewizja Niezależna Polonia dotarła do żyjącego, naocznego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem 10 lipca 1941. Pani Hieronima Wilczewska którą ekipa TV Niezależna Polonia odwiedziła we wrześniu 2013 w New Britain, stan Connecticut, USA, w dniu zbrodni w Jedwabnem miała 8 lat. W ciągu 6 dni, przechodząc wielokrotnie lub przystając obok stodoły która stała się miejscem kaźni Żydów z Jedwabnego, pani Hieronima była naocznym świadkiem niemieckiego mordu, tragedii i konania tych ludzi co ciągnęło się przez kilka dni. Zapędzonym przez SS i Gestapo do stodoły Żydom kazano wchodzić i układać się warstwami na sobie z powodu braku miejsca. Niemcy wrzucali następnie małe żydowskie dzieci na sama góre .
  Następnie, Niemcy oblali benzyną i podpalili z miotaczy ognia budynek. W ten bestialski sposób zamordowano większość, ale nie wszystkich. Ludzie, znajdujący się na dole, żyli jeszcze przez kilka dni. Pani Hieronima zapamiętała jak kiwali się godzinami, w beznadziejnej rozpaczy, poparzeni i spowici popiołem ze swoich spalonych współbraci, często członków swoich rodzin, z górnych warstw.
  Gestapo i SS przez te kilka dni trzymało dookoła stodoły uzbrojone warty, pilnując aby nikt z żyjacych jeszcze jakimś cudem Żydów nie wydostał się ze stodoły oraz uniemożliwiając ludności Jedwabnego przynoszenia im wody czy pożywienia. Po kilku dniach, kiedy wszyscy zmarli z głodu, wycieńczenia czy ran, Niemcy zakopali wszystkie zwłoki na miejscu swojej zbrodni.

  Przypisywanie polskim, rzekomo mogącym mieć wtedy jakikolwiek wpływ na cokolwiek dookoła siebie, samej tylko możliwości dokonania zbrodni w tym miasteczku w roku 1941, a więc w czasie trwania na całym terytorium okupowanej przez Niemców Polski totalnej, niemieckiej kontroli i totalnego, bezwzględnego niemieckkiego terroru, jest takim samym absurdem jak rozgłaszanie kłamstw o „Polskich Obozach Koncentracyjnych” na terenach tejże, okupowanej przez Niemców Polski.

  Wszystkie osoby które, czy to w Polsce, W Kanadzie, W USA czy gdziekolwiek na świecie do dzisiaj uczestniczą w manipulacji i fałszowaniu historii na temat Jedwabnego czy też innych, podobnych konfabulacji, biorą na siebie – również wobec tych nieżyjących już, niewinnych ofiar tej jednej z tysięcy podobnych niemieckich zbrodni w Posce – odpowiedzialność za współudział w ukrywaniu prawdziwych sprawców tego ludobójstwa oraz odpowiedzialność za współudział w mataczeniu i uniemożliwieniu przeprowadzenia rzetelnego śledztwa wokół tej zbrodni, uniemożliwieniu sprawiedliwego jej osadzenia i uniemożliwieniu napiętnowania, potępienia i ukarania jej prawdziwych sprawców. Choćby i – po latach – symbolicznego, ku pamięci i dla sprawiedliwości przelanej tam niewinnie krwi.

  Zbrodnia w Jedwabnem, w 1941 roku na terenie okupowanej przez Niemców Polski, została dokonana przez Niemców, z ich inicjatywy i pod ich całkowitą kontrolą, jak tysiące podobnych zbrodni niemieckich w Polsce i bez jakiegokolwiek udziału sprawczego jakiegokolwiek Polaka.

  Jest rzeczą fizycznie niemożliwą, aby w spowitej terrorem okupowanej Polsce, gdzie na przykład chociażby tylko za samo posiadanie odbiornika radiowego, można było stracić życie w więzieniu, aby polska cywilna ludność miasteczka mogła mieć przy sobie broń, miotacze ognia czy też mogła zorganizować i przeprowadzić na własną rękę jakąkolwiek akcję zbrojną czy pacyfikacyjną bez wiedzy i kontroli Niemców. Osoba propagująca takie absurdy wystawia tylko świadectwo albo o poziomie swojej wiedzy albo wręcz o złej woli lub też o chęci fałszowania historii z sobie tylko wiadomych pobudek i powodów.

  Więcej szczegółów na:
  http://www.tvniezaleznapolonia.org/je
  http://www.tvniezaleznapolonia.org/

  Wacław Kujbida
  Ottawa, wrzesień 2013
  UWAGA – Polecamy też relację drugiego świadka niemieckiej zbrodni w Jedwabnem do którego dotarła nasza TV Niezależna Polonia w 2013 roku.
  JEDWABNE 1941 – JA TAM BYŁEM
  Stefan Boczkowski – zeznanie naocznego świadka
  http://www.tvniezaleznapolonia.org/je

  1. Zygmunt mówi

   Nie można definitywnie powiedzeć, że Polacy nie mordowali żydów, ponieważ oprawcy często mieli nazwiska polskie i gwiazdę dawida na opasce. Byli to obywatele polscy wyznania mojżeszowego.

 8. zj mówi

  Ten minister to tylko „eksperyment” jak stwierdził sam szef, ja dodam że NIEUDANY.Potrzebna szybka reakcja samego szefa.

 9. Dexter mówi

  Pi,da nie oficer z tego Czaputowicza. Facio miękkim sznurkiem robiony

 10. Marek mówi

  Chłopie płaci ci ktoś za to co ty pleciesz i czyich ty interesów pilnujesz? Niema dowodów, że to Polacy zrobili. Książka Grossa i innych pismaków z pod gwiazdy to nie żaden dowód. Ekshumacje trzeba dokończyć. Jak będziesz wyglądał gdy się okaże, że to nie Polacy zrobili? Wstydu ani honoru trzeba nie mieć żeby mówić takie rzeczy przeciw własnemu narodowi nie mając twardych dowodów.

 11. mail48 mówi

  Eskimosi i Papuasi tej zbrodni dokonali. Są na to dowody tak samo mocne jak na to, że zrobili to Polacy.

 12. Barbara mówi

  Czaputowicz!! Opamiętaj się zdrajco, najpierw musi być ekshumacja, rzetelne przedstawienie dowodów, a dopiero potem oskarżenia! A Ty, który powinieneś prowadzić politykę zagraniczną w taki sposób, żeby nie szkodzić Polsce, czynisz coś wręcz przeciwnego – zniesławiasz Polaków. Pokazujesż tym, kim naprawdę jesteś i dla kogo pracujesz.

 13. ee536u33n877,,o8998p69p66p6[l mówi

  ,,Jacek Krzysztof Czaputowicz – polski politolog, nauczyciel akademicki i urzędnik państwowy, profesor nauk społecznych. ”-,,W Jedwabnem Polacy zabili Żydów”. -słowa które zraniły -Polaków.,,polski ???politolog…”???

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.