Sąd o zatrzymaniu Jacka Międlara przez ABW: „Było legalne, bo przeprowadzone przez uprawnione służby” [NAGRANIE Z POSIEDZENIA I KOMENTARZ]

21

W środę (24.06.2020) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia rozpatrzył moje zażalenie (autor tekstu: Jacek Międlar) na zatrzymanie 13 grudnia 2019 przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (obejrzyj nagranie monitoringu) oraz nałożenie dozoru policyjnego. Pierwotnym powodem miało być „poszukiwanie materiałów wybuchowych i broni”, których oczywiście ABW nie znalazło. Następnie zaś postanowienie o zatrzymaniu i zastosowaniu dozoru zredukowano do zarzutu w sprawie publikacji z fragmentami tekstów Dmowskiego i Witosa, której ani nie opublikowałem, ani nie napisałem, co z łatwością zauważy każdy kto dla porównania przeczyta moją książkę lub felietony. Inny styl, inna składnia, inne słownictwo. Widać jak na dłoni, że mamy do czynienia z ewidentnym nękaniem przez wrocławski wymiar (nie)sprawiedliwości. Postanowienie sądu jest szokujące i po raz kolejny sugeruje, że wrocławska Temida wymaga dogłębnej reformy.


Zgodnie z zapisami Kodeksu Postępowania Karnego (rozdział 27.), które jasno wskazują, kiedy może być mowa o zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury, nie było żadnych przesłanek, by potraktować mnie tak jak postąpiono 13 grudnia 2019 roku. Regularnie stawiałem się na wszystkie wezwania prokuratury i policji, która jeszcze 6 grudnia mnie przesłuchiwała, a 12 grudnia pod domem wręczała mi pismo sądowe. Sędzia Magdalena Gabriel, która rozpatrywała zażalenie na zatrzymanie miała o tym pełną wiedzą. W aktach sprawy znalazła się także opinia byłego oficera CBŚ Jacka Wrony, który tak komentował wydarzenia z 13 grudnia 2019: To co zrobiła ABW przy zatrzymaniu Jacka M. (skrót od redakcji), to absolutny skandal!! Powinny polecieć głowy w prokuraturze wrocławskiej i delegaturze Agencji! Bezwzględnie!!, oraz  prof. Andrzeja Zapałowskiego, specjalisty z zakresu bezpieczeństwa, który tak skomentował wydarzenia z 13 grudnia 2019: Jeżeli ABW zajmuje się jakimś tekstem duchownego i to powoduje użycie specjalnych jednostek tej formacji o 6.00 rano, aby go zatrzymać, to wskazuje potrzebę dużego wietrzenia w kierownictwie tej formacji. Mariusz Kamiński, takiego idiotycznego numeru w rocznicę stanu wojennego bym się nie spodziewał. Co się chłopie z Tobą porobiło! Wy jesteście od osłony państwa polskiego a nie robienia tego co zwykły policjant może dostarczyć w formie wezwania. Jednym słowem kompromitacja! Oficjalny komunikat ABW w sprawie Jacka Międlara! W rocznicę stanu wojennego zatrzymany… za artykuł o Żydach!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sędzia Gabriel miała pełną wiedzę o tym, że w myśl KPK zatrzymanie było bezzasadne, czemu dała wyraz za KPK cytując przesłanki wskazujące kiedy można zatrzymywać podejrzanego. Mimo to znalazła wytłumaczenie dla działań bezpieki i prokurator Justyny Trzcińskiej, która z pełną premedytacją łamie zapisy prawne, wymyśla słowa, których nigdy nie wypowiedziałem, a w swoich uzasadnieniach powołuje się na orzecznictwo… stalinowskie (więcej). Gabriel uznała, że zatrzymanie mnie było legalne, bo przeprowadzone przez „legalne służby”.
– Przedmiotowa czynność zatrzymania została w ocenie sądu dokonana legalnie. Dokonały go uprawnione do tego służby – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – swoją decyzję uzasadniła sędzia Gabriel stwierdzając także, że można zlecać takie zatrzymania za publikację, której autorstwo niesłusznie mi przypisano.

Czy w takim razie sędziowskie kradzieże 50 złotych, sprzętu elektronicznego są legalne, bo dokonane przez legalnych sędziów? Skatowanie Igora Stachowiaka było legalne, bo dokonane przez legalną policję? Podobne uzasadnienie przytoczyła w sprawie dozoru policyjnego, którym próbuje mi się dokuczyć od ponad 7 miesięcy. Jej zdaniem jest legalny, bo został ustanowiony przez legalną prokurator i to w legalny sposób… Folwark zwierzęcy?

Panie ministrze Ziobro, szanowny Prokuratorze Generalny, czas oczyścić wrocławską stajnię Augiasza. Czas wysprzątać ten burdel, a niesprawiedliwych funkcjonariuszy publicznych wyrzucić z sądu i prokuratury na bruk. I czas odpowiedzieć na pytanie: Kto w tych sądach pociąga za sznurki?

Komentarz Jacka Międlara:

Przeczytaj także:

ABW rekwiruje koszulki. Kamiński chwali funkcjonariuszy za walkę z neonazizmem [WYNIKI GŁOSOWANIA ws. wniosku o wotum nieufności]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Kogo Pan prosi? w pracy uczyli mnie:
  1. Kierownik ma zawsze rację.
  2. Jeśli kierownik nie ma racji to patrz punkt 1.
  Ci co pana prześladują NIE RZĄDZĄ , oni WYKONUJĄ ROZKAZY.

 2. Łukasz mówi

  Komunistyczna banda sędziowska. Też miałem przygodę w sądzie w Grójcu z panią sedziala Renatą Rączkowska… porażka. Trzymaj sie Jacku 🖐️👍

 3. Zbigniew mówi

  Pani sedzia nie ma racji: jezeli policja popelnia przestepstwo, lamie przepisy, to jest dzialanie nielegalne, tak samo jezeli przestepstwo popelnia gangster.

  Innymi slowy – popelniajacy przestepstwo jest zawsze przestepca a sad nigdy nie moze akceptowac przestepstwa.

  Akceptowanie przestepstwa bo popelnili je urzednicy panstwowi, jest takze prostym przestepczym dzialaniem w skali wiekszej, gdyz sady sa od kontroli urzednikow.

  Ten sad nie popelnil bledu lecz czyn zabroniony.

  Przeciwko temu wyrokowi musza zaprotestowac kierownicy ABW, gdyz zrownani zostali do gangsterow – pozornie nie, ale slowa nie przykrywaja prawdy: zabije kogos i powiem, ze mnie napadl.

  To juz wykracza poza sprawnosc tych sedziow w sensie moralnym, ale poziom ich jest uwlaczajacy godnosci Polakow: nedza okrutna, jakby byli wybrani przez zaborce.

  Dlaczego nie wydalila z siebie wyroku – kara dla abw 10 zl bo zlamali przepisy a sa przeciez urzednikami, ale ukradzionych koszulek nie musza oddawac, bo przeciez juz ich nie maja.

  1. Jacek Międlar mówi

   Rzecz jasna… ale oni bredzą z pełną premedytacją.

  2. Zbigniew mówi

   Pozdrawiam Serdecznie!

   Panie Jacku!

   Wysluchalem Pana mowy i widze, ze Pan w pelni swiadomie wprowadzil ta biedna sedzine w stan depresji politycznych ukladow.

   Im zalezy na wyciszeniu sprawy, na doprowadzenie jej do jakis prostych spraw obywatelskich, wiec daja Panu mozliwosc ubiegania sie o odszkodowanie finansowe, taki prosty poszkodowany obywatel poniosl straty.

   Przeciez to oni mowia, ze Pan jest popularnym publicysta, szanowanym, opiniotworczym, ze ma Pan wielu zwolennikow a wiec mowia, ze Pan dla nich jest zagrozeniem i kazde slowo Pana jest wazne, co gorsza prawdziwe.

   Pan moze udawac zdziwionego – niech to udowodnia, niech oni to udowadniaja – niech ta nieszczesna Trzcinska (Poznanska, czy tez Wojewodzka) udowodni, to co my wiemy – dlaczego to pozostawiac w sferze domyslnej?

   Niech nie bredza, niech podadza fakty, jaki Pan jest popularny i wazny, ze az ABW.

   Jezeli nie podadza faktow o Panskiej popularnosci, to niech placa odszkodowania w sumie za to, ze nie moga z siebie wydusic orzeczenia o Pana popularnosci.

   „Ja prosty obywatel pytam sie, co wy odemnie chceta”

   Przeciez to jest falszywe posadzenie o popelnienie przestepstwa:

   Fałszywe oskarżenie – przestępstwo, w polskim Kodeksie karnym opisane w rozdziale XXX (przestępstwa przeciw wymiarowi sprawiedliwości) w art. 234[1], polegające na zgłoszeniu organom ścigania lub do sądu rzekomego popełnienia przestępstwa, wykroczenia lub innego rodzaju przewinienia przez inną osobę w sytuacji, gdy w rzeczywistości do naruszenia prawa w ogóle nie doszło, lub gdy naruszenia tego dopuściła się inna osoba, niż wskazana przez fałszywie oskarżającego.

   Przypisy
   Dz.U. z 2019 r. poz. 1950 – „Kto, przed organem powołanym do ścigania lub orzekania w sprawach o przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie, wykroczenie skarbowe lub przewinienie dyscyplinarne, fałszywie oskarża inną osobę o popełnienie tych czynów zabronionych lub przewinienia dyscyplinarnego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

  3. Zbigniew mówi

   Po tym tak raczej niewyraznie widac, przed czym ten sad broni Trzcinska – lepiej widoczne jest w wykonaniu niemieckim, o czym sam sie dotkliwie przekonalem.

   Do sadu lepiej udac sie juz po wplaceniu na poczet ew grzywny, moze zwroca aczkolwiek czynia to niechetnie zaleznie od pozycji finansowej oskarzonego – glownie od jego zdolnosci kredytowej.

   Trzcinskiej grozi 2 lata wiezienia, utrata pracy, kwalifikacji – Sutryk zleceniodawca jezdzi Harleyem a Pan mowi o sprawach rodzinnych, chociaz te straty to sa osobne sprawy ksztaltujace wysokosc grzywny.

   Moim zdaniem bronia sie umiejetnie wplywem na Pana.

  4. Zbigniew mówi

   Jak mowi sie o ruskiej onucy czolgistow, to chyba jest racja w sensie logistycznym.

   Na „zachodzie” jest juz nowsza metoda zbywania poszkodowanych: pan Jacek dostarczyl dokumenty a w kazdym cos jest co mozna nakazac udowodnienie nastepnymi dokumentami – im wiecej dowodow tym wiecej mozliwosci a jak Pan Jacek ich nie dostarczy to sprawa w ogole nie bedzie rozpatrywana – np mozna bylo nakazac dostarczenia ukradzionych koszulek, jako dowodu.

   Myslicie zapewne ze chamska prostota tego wyroku, to juz jest koniec mozliwosci – ta metoda jest tylko najbardziej prostacka, prymitywna a naplyna do nas nowsze, lepsze – demo krytyczne.

   Aby bylo smieszniej nie jest to prowokacja pana Jacka, tylko ich samych – sami na siebie

 4. Zbigniew mówi

  „Schemat na fałszywe oskarżenia , § 164 Kodeksu Karnego. Czy wzbudzanie, wzmacnianie lub przekierowywanie podejrzenia przez twierdzenie faktów, które są odpowiednie w konkretnym przypadku, narażają niewinną osobę na niebezpieczeństwo oficjalnej interwencji.”

  https://www.iurastudent.de/schemata/schema-zur-falschen-verd-chtigung-164-stgb#:~:text=Ist%20das%20Hervorrufen%2C%20Verst%C3%A4rken%20oder,der%20Gefahr%20beh%C3%B6rdlichen%20Einschreitens%20auszusetzen.

  „Każdy, kto sklada fałszywe podejrzenie w rozumieniu art. 164 ust. 1 kodeksu karnego, podlega karze pozbawienia wolności do pięciu lat lub grzywnie. … Zawsze mówi się o przestępstwie, jeżeli minimalna kara w standardzie przewiduje karę pozbawienia wolności na okres jednego roku.04/08/2020

  Fałszywe podejrzenie zgodnie z § 164 StGB – Strafrecht 2020www.bussgeldkatalog.org ›fałs

 5. Zbigniew mówi

  Nastepna sprawa.

  Pan okresla Mobbing a wiec slabosc, impotencja tych urzednikow a za tym idzie, z tej impotencji wynika Arbitralnosc i Pokazy sily.

  Pokazy sily – arbitralnosc wynikaja ze slabosci.

  Mobbing po 6 miesiacach trwania uznawany jest za karalne Nekanie.

  Po tym jest dyskryminacja narodowa – etniczna.
  Nastepne, to szkody w pracy publicysty – sami mowia i udowadniaja , ze wazne takze spolecznie.

  Dopiero dalsze straty w wyniku nekania i falszywego oskarzenia, powstaja w rodzinie.

  U nas po ruskich zostalo przeswiadczenie, ze nie mozna sadom zawracac glowy drobiazgami – to niech sad wyznaczy odpowiednie odszkodowanie i ukroci zachowanie takich Trzcinskich.

 6. Zbigniew mówi

  Ta rozprawa przyniosla oczekiwany wynik – wbrew pozorom.!

  Teraz trzeba do sadu zwrocic sie z wnioskiem o podanie numeru ubezpieczenia prokurator Trzcinskiej.

  Dlatego, ze jezeli jest ubezpieczona od bledow, to Pana przeciwnikiem jest jej ubezpieczyciel a nie ona.

  Pan moze w calej UE ubezpieczyc sie jako pracownik – publicysta, wlasciciel portalu i wtedy oni przejma sprawe Nekania, falszywych oskarzen i odszkodowan.

  Dodam, ze sad moze nie zgodzic sie na podanie numeru ubezpieczenia tej prokurator a Trzcinska moze oskarzac o Nekanie.

  Sprawe o Mobbing prowadzi prawnik – sprawy o Nekanie i falszywe oskarzenia musi podjac inny prokurator.

  1. Zbigniew mówi

   Nieznajomosc rozwinietych zwyczajow i przepisow w bogatych krajach jest podstawowa slaboscia rozwojowa naszych drobnych firm i z gory likwidowana oferta tanich pracownikow.

   Jakie to ma znaczenie dla wysokosci zarobkow, dla wychodzenia z kryzysu?
   Powinnismy juz zarabiac razem 80 mld € miesiecznie wiecej – przy ponad bilionowym zadluzeniu polskich gospodarstw domowych, to nie jest znaczna kwota, ale jest szansa, ze jestesmy tylko w kryzysie prawa – nic wiecej.

   Prawa w sensie znajomosci powszechnej – „Prawo, to zwyczaje i przepisy” Pani Prof. Stefania Grabowska – mamy taki skarb i nie korzystamy z tego.

 7. RobertC mówi

  Jacku! Yudeolatryczny dziadek JarKacz już wszystkiego za twarz nie trzyma. Jak (p)rezydent doktor anżej 'przejedzie ciężarną zakonnicę na pasach’ – między różnymi ośrodkami PiSraelskiej 'elyto’-władzy zaczną się walki, smród i agonia. Pytanie: czy taki koniec kaczystów w czymś Ci pomoże? Takiej stajni Augiasza tak po prostu się nie wyczyści, ale Czaskosky obiecuje 'wypalić żelazem’! Odpowiedni wniosek w odpowiednim czasie – daje nowej władzy okazję na tzw. pokazówkę, by uweselić lud – to będą igrzyska, bowiem z chlebem będzie coraz gorzej.

 8. Anton mówi

  Póki nie mamy polskiego rządu , póty okupant syjonistyczno -masoński będzie dławił gojów !

 9. Zbigniew mówi

  Jak zwykle – zadnej odpowiedzi, co dobitnie potwierdza moja teze:

  „Nieznajomosc bardziej zorganizowanego prawa powoduje, iz Polacy maja z tego powodu niskie zarobki”

  a PiS walczy z samym soba – veto Dudusia, odsuniecie glownego propagandzisty pana Macierewicza przez nowych milionerow typu Karski, odsuniecie pani Szydlo………………….. Kaczynski jako developer tak jak Nycz szukajacy diabla z Tuskiem (naprawde! nie tylko w myslach)

 10. Zbigniew mówi

  Normalka nawet na tym portalu – jak zwykle – zadnej odpowiedzi, co dobitnie potwierdza moja teze:

  „Nieznajomosc bardziej zorganizowanego prawa powoduje, iz Polacy maja z tego powodu niskie zarobki”

 11. Zbigniew mówi

  Nie slucham mowy – przemowienia pana Jacka powtornie, gdyz nic z tego nie mozna zapamietac!

  – Sad w kolejnosci, jako pierwsze musi stosowac sie do przepisow – do jasnych, wyraznie okreslajacych sytuacje.

  – Nastepnie moze oddawac sie uczuciom, swoim mozliwym do zapamietania i scislego okreslenia w wyroku na pismie.

  ……………..

 12. Zbigniew mówi

  Niewiele potrzeba aby Pan Jacek stal sie nasza oficjalna inwestycja.!!!!!!!!

  (Oficjalna, gdyz jest KRYZYS INSTYTUCJONALNY i rozciaga sie na najwazniejszy dla nas przemysl budowlany i samochodowy – dlatego likwidacja pewnych objawow tego kryzysu jest w naszych rekach, w gestii konsumpcji – a od tego zalezy los nawet bankow.

  Dodam, ze mozemy to i ich zostawic w tym Kregu samych sobie, niech sie mecza: tak jak diabelski krag zla rozni sie od Kregu Boskiej Dobroci – mozemy byc msciwi i na zlosc cioci z Niemiec obetniemy sobie zarobki, zyski, inwestycje – niech maja…………….. . Mozemy zrobic IM cisze wyborcza w konsumpcji, a co nam potym, jak wpadna w sidla diabelskiego kregu inflacji ………………

  Znowu sie rozpisalem……………

  1. Zbigniew mówi

   Idzie mi o to, ze potrzebujemy przemowien – mowy sadowej pana Jacka NA PISMIE, do obdyskutowania i przemyslenia w roznych sytuacjach – to kazdego z nas spotyka a rezygnacja z opinii lub wyroku sadu powoduje niepowetowane straty tworzace nastepne ……………

   – Proponuje w pierwszej czesci same PRZEPISY – bezwzgledne przepisy, ktore przeciez daja mozliwosc do odwolania sie do SEJMU I przepisow narzuconych nam przez bezclowy handel w UE.

   – W drugiej czesci ZWYCZAJE – dobrych, znanych powszechnie zwyczajow takze nie mozna lamac zlymi spolecznie zachowaniami – opinie innych dzialaczy, publicstow ……………………..

   – W 3 czesci szkody prywatne jakie ponosi rodzina – w imieniu dziecka moze wystapic opiekun, rodzice, dziadkowie, sasiedzi

   Teraz mamy taki stan jak na Ukrainie:

   Prokurator zagrozona jest wyrokiem 5 lat wiezienia a wiec jest przestepca a Sutryk jezdzi nowym Harleyem i gromadzi spory majatek.

   Jego majatek pochodzi wiec z przestepczosci a skutkuje ogromnym zadluzeniem Wroclawia i podzialem mieszkancow na tych i na tamtych + inni.

  2. Zbigniew mówi

   Innymi slowy – wezta sie wreszcie do pracy, wykorzystajcie swoje glowy, bo kryzys tych ONYCH nas tez zagarnie

 13. W K mówi

  Oni już dawno przestali argumentować z pozycji prawa i argumentują z pozycji siły.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.