Jan Pospieszalski odpowiada na oświadczenie TVP ws. programu „Warto rozmawiać” krytykującego rządową strategię walki z pandemią

Jan Pospieszalski/ fot. screen
6

12 kwietnia 2021 roku TVP wyemitowała program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”, w którym skrytykowano rządową strategię walki z pandemią koronawirusa. Po obejrzeniu programu posłanka PiS Joanna Lichocka zaatakowała Pospieszalskiego zapowiadając na Twitterze, że złoży wniosek o wyjaśnienie do prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz podejmie interwencję w Radzie Mediów Narodowych.

ZOBACZ: Lichocka wściekła na Pospieszalskiego za krytykę pandemicznej strategii rządu w „Warto rozmawiać”: „Zwrócę się do prezesa TVP o wyjaśnienie”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

We wtorek (20.04.2021) Telewizja Polska wydała komunikat, w którym stwierdzono, że Komisja Etyki TVP orzekła, iż w programie zostały naruszone zasady etyki dziennikarskiej, ponieważ w audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. – Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki – napisano w oświadczeniu.

ZOBACZ: „Warto rozmawiać” zniknie z anteny? Komunikat TVP w sprawie programu Jana Pospieszalskiego

W środę (21.04.2021) Jan Pospieszalski odniósł się na Twitterze do komunikatu TVP. – Nie przyjmujemy do wiadomości orzeczenia KE TVP. W naszej ocenie orzeczenie to wydane zostało z pominięciem procedur, które zakładają wysłuchanie stron. Ani ja ani też producent programu nie zostaliśmy wezwani przed Komisję, by złożyć wyjaśnienia w sprawie programu z 12.04.2021 – napisał Pospieszalski. Analogiczne oświadczenie wydała też redakcja programu „Warto Rozmawiać”.

Źródło informacji: Twitter, Facebook

Zobacz też:

„Zabijamy zdrowych ludzi”. Szokujący wywiad z ratownikiem medycznym nt. walki z pandemią [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  No tak, jeśli ktoś jeszcze tkwił w matriksie, to już wie, że jest Komisja etyki w TVP, działa tak samo jak wszystkie inne organy jedynie słusznej parti, która ma ustawione radio na jeden kanał – Telawiw. Pardon. to był żart. Jest jeszcze kilka kanałów ściekowych więcej, np Radio Davos, Radio London City i słynne już Radio Niu York z siediba na Manhattanie. Czyli anteny kierunkowe wychwytują tylko czestotliwości 5Y (zakres 5ooo kilo ydów), ale to jest wynikiem ich specjalnej konstrukcji, w kształcie gwiazdy dawida.

 2. MAREK mówi

  „We wtorek (20.04.2021) Telewizja Polska wydała komunikat, w którym stwierdzono, że Komisja Etyki TVP orzekła, iż w programie zostały naruszone zasady etyki dziennikarskiej ……
  Orzeczenie Komicji Etyki TVP pokazuje dobitnie że już dwa lat TVP narusza zasady etyki i rzetelności dziennikarskiej nie dopuszczając w swoich programach do wypowiedzi ludzi i ekspertów którzy maja krytyczny stosunek do działań podejmowanych w walce z pandemią !!! Jest to szczególne ważne w czasie, gdy ludzie WALCZĄ O ZDROWIE I ŻYCIE i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może PODEJMOWAĆ DECYZJE odnoszące się do własnego ZDROWIA I ŻYCIA , a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki !!!

  1. Szczur mówi

   Zapomniałeś dodać, w swoim cytacie, że naruszone zostały zasady etyki dziennikarskiej obowiązujące w TVP. To ważna wzmianka w dobie obecnej władzy. Ale masz rację. TVP manipuluje ludźmi, za nic mając to, że bezpośrednio przyczynia się do narażania ludzkiego zdrowia i życia. W ogóle, pewna rzecz nie zgadza się w tej historii. Przecież, zanim program zostanie wyemitowany, musi zostać zaakceptowany przez władze tejże telewizji, a tu go wyemitowano. I rozumiem to, że przed pierwszą emisją może dojść do przeoczenia, ale nie w sytuacji drugiej emisji. Czyżby ktoś chciał zmienić front?

 3. W K mówi

  W TVP S. A. nie ma etyki. Komisja jej nie zapewnia, ale zapewnia wypłaty osobom zasiadającym w komisji.

 4. Adam mówi

  Komisja etyki dobre sobie.Tvp to jedno wielkie lajdactwo.Tam etyka nigdy nie istniala

 5. ziemianka mówi

  Wielkie dzięki i wielki szacunek dla pana Jana Pospieszalskiego, ecce homo!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.