J. Matysiak z USA: Trump i wojna prewencyjna Demokratów

Donald Trump/ fot. screen
0

W ostatnich dniach w USA obserwujemy intensywną rozpaczliwą ofensywę trzymającej władzę Partii Demokratycznej wymierzoną w wyeliminowanie z przyszłych wyborów prezydenckich Donalda J. Trumpa i jego zwolenników z ruchu America First. Jest to naturalne przedłużenie poprzedniej operacji “Russian Collusion” usiłującej uwikłać Trumpa w zależność od Putina. Najnowszą platformą walk o zdyskredytowanie, a nawet pozbawienie Trumpa możliwości ponownego ubiegania się o prezydenturę jest właśnie zaistniała kongresowa komisja do spraw “powstania” z 6-go stycznia 2021 r. W zasadzie jest to 3-ci impeachment Trumpa w stalinowskim stylu przeprowadzanym procesie pokazowym. Komisja ta ma również stworzyć propagandowy parawan zakrywający kryzys ekonomiczny, szybko wzrastającą inflację, bolesne podwojenie cen benzyny, otwarte granice dla nielegalnych z całego świata i wzmożony napływ narkotyków powodujących śmierć ponad 100,000 Amerykanów rocznie. Ameryka pogrążona jest w poważnym kryzysie, który diametralnie zmieniając ją, może również zmienić cały świat.

Transmisja z Kongresowej komisji, w skład której wchodzi 7-u Demokratów i 2-ch Republikanów właśnie pompowana jest w głowy Amerykanów przez wszystkie ważniejsze stacje telewizyjne, oprócz FOX News. Speaker Kongresu 82 letnia Nancy Pelosi z San Francisco, której mąż multimilioner ostatnio po pijanemu spowodował wypadek, wymyśliła Komisję jako trojańskiego konia do zablokowania powrotu Trumpa, zlikwidowania niewygodnego kolegium elektorów (wybory) i ukrycia pogarszającego się stanu amerykańskiej gospodarki . Trzeba dodać, że Pelosi zablokowała zgłoszonych przez Republikanów 2-ch kandydatów i sama wybrała z republikańskiej wewnętrznej opozycji Liz Cheney (nienawidzącą Trumpa, córkę b. wiceprezydenta Dick Cheney) i płaczka Adama Kinzingera, któremu wcześniej Demkraci zlikwidwali jego wyborczy okręg.
Sam protest zwolenników Trumpa podczas zatwierdzania wyników wyborów (zwycięstwo Joe Bidena) w Kongresie 6 stycznia 2021 r. polegał na tym, że kilkutysięczna grupa uczestników pożegnalnego wiecu Trumpa udała się na Kapitol aby pokojowo zaprotestować przeciwko niedopuszczaniu do rozpatrzenia licznie zgłaszanych nadużyć wyborczych w kilku stanach. Republikanie dużo nadziei pokładali w osobie prezydującego obradom Kongresu wiceprezydenta Mike Pence, który przecież przysięgał na przestrzeganie Konstytucji, jednak Pence uważał, że nie może nic tu zrobić.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Protest na Kapitolu przybrał bardziej radykalne oblicze i setki protestantów z flagami wdarło się do budynku obradującego Kongresu. Co interesujące, przy jednym z głównych wejść doszło do utarczek, przepychanek z ochroną, natomiast z drugiej strony ochrona otworzyła masywne drzwi i wpuściła demonstrantów do środka. Nie obyło się bez ofiar. W próbie sforsowania głównego wejścia ochroniarz niespodziewanie zastrzelił weterana sił powietrznych Ashley Bobbitt. Druga kobieta została stratowana i zatłuczona przez ochronę w tunelu prowadzącym do Kongresu. Jednak z dostępnych zdjęć i filmików widać obywateli spacerujących po korytarzach Kapitolu, nie brak też aspektów komicznych (sceny z Szamanem).

Rządowa propaganda utrzymuje, że “powstanie” wstrząsnęło demokracją USA na miarę głośnego ataku na wieże z “9/11” 2001 r., czy nawet (!) japońskiego ataku na Pearl Harbor z 7.12/1941 r. Samo to porównanie wprawia w zawrót głowy i ewidentnie świadczy o bezczelnym manipulowaniu ludzką percepcją historii. Tak więc w/g rządu w “powstaniu” z rąk powstańców 6-go stycznia zginęło 5-ciu policjantów! Trudno tu dopatrzeć się prawdy, wiadomo, że jedna z ofiar zmarła jakiś czas później na zawał, inne 4-y zostały również ‘wpisane” w liczbę ofiar, ale ani mru mru o dwóch zabitych kobietach.

Tak więc to Trump organizując swój pożegnalny wiec 6/1/2021 r. zachęcił swoich zwolenników do bezprecedensowego w dziejach Ameryki ataku na Kongres. Trump istotnie wypowiedział słowa: część z was pójdzie na Capitol aby patriotycznie i pokojowo wyrazić protest przeciwko oszukanym wyborom. Kiedy wypowiadał te słowa setki obywateli byłby już przed drzwiami Kongresu.

Komisja milczy o tym, że kilka dni wcześniej na spotkaniu z szefem połączonych sił zbrojnych gen. Milley i najbliższymi współpracownikami Trump zdecydował skierowaniu 20,000 żołnierzy Gwardii Narodowej do ochrony Kongresu licząc się z możliwościami kłopotów. Jednak szef ochrony Kongresu podlega speakerowi Kongresu i liderowi Senatu, czyli w tym przypadku Pelosi i Schumer’owi, oraz gospodarzowi terenu, czyli merowi Washington D.C. To oni odmówili inicjatywie Trumpa i nie skorzystali z jego zalecenia, a teraz oskarżają go o sprawczość, a nawet o spisek.

W Kongresie Republikanie przesłuchiwali szefa FBI zadając pytanie ilu agentów FBI brało udział w “powstaniu”, oczywiście to pytanie pozostało bez odpowiedzi. FBI również nie jest zainteresowana przesłuchaniem niejakiego Roy’a Epps’a z Arizony, który dzień wcześniej i również 6/1 uchwycony jest na filmach agitując do ataku na Kapitol. Trzeba dodać, że uczestników protestu FBI umiejscowiło na Kapitolu dzięki filmikom i kamerom oraz ich prywatnym telefonom i zakupionym na karty kredytowe biletom lotniczym do Waszyngtonu. Część z nich ciągle po ponad roku przetrzymywana jest bez procesu w więzieniach. Jeden z nich 31 letni mężczyzna, który stracił pracę, narzeczoną i kontakt z częścią rodziny, któremu za przejście z setkami innych przez Kapitol grożono kilkuletnim wyrokiem, miał dość i powiesił się. Republikanie wspominają odmienne traktowanie zadymiarzy Antify i BLM, którzy przez 128 dni protestowali, palili miasta i bili ludzi i policję, narasta świadomość braku poczucia sprawiedliwości.

W opinii wielu konserwatystów wypadki na Kapitolu z 6 stycznia były dobrze przygotowaną prowokacją, destabilizującą pułapką Deep State przeciwko Trumpowi i jego zwolennikom. Notowania Demokratów w nadchodzących jesiennych wyborach uzupełniających lecą na łeb, na szyję, głównie z powodu drożyzny i inflacji. Prognozy jasno wskazują na duże szanse Republikanów na przejęcie obydwu izb Kongresu. Dlatego obserwujemy rozpaczliwe, ale i brutalne próby zaczarowania rzeczywistości i powstrzymania nadchodzącej klęski Demokratów…

Kalifornia, 2022/06/13

Przeczytaj:

Katarzyna TS: Eurokołchoz przyspiesza, czyli ostatni moment na ucieczkę spod gilotyny

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.