J. Międlar: Synod amazoński. Rewolucja czy festiwal populizmu? Obalam mity na temat synodu [WIDEO]

5

Wokół synodu amazońskiego narosło mnóstwo mitów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas spotkania biskupów. Czy synod na temat Kościoła w Ameryce Łacińskiej zaprowadzi rewolucję? A może dokument końcowy, który być może zostanie podpisany przez papieża trąci populizmem? O co tak naprawdę chodzi z wyświęcaniem żonatych mężczyzn? O tych i wielu innych wątkach związanych z synodem tłumaczę w najnowszym wideo-felietonie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odwiedzaj codziennie wPrawo.pl, a publikacje podawaj dalej.
WSPARCIE:
//wprawo.pl/wsparcie
//sklep-wprawo.pl
http://paypal.me/jacekmiedlar

Przeczytaj także:

Pro-islamska cenzura w Niemczech, żydowska „rekomendacja” dla Konfederacji i kolejna rozprawa Stopy – Przegląd tyg. (20-26.10.2019)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Elżbieta mówi

  Synod o Amazonii, nie w Amazonii. Chyba przejęzyczenie?

 2. Andrzej mówi

  najcelniejszą odpowiedzią na ostatnie gorszące wydrzenia w Watykanie jest Synod w Grzechynii pod opieką duszpasterska ksiedza Piotra Natanka zakończone powołaniem Zakonu Rycerskiego w dniu 27.10. 2019, zachęcam gorąco Redakcję do przekazania uczciwego materiału na ten bardzo ciekawy temat, a tak na marginesie ciekawe czy nasz Episkopat opowie się za paczamamą czy za Matką Bożą? myślę też że papież Franciszek przejdzie do historii pod drugim imieniem Paczamama- Franciszak Paczamama….

 3. Alek mówi

  Czczenie paczamamy to czczenie demonow. Jesli od czczenia demonow zaczal sie synod, a w sali obrad umieszczony byl obraz demona paczamamy, to niemozliwe jest, by dokument koncowy nie byl heretycki.

 4. Prawicowo mówi

  Synod Amazoński i samo rozważanie zmian to początek protestantyzacji katolicyzmu, to możliwość interpretowania Biblii, zamiast ewangelizowanie według niej, to po prostu może być to, co już wielu proroków i ludzi świętych zapowiadało, że 123 papież będzie tym ostatnim, ale nie ostatnim głosem Chrystusa Pana. To może być kres tej degrengolady i czas odnowy wiary.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.