Katarzyna TS: Nowa normalność. Czy politycy pozwolą nam żyć jak dawniej?

koronawirus/fot. pixabay
8

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a konkretnie na początku marca żyliśmy normalnie. Dziś jest początek kwietnia i o normalnym życiu mowy nie ma. Rządzi koronawirus. Symbolem obecnej nienormalności stał się zakaz wstępu do lasu i mandaty za skorzystanie z bezdotykowej myjni samochodowej. Ludzie miotają się jak wystraszone owce. Kolejne restrykcje stają się coraz mniej zrozumiałe. Komunikaty wysyłane przez rządzących są sprzeczne i to, co było dobre wczoraj, dziś jest złe, a to co wczoraj było odradzane, dziś jest zalecane. Przykład? Minister zdrowia Łukasz Szumowski oświadczył 26 lutego, że maseczki nie chronią przed koronawirusem, więc nie wie, po co ludzie je noszą. Ten sam minister stwierdził na początku kwietnia, że „powinniśmy już powoli iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. Nic dziwnego, że część Polaków uważa, iż rząd mataczy. A przecież chodzi o naszą przyszłość.

Jaka ma być ta przyszłość? Czy politycy pozwolą nam żyć jak dawniej? Obawiam się, że z tym może być problem. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Sejmie 6 kwietnia, że „nie wrócimy do stanu dawnego”, a nowe mechanizmy finansowania gospodarki mają „przywracać życie gospodarcze, społeczne i publiczne do kształtu nowej normalności”. Jak ta nowa normalność ma wyglądać? Tego premier nie powiedział. Spróbujmy zatem wyobrazić sobie, co nas czeka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomimo tego, że koronawirus nie jest dżumą, a 80% infekcji ma charakter łagodny lub bezobjawowy, politycy postanowili zamknąć całe społeczeństwa na kwarantannie. Na jak długo? Raport niemieckiego rządu przewiduje, że pandemia będzie trwać rok. Ale czy wirus, który nauczył się atakować człowieka, zniknie, czy też zostanie z nami na zawsze? To zresztą nie jest już ten sam wirus, który był w Wuhan. Wirusy mutują i to bardzo szybko. Co roku mamy epidemię grypy, bo ci, którzy zachorują, nie stają się odporni na wszystkie wirusy grypy. Czy zatem przebycie tej konkretnej infekcji koronawirusowej uodporni nas na całe życie? Średnio raz na dekadę pojawia się nowy koronawirus u ludzi, który wywołuje rozmaite choroby układu oddechowego. Na dożywotnią odporność nie ma więc co liczyć. A to oznacza, że będą kolejne pandemie. Czy cała ludzkość ma dożywotnio siedzieć na kwarantannie?

Oczywistym jest, że długotrwałe utrzymywanie takiej kwarantanny doprowadzi do katastrofy gospodarczej. Politycy muszą zatem wypuścić lud z zamknięcia, bo jeśli tego nie zrobią, to zdesperowany lud sam wyjdzie z domów i rozliczy się z politykami w sposób dla nich mało przyjemny. Ale jak wypuścić z kwarantanny ludzi, których najpierw nastraszyło się wizją milionów ofiar koronawirusa umierających na ulicach? W związku z SARS-CoV-2 urządzono panikę na takim poziomie, jakby to była dżuma. Nic dziwnego, ze wiele osób jest przeświadczonych, iż wszyscy umrzemy od tego koronawirusa. Czy politykom będzie opłacało się wyprowadzić ich z błędu? Moim skromnym zdaniem politykom będzie opłacało się robić ludziom wodę z mózgu, żeby w każdej chwili mieć możliwość skrócenia smyczy, na którą dziś wzięli całe społeczeństwa. Trochę odkręcą śrubę, trochę przykręcą i tak to będzie się odbywać.

Jak będzie wyglądać to odkręcenie śruby? To własnie będzie ta nowa normalność. W ramach nowej normalności będziemy mogli wychodzić z domu, ale zapewne dostaniemy nakaz noszenia maseczek i utrzymany zostanie zakaz zgromadzeń. Ale jak wyegzekwować taki zakaz? Przecież policjanci nie mogą zajmować się wyłącznie pilnowaniem, czy gdzieś nie stoi jakaś grupka zgromadzonych. Rozwiązanie już jest – lokalizacja przez telefon komórkowy i drakońskie mandaty dla tych, którzy nie przestrzegają zakazu. W ramach nowej normalności zgromadzenia będą odbywać się w formie online. Czyż to nie jest genialne rozwiązanie? Chcecie protestować przeciw decyzjom polityków, to sobie protestujcie na Skypie. Tyle wam wolno.

Co jeszcze czeka nas w ramach nowej normalności? O takich rzeczach jak wielogodzinne stanie w kolejkach, żeby wejść do sklepu, nie ma co pisać, bo to drobiazg. Zapewne praca zdalna stanie się normą, a nie wyjątkiem. Ale to też drobiazg. Sprawą większej wagi jest kwestia prawa do swobody przemieszczania się. Być może zostanie ono w pełni przyznane tylko tym, którzy uzyskają certyfikat zdrowotny potwierdzający, że są uodpornieni na ten konkretny wirus? Taki pomysł ma już rząd Austrii i zapewne zostanie on podchwycony przez inne rządy. Nie trzeba będzie nawet wprowadzać obowiązku szczepień, gdy koncerny farmaceutyczne ogłoszą, że wyprodukowały już szczepionkę na SARS-CoV-2. Wystarczy, że niezaszczepieni zostaną poddani takim obostrzeniom i rygorom, iż sami będą prosić, aby ich zaszczepić, żeby mogli pójść do kina lub pojechać na wycieczkę do lasu. W nowej normalności może to być zupełnie normalne.

Nowa normalność to również ciągły strach. Strach przed koronawirusem, strach przed kontaktami międzyludzkimi, strach przed kwarantanną dla pojedynczych osób i strach przed obostrzeniami dla całego społeczeństwa. Strach to doskonałe narzędzie do rządzenia. Al Capone wiedział, co mówi, gdy stwierdził, że więcej niż dobrym słowem zdziałasz dobrym słowem i pistoletem. A jeśli tym pistoletem jest koronawirus przedstawiany jako dżuma, to politycy mają samograj, dzięki któremu mogą zrobić z nami, co chcą. Kto będzie buntował się w takiej sytuacji?

Pozostaje zadać pytanie: na jak długo utkniemy w tej nowej normalności? Czy to w ogóle się skończy? Nie zapominajmy, że jeszcze przed pandemią koronawirusa politycy usiłowali zafundować nam Zielony Ład, czyli restrykcje, zakazy i nakazy rzekomo służące ratowaniu klimatu. Czy teraz zrezygnowali z tego projektu? Nie zrezygnowali. Komisja Europejska zapowiada, że nie ustąpi ani na krok i będzie wdrażać „ambitne cele” klimatyczne. Czy zastraszone koronawirusem społeczeństwa będą zdolne do przeciwstawienia się tym pomysłom? Czy będziemy zdolni do buntu w sytuacji, gdy politycy mogą nas w każdej chwili skierować na kwarantannę i pozbawić pracy? Katastrofa klimatyczna była straszakiem dla dzieci. Koronawirus to idealny straszak dla dorosłych. Przecież zawsze można ogłosić, że tych zapowiadanych milionów trupów nie ma tylko dlatego, że żyjemy w nowej normalności, więc dziób na kłódkę i nie podskakiwać. Jaki polityk zrezygnuje z takiego straszaka?

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Obywatele, rozejść się!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. maciek mowi . mówi

  A ja was moi rodacy Polacy zachecam do myslenia I prosze nie dajmy sie zastradszyc POlitycznej
  bandzie nawiedzonych zydoskich machlerow . Widzimy golym okiem jak ta lichwiarska mafia zydoska
  probuje nas pograzyc w niemocy a oni tymczasem beszczelnie okradaj nasze Narody I to na calym swiecie .
  Amerykanski senator ep. Thomas Massie we wczorajszym wywiadze z bylym juz senatorem I doktorem
  Panem Ronem Paul pokazal cala zlodziejska gre amerykanskiego senatu wlacznie z Trumpem na czele
  jak oszukuja nas wszystkich I mowi ze z przyznanych lichwiarzom ogromnych pieniedzy wynika ze kazdy
  Amerykanin powinien otrzymac 60 tys. dolarow a otrzma zaledwie 3 tysiace I pyta on gdzie poszla reszta .
  Szanowni rodacy nie sluchajcie te televizyjnej propagandy bo nie ma tam jednego slowa prawdy I prosze
  miejcie to wszystko w tyle I nie dajcie sie zastraszyc I zyjcie jak dawniej bo to wszystko diabelsko-zydoska
  polityka ktora runie jak kazda poprzednia . Wspierajmy siebie samych I podtrzymujmy na duchu gdyz rzady sa potwornie skorumpowane I tzw. ” dip state ” niemi wszystkim zarzadza z usrahella ! !!!!!!

  1. Dar mówi

   Panie Maćku zgadzam się z Panem w 100% wiadomym jest że potrzebna jest kasa na świątynię ,którą zamierzają wybudować,mają już blogosławieństwo Trumpa ,kwestią czasu jest holokaust Palestyńczyków a 447 nie tylko odnosi się do Polski ale do większości krajów europy ,tak że obecny tzw.koronowirus i szok i strach nim wywołany w większości społeczeństw umożliwi wielu rządom spłatę ich wyimaginowanych roszczeń tak by narody się nie połaapały że pieniądze zostały wypłacone Izraelowi poza wiedzą obywateli tych państw.Natomiast gdyby coś poszło nie tak to mają wybudowany tunel w Szwajcari gdzie wszyscy wielcy tego świata znajdą schronienie tak uzgodnili w dniu otwarcia.Proszę sobie otworzyć na you tube film z otwarcia tego tunelu o nazwie Ritual demonic lucyfer otwarcie tunelu w Szwajcari Pozdrawiam

 2. Robert mówi

  Mesecina Mesecina joj joj joj joj Sunce sija Ponoc Bije!!!joj joj joj joj…Niko ne zna Niko ne zna Niko ne zna sta to sija

 3. Piotr r mówi

  Jak zwykle doskknaly wpis Pani Katarzyny TS. Jedna z.najlepszych publicystek w polskiej przestrzeni medialnej!

 4. ROMAN mówi

  jak się nie skrzykniemy do końca kwietnia , i nie wyjdziemy na ulice, to później będą tylko łańcuchy na nogach…

 5. Meg mówi

  Świetny felieton! Nowa normalność…

 6. Pete mówi

  To już się dzieje … zostaliśmy właśnie zniewoleni.
  Jesteśmy zmuszani do czegoś, wbrew własnej woli (zakaz wychodzenia, gromadzenia się, zmuszanie do wydawania pieniędzy na coś bezsensownego – czyt. Maseczki, rękawiczki itp.).
  Za chwilę, będzie całkowity zakaz płacenia gotówką .
  Czy to nie wygląda jak „nowy porządek świata” ?

 7. Mario Bros mówi

  NWO jest wdrażane od dawna, to co się obecnie dzieje to już krok od przejęcia całkowitej kontroli nad ludzkością. Masońska sekta czcząca szatana ze niedługo zafunduje nam obowiązkowe szczepionki, a jak ktoś się nie zaszczepi to nie będzie miał prawa do niczego. Rotschildowie i pozostałe 12 chazarskich klanow ma pod butem caly swiat, politycy we wszystkich krajach to marionetki w ich rekach. To oni od wielu wielu lat wywoluja rewolucje, wojny, kryzysy ekonomiczne. Masoni to jest tak potworne zło, że ciężko normalnemu człowiekowi sobie to wyobrazić, dlatego większość uważa nwo, illuminati za teorie spiskowe.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.