TVP przeprasza Konfederację. Czy spełniono warunki wskazane przez sąd? „Ma obejmować 100% ekranu” [WIDEO]

TVP przeprasza Konfederację
3

Telewizja Polska została zobowiązana przez sąd do przeproszenia komitetu wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Poszło o przekłamanie wyników sondażu przeprowadzonego przez Kantar. W ich prezentacji w „Wiadomościach” TVP nie uwzględniono w nich Konfederacji, która odnotowała w tym sondażu wynik 5%. „Wiadomości” zaczynamy od jednego z najbardziej kuriozalnych wyroków w historii polskiego sądownictwa. Telewizja Polska ma opublikować sprostowanie niepełnej informacji, którą sami uzupełniliśmy i zaprezentowaliśmy na antenie już siedem dni temu. Tak zdecydował warszawski sąd – czwartkowe wydanie rozpoczęła Danuta Holecka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W identycznej formie przeprosiny ukazały się na stronie internetowej TVP Info oraz profilu „Wiadomości” na Twitterze.

Jak każdy zapewne zauważa, czcionka jest mikroskopijna i bez powiększenia nie sposób odczytać opublikowany tekst. Lektor „Wiadomości” twierdzi, że takie były wskazania sądu. Czyżby?
Przedmiotowe oświadczenie powinno zostać opublikowane w formie wyeksponowanego wizualnego ogłoszenia obejmującego stop procent ekranu wyświetlanego w całości przez co najmniej czas niezbędny na jego wyraźne przeczytanie prze lektora, zapisanego jednolitą czcionką Times New Roman rozmiar 14, koloru czarnego na białym tle, ponadto powinno zostać odczytane przez lektora – brzmi decyzja sądu. Ponadto uwzględniono, że TVP ma podać pełne wyniki sondażu w sprawie, którego toczył się proces, w tym „poparcie dla Konfederacji wśród wyborców z grupy wiekowej od 18 do 24 roku życia”.

Czy Państwa zdaniem TVP wywiązała się z sądowego nakazu?

Przeczytaj także:

J. Międlar: „Zapier*alajcie”! Niech zwycięży głupota [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. narodowiec mówi

  Wszyscy Żydzi i lewacy pracujący w TVP powinni przejść „warsztaty” KL Birkenau – OBOWIĄZKOWO !

 2. Ikss67 mówi

  Nawet przegrywać trzeba umieć zklasą. Tutaj jednak zakutopałyzm wziął gôrę nad honorem/
  Trudno byłoby się jednak spodziewać po tej kategorii propagandystach aby zostało im nieco klasy. To zachowanie, taka wrodzona złośliwość to cechy maluczkich ludzi, stalinowskie geny, dalekie od szlachectwa. I nawet sadzanie Dulska na miękkim fotelu nic nie zmieni, nie uleczy intelektualnego hemoroida/

 3. Piotrek mówi

  A czy polskojęzyczne mendia też musiały ich przeprosić , bądź same z dobrej woli przeprosiły. Atak na TVP przy jednoczesnym pobłażaniu antypolskim mediom nie stawia ich w jednej linii z totalnymi?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.