J. Międlar: „Smród ruskich onuc przestał przeszkadzać”. Andrzej Duda walczy o głosy…

19

Od dwóch tygodni wyniki sondażowe nie ulegają większym zmianom. Andrzej Duda wygrywa w I turze, ale w II jego tryumf jest niepewny. Widzimy także, że kampania z 2020 nie przypomina tej z 2015 – pełnej energii i przy udziale niezastąpionego młodego pokolenia, które serdecznym „Komorowski wstyd dla Polski” i memami punktowało kontrkandydata. Teraz młodzi się odwrócili. Skarlały skrzydła, na których 5 lat temu leciał Duda. Andrzej Duda potrzebuje paliwa, by na ostatniej prostej wziąć na dystans swojego głównego konkurenta. I gdzie go szuka? U Trumpa i „ruskich onuc” jak bezpodstawnie i niegodnie środowisko Sakiewicza określa Konfederację.

Z wyborczego punktu widzenia wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych to był strzał w dziesiątkę, a scenariusz wprost wyborny, w imię zasady „dla każdego coś dobrego”.

1. W mediach społecznościowych pojawiały się głosy, że Duda jest traktowany przez Trumpa jak popychadło. W odpowiedzi na to prezydent Trump zaprezentował Dudę jako swojego przyjaciela, klaskał na jego widok, wyraził nadzieję na jego zwycięstwo i dalszą kontynuację umacniania międzynarodowej koalicji.

2. Pamiętacie jak kilka miesięcy temu, w trakcie podpisywania deklaracji w Białym Domu, prezydent Polski stał, a Donald Trump – siedział? To spotkało się z dezaprobatą internautów, którzy odbierali to jako brak szacunku wobec głowy naszego kraju lub dowód na nieznajomość protokołu przez gościa Białego Domu. Atakom na Dudę nie było końca. Teraz, do mediów przebił się obrazek zgoła inny: Duda siedzi, Trump stoi. Efekt? Większość krzykaczy została uciszona, a fakt, że Duda nie podpisywał ustawy tylko dokonywał wpisu do księgi pamiątkowej raczej niewielu obchodzi, a na pewno nie znajdzie swojego miejsca w tzw. „grubym przekazie”.

SKLEP-WPRAWO.PL

3. Nieoficjalnie zapewniono, że Polska jako pierwsza będzie miała dostęp do szczepionek nad którymi pracują polsko-amerykańskie zespoły. I co prawda temat szczepionek jest kontrowersyjny, to jednak nadal będący w mniejszości elektorat – mylnie zwany – „antyszczepami” nie był i nie będzie częścią elektoratu Dudy, stąd prezydent mógł sobie na to pozwolić i zyskać w oczach potencjalnych wyborców jako dobry negocjator. Zapewniono także zasilenie armii amerykańskiej na terenie Rzeczypospolitej, co ma być odpowiedzią na zmniejszenie jej obecności za naszą zachodnią granicą oraz podpisano wspólne oświadczenie o „strategicznym partnerstwie”. 

4. Andrzej Duda spotkał się również z Polonią, w tym z wiwatującym, szanowanym w świecie sportu bokserem Tomaszem Adamkiem. Takie obrazki dodają poparcia, zwłaszcza w szeregach niezdecydowanych i kiepsko zorientowanych politycznie wyborców.

Po wizycie za oceanem poparcie dla Dudy zaczęło nieznacznie wzrastać, co już pokazują sondażowe słupki. Jednak to zbyt mało, by ze spokojem stanąć w szranki z Trzaskowskim w II turze wyborów. Dla kandydata z ramienia PiS każdy głos jest na wagę złota. I sztab oraz sekundanci prezydenta mają tego świadomość, o czym świadczą umizgi w stronę Konfederacji. Przykłady: zaprosiny Bosaka i Dziambora do „Gościa Wiadomości”, zlecenie przez Morawieckiego, by Kamiński zajął się sprawą zdewastowania busa Krzysztofa Bosaka. Tylko głupek nie dostrzeże, że to wyborcza zagrywka.

Demokracja według myślenia lewicowego. W Toruniu został zniszczony bus, którym podróżował Krzysztof Bosak razem ze swoim sztabem. Bus został pomalowany sprayem również uszkodzone zostały opony auta.

Posted by Patryk Semczuk on Wednesday, June 24, 2020

W ogóle, w przekazie okołopisowskich mediów Konfederacja stała się taka jakaś spoko, brak ostrych ataków, a cuchnący smród „ruskich onuc” jakby przestał przeszkadzać. Ciężko nie zauważyć, że gdyby w miejscu Trzaskowskiego wciąż stała Małgorzata Kidawa-Błońska, umizgi w kierunku Konfederacji nie miałyby miejsca, bo poparcie dla Dudy nie byłoby zagrożone.

I na tym zakończę. Nie piszę tego felietonu, by kogokolwiek do czegoś przekonywać. Zależy mi jedynie na tym, by pomóc PAństwu dostrzec kampanijne zabiegi, które z uczciwością niewiele mają wspólnego. „Ruskie onuce” i „koalicjanci POKO” powrócą na jedynki GPC czy mediów braci Karnowskich, a po II turze wrócimy do chamskiej, politycznej rzeczywistości.

PS. Prędzej zjem kartę wyborczą niż w II turze zagłosuję na Trzaskowskiego.

Na którego z kandydatów oddasz głos w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

 • Krzysztof Bosak (34%, 6 104 Votes)
 • Szymon Hołownia (33%, 5 966 Votes)
 • Andrzej Duda (22%, 3 959 Votes)
 • Rafał Trzaskowski (6%, 1 161 Votes)
 • Marek Jakubiak (1%, 253 Votes)
 • Stanisław Żółtek (1%, 221 Votes)
 • Robert Biedroń (1%, 126 Votes)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (1%, 118 Votes)
 • Mirosław Piotrowski (1%, 111 Votes)
 • Paweł Tanajno (0%, 75 Votes)
 • Waldemar Witkowski (0%, 5 Votes)

Total Voters: 18 099

Loading ... Loading ...

Zobacz także:

Bosak gościem TVP! Ostra dyskusja o rzekomej koalicji Konfederacji z PO i żydowskich roszczeniach [WIDEO]

TVP przeprasza Konfederację. Czy spełniono warunki wskazane przez sąd? „Ma obejmować 100% ekranu” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  https://www.youtube.com/watch?v=H8kyDnsjSBg
  Dla niezdecydowanych od 51 minuty i 10 sekundy do 51 minuty i 38 sekundy.
  Warto też na spokojnie posłuchać całości. Pan Bosak całkiem składnie się zaprezentował. Choć pan Cejrowski to nie moja bajka, jednak tu znalazł się prawidłowo.

 2. marju73 mówi

  Syjonistyczne pachoły mogą rozgrywać ten swój teatr, ale:
  Można oszukiwać wielu ludzi jakiś czas, a niektórych ludzi cały czas, ale nie można oszukiwać wszystkich ludzi cały czas.

 3. Grzegorz mówi

  Duda gwarantuje rozwój Polski, niezależnie od jego różnych pomysłów na pewno nie jest szkodnikiem, czego nie można powiedzieć o Trzaskowskim. Nie jest powiązany siecią podejrzanych układów, które widać w Magistracie warszawskim. Polsce potrzebny jest stabilny i bezpieczny rozwój. Nie piszę „spokojny”, bo niestety PO-KO nam na to nie pozwoli, ale przynajmniej będziemy mieć co najmniej 3 lata bezpiecznych działań, bez eksperymentów. Trzaskowski to niepokoje, burdy i rozróby, które pewnie skończą się przedterminowymi wyborami. Nie możemy do tego doprowadzić. Głosujmy na DUDĘ!!!

  1. antyPOPiS mówi

   Dziadostwo Trzaskowskiego nie robi z Dudy męża opaczności. Socjalistyczny „rozwój” gospodarczy przerabialiśmy za pierwszego PRLu. To co robi PiSia recydywa bolszewizmu ubrana w neo sanację, przypomina działaniami czasy sprzed rozbiorów Polski, gdy przekupowanie gołoty doprowadziło do upadku państwowości. Mówi się że Polak mądry po szkodzie, nie dotyczy to PiSich Polin’iaków. Jedyny wybór dla przyszłości Polski i spokoju sumienia, to udział w wyborach i głos na Krzysztofa Bosaka.

 4. piotr mówi

  Rydzyk apeluje do prawicowych kandydatów: wycofajcie się! Trzeba poprzeć Dudę! Wcześniej mówił o tym ZCHR.

 5. rebih mówi

  To głębszy kryzys. PiS po prostu nie ma niczego do zaoferowania poza rozdawnictwem. Reformy utknęły w martwym punkcie, m.in. dzięki Dudzie, ale też dzięki Morawieckiemu. Na dodatek fakt oddanie władzy ludziom żydolewicy liberalnej (Morawiecki i Duda) też jest trudne do zaakceptowania. Zwycięstwo Trzaskowskiego czy Biedronia byłoby katastrofą, ale, obawiam, się, że zwycięstwo Dudy może zakońćzyć się tym samym.

  1. antyPOPiS mówi

   Nie ma zasadniczej różnicy między Dudą a Trzaskowskim, jeden jest narzędziem „postępu” ewolucyjnym, drugi rewolucyjnym. Z punktu widzenia przyszłości, tak naprawdę bardziej niebezpieczne jest PiSowskie „gotowanie żaby”, niż PeOwskie próby wrzucania społeczeństwa do wrzątku „postępu”, gdzie ci którzy mają czucie nie pozwolą się ugotować, i mogą kocioł nowego porządku wywrócić.

 6. Jaro mówi

  Jestem wolnym człowiekiem z poczuciem godności i jako wyborca nie jestem do przejęcia ani do kupienia nawet za 13 emeryturę. Duda i Trzaskowski mieli wiele czasu, by mnie przekonać i unikając debat na ważniejsze dla Polski zagadnienia stracili ostatecznie na to szansę. Widocznie nie zależało im , by mnie do siebie przekonać, dlatego skorzystał na tym Krzysztof Bosak.

 7. RobertC mówi

  1) Polityczne rozdawnictwo odbywa się na koszt… Suwerena, który te rachunki musi potem uiścić – a i tak już jesteśmy zadłużeni na kilka pokoleń!; 2) Głosowanie odbywa się nie NA kandydata, ale de facto: PRZECIW danemu kandydatowi!; stąd nie zagłosowanie na ‚Czasia’ – skutkuje przejściem doktora Anżeja, czyli dalszymi [bez jakiejkolwiek kontroli!] rządami kaczystów; 3) Zwycięstwo ‚Czasia’ skutkuje rozkładem obozu tzw. prawicy PiSraelskiej [żadna to prawica, ale tak się nazwali]; 4) Finał agonii [chyba np. że bogobojny b.min. Goowin kolejny raz zdradzi…]: walka o zwycięstwo w parlamencie dwa lata po odejściu aktualnego (p)rezydenta.

 8. pos_ergo mówi

  Myślałem, że po tej wizycie w USA poparcie spadnie, bo ludzie nie lubią nachalnej propagandy i wykorzystywania stanowiska. Myliłem się.

 9. Wojtek mówi

  Jeszcze tydzień temu chciałem głosować ze znajomymi na Bosaka. Ale po kolei : – Rano jadąc do pracy zawsze słucham TOK FM by wiedzieć co dzieje na betonowym zapleczu żydo-komuny. TOK FM to dla mnie dobre źródło informacji, bo Jak ktoś jest chwalony przez TOK FM to wiadomo że świnia i złodziej. A jak go tam opluwają to wiadomo że porządnych chłop. I nagle dwa dni temu słyszę w TOK FM Bosaka i Wilka plujących na PIS ku zachwycie prowadzących Żakowskiego i Wielowieyskiej. I to był koniec Bosaka dla mnie i znajomych którym wysłałem link z wywiadem. Pomijam fakt że chodzenie to tego szamba radiowego równe jest chodzenu do „Der Sturmer” w czasie II WŚ. Bosak ma prawo pluć na PIS ale nie w „Der Sturmer”. Koniec kropka. Stracił co najmniej 12 głosów. Pomiędzy nierozgarniętym Dudą, a cwanym udającm prawicowca lizusem radia TOK FM to wolę jednak Dudę.

  1. antyPOPiS mówi

   @Wojtek, PiSia żydowinko, powołując się na „Szturmowca”, analogii szukaj działaniach kur_wizji, czy gadzinówek srakiewicza i karnowskich. Skoro PiSie szczujnie nie dają możliwość wypowiedzieć się Konfederacji, to jej politycy korzystają z mediów jakie są dostępne. A to wywołuje pianę u PiSich propagandystów i wściekliznę podatnych oszołomów twego pokroju, którzy nie są zdolni do zrozumienia co mówią politycy Konfederacji, ale sumiennie obszczekują ich wypowiedzi, w przekonaniu że słusznie dogadzają kulawemu Gensekowi, którego zdjęcie wisi tam gdzie kiedyś tate wieszali zdjęcie Stalina.

 10. Krzysztof mówi

  Wystąpienie prezydenckie Andrzeja Dudy marzec 2018r. pod tablicą
  na Dworcu Gdańskim z okazji 50-lecia żydowskiego marca 68 cytat :

  „..Ale chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowy
  ‒ pochylam głowę z wielkim żalem także ja, jako Prezydent.
  I tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych, którzy zginęli,
  chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie, proszę, wybaczcie Rzeczypospolitej,
  proszę, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce za to,
  że dokonano tego haniebnego aktu…
  Cześć i chwała bohaterom 1968 roku! ”
  Po czym Prezydent Duda klęczał przed tablicą poświęconą „wypędzonym” Żydom:
  (tekst na tablicy słowa Żyda Henryka Grynberga ( TW „Reporter”) : „ tu więcej zostawili po sobie niż mieli” )
  Przypomnijmy, że Ci „wypędzeni” to w większości żydowscy oprawcy okresu stalinowskiego, którzy przegrali walkę w aparacie partyjnym i uciekali przed ew. zasłużoną karą za ludobójstwo narodu polskiego. To Wolińskie, Rożańscy, Morele, Romkowskie, Mietkowskie, Michniki, Humery, Fejginy, cała masa morderców z UB i Informacji Wojskowej, sędziów, aparatczyków partyjnych odpowiadających za terror. Oczywiście Ci co chcieli zostali i nie spadł im włos z głowy, jak głównemu organizatorowi tego antypolskiego ludobójstwa Jakubowi Bermanowi, który jeszcze w latach osiemdziesiątych doczekał się odznaczenia od Wojciecha Jaruzelskiego, zmarł w Warszawie 1984r. a do przejścia na emeryturę w 1969r. pracował w wydawnictwie „Książka i Wiedza”, czy szefowej III i V Deprtamentu MBP zbrodniarce Julii Brystiger , która uniknęła kary i pracowała po 56r. jak redaktor w PIW, zmarła w W-wie 1975r.
  Żyd Roman Romkowski długoletni wiceminister MBP skazany w 1957r. na 15 lat za zbrodnie stalinowskie, ułaskawiony w 1964r zmarł w lipcu 1968 w W-wie.
  Żyd Mieczysław Mietkowski w latach 1944-1954r. wiceminister MBP tylko wykluczony z PZPR za okres zbrodni stalinowskich, zmarł w W-wie w 1990r.
  Żyd Anatol Fejgin – członek KPP, PPR i PZPR, funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa Informacji Wojskowej i Urzędu Bezpieczeństwa PRL, zwolniony ze służby po ucieczce Józefa Światły, usunięty z PZPR za nadużywanie władzy, aresztowany i skazany na 12 lat więzienia. Zmarł w Warszawie 2002r. itd……..
  Żydowscy marcowi oprawcy stanowili do ok. 50% kadry kierowniczej w MBP, UB I Informacji Wojskowej (IW) (dane IPN ).
  Według zaniżonych szacunków od 1944 do 1947 roku żydokomuna, zabiła 50.000 polskich patriotów
  podczas walk z podziemiem antykomunistycznym, 3000 Polaków zamordowano w ramach wykonania „kary śmierci”. 10.000 bez wyroków w więzieniach i podczas egzekucji. Aresztowano 518.000 chłopów, którzy sprzeciwili się kolektywizacji. 100.000 tysięcy Polaków deportowano do łagrów. 150.000 Polaków aresztowano i torturowano.
  To przed ich oprawcami na Dworcu Głównym klęczał Prezydent Duda i wypowiedział te
  haniebne zdanie poniżające Polaków:
  Cześć i chwała bohaterom 1968 roku!

  Na koniec przytoczmy Talmud:
  TALMUD, Traktat Midrasz talpiot, karta 255:
  ” Gojów stworzył Bóg w kształcie ludzi na cześć Izraela,
  nie są bowiem stworzeni goje w innym celu, jak dla służenia
  Żydom dniem i nocą i nie można im dać nigdy spoczynku
  od tej ich niewoli. Nie przystoi bowiem Izraelicie, aby mu
  służyły zwierzęta we własnej postaci, lecz zwierzęta w postaci ludzkiej. „

 11. Krzysztof mówi

  Wystąpienie prezydenckie Andrzeja Dudy marzec 2018r. pod tablicą
  na Dworcu Gdańskim z okazji 50-lecia żydowskiego marca 68 cytat :

  „..Ale chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowy
  ‒ pochylam głowę z wielkim żalem także ja, jako Prezydent.
  I tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych, którzy zginęli,
  chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie, proszę, wybaczcie Rzeczypospolitej,
  proszę, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce za to,
  że dokonano tego haniebnego aktu…
  Cześć i chwała bohaterom 1968 roku! ”

  Po czym Prezydent Duda klęczał przed tablicą poświęconą „wypędzonym” Żydom:
  (tekst na tablicy słowa Żyda Henryka Grynberga ( TW „Reporter”) : „ tu więcej zostawili po sobie niż mieli” )

  Przypomnijmy, że Ci „wypędzeni” to w większości żydowscy oprawcy okresu stalinowskiego, którzy przegrali walkę w aparacie partyjnym i uciekali przed ew. zasłużoną karą za ludobójstwo narodu polskiego. To Wolińskie, Rożańscy, Morele, Romkowskie, Mietkowskie, Michniki, Humery, Fejginy, cała masa morderców z UB i Informacji Wojskowej, sędziów, aparatczyków partyjnych odpowiadających za terror. Oczywiście Ci co chcieli zostali i nie spadł im włos z głowy, jak głównemu organizatorowi tego antypolskiego ludobójstwa Jakubowi Bermanowi, który jeszcze w latach osiemdziesiątych doczekał się odznaczenia od Wojciecha Jaruzelskiego, zmarł w Warszawie 1984r. a do przejścia na emeryturę w 1969r. pracował w wydawnictwie „Książka i Wiedza”, czy szefowej III i V Deprtamentu MBP zbrodniarce Julii Brystiger , która uniknęła kary i pracowała po 56r. jak redaktor w PIW, zmarła w W-wie 1975r.
  Żyd Roman Romkowski długoletni wiceminister MBP skazany w 1957r. na 15 lat za zbrodnie stalinowskie, ułaskawiony w 1964r zmarł w lipcu 1968 w W-wie.
  Żyd Mieczysław Mietkowski w latach 1944-1954r. wiceminister MBP tylko wykluczony z PZPR za okres zbrodni stalinowskich, zmarł w W-wie w 1990r.
  Żyd Anatol Fejgin – członek KPP, PPR i PZPR, funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa Informacji Wojskowej i Urzędu Bezpieczeństwa PRL, zwolniony ze służby po ucieczce Józefa Światły, usunięty z PZPR za nadużywanie władzy, aresztowany i skazany na 12 lat więzienia. Zmarł w Warszawie 2002r. itd………
  Żydowscy marcowi oprawcy stanowili do ok. 50% kadry kierowniczej w MBP, UB I Informacji Wojskowej (IW) (dane IPN ). Według zaniżonych szacunków od 1944 do 1947 roku żydokomuna, zabiła 50.000 polskich patriotów podczas walk z podziemiem antykomunistycznym, 3000 Polaków zamordowano w ramach wykonania „kary śmierci”. 10.000 bez wyroków w więzieniach i podczas egzekucji. Aresztowano 518.000 chłopów, którzy sprzeciwili się kolektywizacji. 100.000 tysięcy Polaków deportowano do łagrów. 150.000 Polaków aresztowano i torturowano.
  To przed ich oprawcami na Dworcu Głównym klęczał Prezydent Duda i wypowiedział te haniebne zdanie poniżające Polaków:
  Cześć i chwała bohaterom 1968 roku!

 12. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Tyko Duda!!!Trzaskowski NIE!!!

 13. Bijbolszewika mówi

  Bosak to typowy podstawiony fan trzaska z prawicą i patriotami on i cała konfedera ma tyle wspólnego co bolszewicy.

 14. Rolo mówi

  Jak to jest że tutaj holownia miał 2 miejsce kandydat starych kejkutow ?

 15. Adam mówi

  Ja nie idę na „wybory”. Nikt mi nie będzie robił wody z mózgu ! „Wybory” to nic innego,jak ustawka pomiędzy dwiema prożydowskimi partiami ,a to,czy ktoś głosuje na tego czy innego kandydata na prezydenta,jest zupełnie bez znaczenia !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.