Koronawirus: skandaliczna interwencja policji wobec ojca z trójką dzieci [WIDEO]

interwencja policji/ fot. screen
47

Plac zabaw na zamkniętym terenie należącym do jednoklatkowego bloku. Na placu siedzi ojciec z trójką dzieci. Podchodzi do niego policjant, który nie przedstawia się, tylko agresywnie żąda podania imienia i nazwiska, żeby ukarać mężczyznę mandatem. Grozi zatrzymaniem. Dzieci płaczą i kurczowo trzymają się ojca. Mężczyzna mówi, że siedzi z nimi w domu od trzech tygodni i że ma prawo wyjść z dzieckiem na dwór. Policjant nie pozwala mu wrócić do domu. Mężczyzna odmawia przyjęcia mandatu. Policjant kieruje wniosek do sądu o ukaranie.

Tak wygląda interwencja polskiej policji podczas epidemii koronawirusa. Jaki przepis złamał ten mężczyzna? Na jakiej podstawie policjant postanowił go ukarać? Przecież nie został wprowadzony bezwzględny zakaz opuszczania domu. Rodzic ma prawo wyjść z dziećmi na dwór! Tego nie zakazano.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

Katarzyna TS: Nowa normalność. Czy politycy pozwolą nam żyć jak dawniej?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  A może ten policjant to robot do złudzenia przypominający człowieka? Jeśli nie to współczuję ludziom, którzy zmuszeni są go tolerować w swoim otoczeniu.

 2. karol mówi

  Rzecznik policji wrzucił nagranie z zagranicy. Internauci oburzeni.

 3. Krzysztof W K mówi

  Grandziarze, a nie Polska Policja .

 4. as mówi

  Więc znadniem hejterów – Dzieci powinny zachorować i powoli umierać, byłoby o.k. Karol, Krzysztof i wszyscy zadowoleni byliby jak diabli. A zły policjant nie powinien zabierać głosu i postawić piwo panu i sąsiadom, którzy uczestniczyli w zajściu.

  1. Krzysztof mówi

   Jakbyś nie wiedział, od lat 60-tych chorujemy na koronowirusa. Tylko że wcześniej nie było testów i mówiono na niego grypa. Czy trupy leżały po ulicach? Popatrz na statystyki. Powinieneś się bardziej bać że zachorujesz na raka, przejdziesz zawał, lub weźmiesz udział w wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym.
   We Włoszech jak i wszędzie kto umiera na tego wirusa? Starzy schorowani 70, 80 lub 90-latkowie.
   Polecam posłuchać (wcześniejsze odcinki także) https://www.youtube.com/watch?v=qnAHY1vpcRw
   Wpisz sobie EuroMomo i popatrz na wykresy a może włączysz myślenie i poznasz jak media kreują świat.

  2. Sebastian mówi

   Pan policjanci pracuje za nasze pieniążki i zamiast cwaniakować i grać wszystkowiedzącego powinien stosować do etyki zawodowej, po za tym gdyby pan policjant chciał działać w dobrej wierze to wziąby pod uwagę że to on jest większym zagrożeniem epidemicznym dla dzieci ponieważ on pracuje i styka się z dużym gronem ludzi no ale jak zwykle zabrakło wyobraźni i władza udeża do głowy.

  3. Lucja mówi

   zykłe pouczenie wystarczy i tyle, tak zachowuja się w uk , wiedza za czyje podatki pracują. Skandaliczne zachowanie policjanta, pomsta do nieba.

  4. and mówi

   powinien zostać wywalony za taką nadgorliwość. Łatwo zgrywać odważnego przed ojcem z dziecmi na podworku.

  5. T_o_m_1983 mówi

   Spokojnie społeczeństwo rozliczy tego milicjanta, który wobec tych dzieci stosuje ubeckie metody. Jak zomo.

  6. DA mówi

   Więc zdaniem PiSowskich oszołomów – ojciec i dzieci zarażą się od siebie wirusem na pustym placu zabaw, ale nie zarażą się w mieszkaniu.

 5. Błażej mówi

  Przepis jest konkretny, wszystkie place zabaw są zamknięte. (powinny być otaśmowane w zasadzie). Zadziałała tu adrenalina i nadgorliwość.

  1. Kris mówi

   Bzdura, bez wprowadzenia stanu klęski, rząd nie ma prawa wprowadzać takich restrykcji. To niezgodne z konstytucją, bez rzadnej podstawy prawnej.

 6. Tedi mówi

  To nie polska policja. Polak wobec Polaka tak nie postępuje. Prowokują i się doigrają. Cierpliwość ludzi kończy się. Trzeba się zbroić na wszelkie sposoby.

 7. Sylwester mówi

  Skandal. Współczuję temu ojcu i jego dzieciom. Psu natomiast bym nogi z dupy wyrwał. Pomioty ormowców. Tłuki, dzbany i chamy.

 8. Rodzic mówi

  Ludzie,czas wyjść na ulicę i wygonić tą bandę eskimoską!!! Do czego jeszcze się posuną by ludzie zrozumieli,że to nie ćwiczenia.Ta parszywa banda chce nas szczepić jak bydło.Czy tak trudno to zrozumieć???

 9. Elżbieta mówi

  Z psem na spacer można, a z dzieckiem nie można.!
  Długotrwałe zamknięcie (brak witaminy D), brak ruchu i związany z tym stres powoduje spadek odporności, czy nie o to chodzi w tej całej kwarantannie? Po co zamknięte lasy? Co mają zrobić ludzie mieszkający w blokach?

 10. Rast mówi

  Milicjant sowiecki a nie policjant polski

 11. zdzisek mówi

  Na to właśnie czekają, nie po to powstała obrona terytorialna, i ustawa 1033

  1. poprawka mówi

   1066 – wprowadzona podczas Euro 2012 jak ludzie się emocjonowali kopaniem w piłkę!!!
   Popieram dbanie o kondycję a siedzenie przed telewizornią to już nie!

 12. Asd mówi

  Banda psychicznie chorych gnojków a nie mundurowi.

 13. Iga mówi

  To nie policjant jest psychicznie chory tatuś dzieci upośledzony skoro nie rozumie że nie wolno wychodzić na plac zabaw

  1. Zbyszek mówi

   Panie Jacku – powoli, wszystkie dzieci chcialyby wyjsc a dziewczyny? Kot bez kastracji potrafi wyskoczyc z 4 pietra.

   To, ze policaj nerwowy prostak, moze byc wina 24 godzinnej sluzby a i nastawienie do policji jest takie jak na forum – robi sie nerwowo. Moze przed chwila gonil zlodzieja i spadl……

   Inna sprawa, ze zaden polski policjant w chamstwie nie dorowna tym zielonym ludzikom z metalowymi palkami – to warto przypominac

  2. Balcerek mówi

   Iga,jesteś głupsza od tvn,tvp i polsatu razem wziętych!

  3. Hammurabi mówi

   Ze śmieciami wyjść można? Można. Z pieskiem na siusiu można? Można. Na balkon – by jak skończony idiota klaskać – można? Można. Z dzieckiem przed klatkę schodową można? Nie! Nie można.
   Pan młodszy aspirant obrazuje stan umysłowy dość znacznego odsetka policjantów, którym „władza” słomę w głowach zamieniła w sieczkę.
   Tacy jak ten „funkcjonariusz” stanowią większe zagrożenie niż ci, których ścigają. Tacy jak ten młodszy aspirant są gotowi lać na rozkaz kogo popadnie, aresztować i prześladować w nadziei na awans.
   Pojedynczo jesteśmy wobec takich kreatur bezsilni. Stoi za nimi uzbrojony po zęby w paragrafy, przepisy i broń palną „aparat”. Jedynie społeczny ostracyzm, wykluczenie społeczne takich popaprańców a może nawet i całej grupy zawodowej może coś zmienić.
   Tkliwe opowiastko o bohaterskich policjantach ratujących staruszki, wynurzenia rzeczników prasowych i medialna propaganda nie zmienią faktów.

 14. ja mówi

  zawsze i wszedzie milicja ebana bedzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. Roman mówi

  Polska policja to ubecja i potomoowie czerwonej zarazy die szkalowania Polskich obywateli a proposal nie Ma stanu kleski zywiolowej Ani stanu wojennego wie dalej jestesmy wolnymi ludzmi acha Stop 5 g i chemi w jedzeniu

 16. Treser PSÓW! mówi

  CHWDP!!! BYŁO, JEST I BĘDZIE!!!

 17. Treser PSÓW! mówi

  MILICYJNA POLICYJNA KUR*A!!! CO NA TO KOMENDANT GŁÓWNY??? TEŻ JEST TAKĄ KUR*Ą JAK TA???

 18. Delfina mówi

  Plac zabaw ? Jak na moje oko plac zabaw tak nie wyglada ale ok policjant niby wykonuje swoja prace, przypuszczam ze jest z tych zaslepionych.
  Zobaczcie czlowieka w czlowieku, 3 dzieci mieszkanie w bloku to nawet przed blok wyjsc juz nie mozna. Otworzcie oczy… chca nas zniewolic, miec nad nami kontrole. A te grzywny hmmm no niestety jakos trzeba zakryc dziure budzetowa, no to takiemu samotnemu ojcu z 3 dzieci dam 10 000 zl kary i jest niestety takich wielu grosz do grosza bedzie kokosza …. Zacznijcie myslec ..

 19. Jack mówi

  Policja uważa, że ma do czynienia z takimi samymi poj.bami, jakimi sami są. O Panu policjancie możnaby powiedzieć, żę to jamochłon obleczony w formę człowieczą. Dopóki w tym kraju żelaznym elektoramtem będą ci emeryci, którzy nie rozumieją tekstu pisanego, którzy mają problem z przeczytaniem książki, którzy oglądają zakłamaną gebelsowsą propagandę w TVPIC w wydaniu Chojeckiej i Ziemca, którzy gapią się w telewizor i uważają, że tam mówią prawdę, nic się nie zmieni. Czyli za nic można być pozbawionym majątku, za nic można być pozbawionym wolności i za nic można być pozbawionym życia. Ci emeryci uważają, że jak ktoś ma pieniadze to trzeba mu te pieniądze zabrać dla tych, którzy nie mają pieniędzy. A najlepiej jakby taki bardziej majetny dał się pokroić w celu zjedzenia. W oczach zaślepionych wyznawców PISu jest dzika nienawiść do wszystkiego, czego nie rozumieją. Ale to ich TVPIC pokazuje w telewizji! Oglądać seriale, do supermarketu, na głosowanie. Ten, kto tutuaj uczciwie dobrze zarabia nie ma szans. Zadepcze go wściekły tłum rządny cudzej własności. Dlatego rząd i służby państwa podporząkowują się pod większościowy elektorat.

  1. zbigniew mówi

   ten policjant mogl oglada tvn a nie tvp . hejtun i paniki nie rozsiewaj.

 20. Sebastian mówi

  1.4. Obowiązki policjanta w czasie legitymowania
  Podczas legitymowania, policjant przystępując do czynności słuŜbowych,
  zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie
  sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów jest
  obowiązany:
  1) podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umoŜliwiający odnotowanie
  tych danych,
  2) policjant nieumundurowany podaje stopień, imię i nazwisko i ponadto oka-
  zuje legitymację słuŜbową, a na Ŝądanie osoby, wobec której podjęto czyn-
  ności, umoŜliwia odnotowanie danych w niej zawartych,
  3) podać podstawę prawną oraz przyczynę podjęcia czynności słuŜbowej,
  4) po zakończeniu wykonywania czynności słuŜbowych poinformować osobę,
  wobec której je podjęto, o prawie złoŜenia zaŜalenia do właściwego miejsco-
  wo prokuratora na sposób przeprowadzenia tych czynności,
  5) przestrzegać prawa, procedur oraz zasad etyki zawodowej policjanta

 21. Sebastian mówi

  1.4. Obowiązki policjanta w czasie legitymowania
  Podczas legitymowania, policjant przystępując do czynności słuŜbowych,
  zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2005 r. w sprawie
  sposobu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień policjantów jest
  obowiązany:
  1) podać swój stopień, imię i nazwisko w sposób umoŜliwiający odnotowanie
  tych danych,
  2) policjant nieumundurowany podaje stopień, imię i nazwisko i ponadto oka-
  zuje legitymację słuŜbową, a na Ŝądanie osoby, wobec której podjęto czyn-
  ności, umoŜliwia odnotowanie danych w niej zawartych,
  3) podać podstawę prawną oraz przyczynę podjęcia czynności słuŜbowej,
  4) po zakończeniu wykonywania czynności słuŜbowych poinformować osobę,
  wobec której je podjęto, o prawie złoŜenia zaŜalenia do właściwego miejsco-
  wo prokuratora na sposób przeprowadzenia tych czynności,
  5) przestrzegać prawa, procedur oraz zasad etyki zawodowej policjanta.

 22. antypies mówi

  Potrzebny jest hycel do unicestwiania nadgorliwych psów.

 23. marju73 mówi

  Dzisiaj w polszmacie było więcej takich kwiatków gdy bydło nadzorcze ustawiało swoich niesfornych poliniaków na właściwe pozycje niewolnicze. Oczywiście dla ich dobra. To oczywiście tylko wstępny etap zniewalania.

 24. Krzysztof mówi

  Jesteście pomiotem niewolników, wieczni oportuniści od poczęcia nastawieni przeciwko jakiejkolwiek władzy, urodzeni partyzanci, gotowi zniszczyć wszystko, nawet jeśliby to miało pomóc w życiu społecznym. Policjant stoi na straży jakiegoś porządku i prawa. Te zarządzenia antyświrusowe wydane zostały po to, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Są podane ogólnie: 2 osoby max, żadnej rekreacji tylko w pilnych potrzebach (według nie tez są szkodliwe). Jasne, że ta sytuacja była groteskowa, bo gość siedzi z dziećmi w domu i jak się jedno zarazi, to i tak przekaże w prezencie całej reszcie,no może łatwiej upilnować jedno niż troje ale to szczegół. Ale pamiętajcie o jednym : lepiej mieć oddaną sprawie policję niż biadolić nad tym, że nadgorliwie pilnują przestrzegania prawa. Jeżeli tego nie rozumiecie, to będziemy zawsze bantustanem, republiką bananową, skutecznie podburzani przez trolli przeciwko swojej własnej władzy i stróżów prawa, które ona ustala.

  1. finka mówi

   Ta władza działa przeciwko ludziom. Nikomu zdrowia, a zwłaszcza zdrowym dzieciom, nie przybywa od siedzenia tygodniami w czterech ścianach, przeciwnie. Zakaz wyjścia samodzielnie 17-to latka też niezwykle zasadny. To celowe działanie, żeby zerwać więzi społeczne, doprowadzić polskie rodziny do kryzysu psychicznego i fizycznego, bo gospodarka pikuje, i to rząd będzie miał krew na rękach tych,którzy z braku możliwości utrzymania odbiorą sobie życie. Dołożyli po 500 zł. policjantom, żeby represjonowali naród, pamiętam czasy ZOMO, idzie w tę stronę.Tak się boją o zdrowie narodu ale do skrzynek wyborczych można będzie maszerować, dobrze, że nie pod karabinem, jak przy 3x tak. O uderzeniu w Kościół nie wspomnę 5 osób, choć w niektórych marketach po kilkadziesiąt może jednocześnie przebywać. Chcą z Polaków zrobić naród niewolników i testują na ile się da pętlę zacisnąć, choć nawet promila zachorowań nie ma wśród 37. mln. populacji.

  2. Martyna mówi

   Tak się ” nie stoi na straży prawy ” , tylko na straży bezprawia i wywoływania niepotrzebnych stresów .

  3. Egil mówi

   To jesteśmy niewolnikami czy partyzantami? Bo jedno drugiemu przeczy.
   I sprawdź, jołopie, co znaczy oportunista, umysłowa amebo.

 25. antypies mówi

  Psy zamiast pisać mandaty, niech się wezmą za dezynfekcję placów zabaw dla dzieci i pozwolą się
  im bawić ,Zresztą co sie dziwić ,wiadomo kto ich szeregi zasila, bezużyteczny odpad społeczny.

 26. Małgośka mówi

  Właśnie teraz powinna nastąpić weryfikacja funkcjonariuszy policji , bo jak widać , ten interweniujący ABSOLUTNIE się nie nadaje !!!! WSTYD !!!!! Poza tym wygląda jakoś dziwnie i nie jestem pewna , czy z nim jest wszystko w porządku .

 27. Jo mówi

  500 to brac, glosowac na Pogarde i Szmal, ale teraz to plakac.
  Takich sobie zarzadcow wybraliscie wiec sie powinniscie cieszyc.
  Mogli Wam kazac przeciez dwzynfekowac chodniki albo drogi.
  A tak musicie siedziec w domu.
  I jeszcze narzekacie?
  NIEWDZIECZNICY !
  How dare you?

 28. Piotr mówi

  PIS – PURIM, ISRAEL, SANHEDRYN Sprężynę można ściskać, ale jak odda naprężenie, to nic z nich nie zostanie

 29. 11.07.1943 mówi

  Ja dzisiaj myłem auto na myjni, zwykłej samoobsługowej.
  Ku..a czułem się jak przestępca.
  Jeszcze jak latał śmigłowiec z kamerą to naprawdę się wystraszyłem.
  Płock Portowa około 19.15

 30. rich mówi

  Wydaje mi sie,że zakaz dotyczy placu zabaw,bo tam może być plac zakażony.Ale mimo to,najwyraźniej jest to milicjant:)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.