Jacek Międlar dla CE Polska o Łukaszence, dyskryminacji i inwigilacji niezaszczepionych, oraz o skazaniu go na rok ograniczenia wolności [WIDEO]

Jacek Międlar / Fot. MU
1

Jacek Międlar był gościem redaktora Rafała Mossakowskiego z Centrum Edukacyjnego Polska, któremu udzielił wywiad. W rozmowie odniósł się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i postępowania Łukaszenki. Skomentował także najnowsze pomysły w Izraelu polegające na „genetycznym skanowaniu” przybyłych do Izraela turystów oraz potępił dyskryminację niezaszczepionych (zwłaszcza dzieci i młodzieży), która już stała się faktem.

W rozmowie z Mossakowskim skomentował także wyrok skazujący go na rok ograniczenia wolności za krytykę Gazety Wyborczej, wskazanie na pochodzenia Adama Michnika oraz za „tolerancję wobec talmudycznej nienawiści”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Żozue mówi

    1) Ratownicy medyczni zasługują na jakąś delikatną podwyżkę. Pomimo inflacji i Pandemi politycy podwyższyli sobie pensje i premie, czy to jest sprawiedliwe? 2) Akcja szkolna „Superbohater” jest bardzo fajna. Trzeba promować (ale nie zmuszać!) szczepienia, bo ona podnoszą odporność populacji – to jest udowodnione. Nauczyciel powinien wyjaśnić dzieciom, że kto się nie zaszczepi wcale nie będzie frajerem. Do rodziców należy ostatnie słowo, bo małolaty nie mogą same decydować, proste. 3) Jeśli chodzi o Izrael, to nie przejmowałbym się tak bardzo metodami inwigilacji które Żydzi ulepszają z roku na rok. Musimy zaakceptować metody kontroli w ich małym kraju jeśli chcemy, żeby Żydzi mieli swoją Ojczyznę. Jak ją utracą to… wrócą do Polski! 4) Zgadzam się z panem Jackiem, że nie powinniśmy byli uznawać Cichanouckiej jako zwyciężczyni wyborów na Białorusi. To był dyplomatyczny błąd w polityce zagranicznej Polski. Co innego krytykować, a co innego oficjalnie traktować Łukaszenkę jak kryminalistę (choć niewątpliwie nim jest). 5) Nie zgadzam się z panem Jackiem, że kryzys imigracyjny na granicy z Białorusią jest prosty i banalny. Ludzie (w tym dzieci) nie powinni być traktowani jak trędowaci. Są głodni, zziębnięci (są z innej strefy klimatycznej) i biedni. Powinno się ich otoczyć opieką materialną (zamknięty obóz dla uchodźców) oraz prawną. Odsyłać do domu ale samolotem, a nie pod bronią trzymać na granicy przy ognisku. 6) Piękne świadectwo pani Janiny Kalinowskiej, brawo panie Jacku, że pan zdążył. 7) Adam Michnik to Żydek, taki sam jak ten Żydek przedwojenny, który cieszył się gdy Sowieci weszli do Polski i pomagał w utrwalaniu władzy socjalistycznej. Michnik utrwalał porządek „okrągłego stołu”. Dziś to człowiek skompromitowany. 8) Sprawa Nergala świadczy o poziomie naszych sędziów. Dla jednych idee Prawdy, Dobra i Piękna są tak samo ważne jak Konstytucja. Dla innych sędziów religia jest niebezpiecznym zabobonem. Ta postawa w katolickim kraju jest moim zdaniem błędna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.