Japonia: premier Shinzo Abe wyśle wojska na Bliski Wschód! Japońska marynarka będzie bronić statków

Fot. Pixabay
0

Premier Japonii, Shinzo Abe zapowiedział wysłanie sił na Bliski Wschód w celu zapewnienia bezpieczeństwa japońskim statkom. Czego można się było spodziewać po Japonii, szef rządu wezwał również do roztropnego zażegnania konfliktu.

Premier wziął udział w poniedziałkowej konferencji prasowej, podczas której zaapelował o unikanie dalszej eskalacji konfliktu. Japończyk zwrócił się do wszystkich stron konfliktu, nie oceniając podjętych przez Iran i USA działań. Szef rządu Kraju Kwitnącej Wiśni wyraził również swoje zaniepokojenie sytuacją na Bliskim Wschodzie po zabiciu przez Amerykanów dowódcy irańskich elitarnych sił Al-Kuds.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Teheran ogłosił krwawą wendetę za śmierć generała, co poruszyło całym światem. Shinzo Abe zapowiedział wysłanie japońskich sił w celu zapewnienia bezpiecznej żeglugi statkom handlowym. W niedzielę podobne kroki podjęła Wielka Brytania. Szczególnie zagrożone mają być okręty w pobliżu cieśniny Ormuz. Nie dziwne zatem, iż w obliczu rosnących napięć Japonia również zamierza bronić swoich interesów.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

UNESCO interweniuje na Bliskim Wschodzie: USA i Iran nie mogą niszczyć dóbr kultury!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.