J. Matysiak z USA: Amerykańska prawica a wojna na Ukrainie

Duda i Zełenski / Fot. Prezydent.pl
15

Amerykańska prawica przechodzi poważny kryzys i na swój racjonalny izolacjonistyczny sposób próbuje interpretować atak Putina na Ukrainę, niestety często korzystając z prowizorycznego rozeznania się w zagadnieniach Europy centralnej i wschodniej. Zwykle konserwatyści nie chcą angażować się w wojny i pragną dbać o swój własny interes. Jednak sprawy zaszły już zbyt daleko, konserwatyści przespali i to ich synowie wysyłani są na interwencje i wojny organizowane przez lobbystów przemysłu zbrojeniowego i wszelkich ambitnych propagatorów Nowego Porządku Światowego.

Są ofiary tej wojny, nie tylko Bogu ducha winni bezbronni cywile, kobiety, starcy, dzieci. Administracja prezydenta Bidena ostro zareagowała już wcześniej nakładając sankcję na amerykański(!) przemysł wydobywczy gazu i ropy, zamykając rurociąg Keystone (z Kanady), zamykając projekt ANWR na Alasce i blokując pozwolenia poszukiwania i wydobywania ropy i gazu na terenach federalnych (ok. 25% obszaru USA). Winni zostali zatrzymani na drodze przestępstwa przeciwko jedynie słusznym odnawialnym źródłom uzyskiwania energii! Przynajmniej w USA!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konia z rzędem temu kto potrafi wytłumaczyć, że ekologiczne wydobywanie gazu, czy ropy w USA jest bardziej szkodliwe dla Matki Ziemi, Planety właśnie w USA, w porównaniu z ropą czy gazem nie objętymi podobnymi środowiskowymi obostrzeniami w Rosji, czy w innym podobnie skorumpowanym pipidówku. Czyli odchodząc od wydobywania ropy i gazu, opowiadając dyrdymały o odnawialnej energii powodujemy wzrost cen ropy i gazu, zapewniając Putinowi środki na wykrwawianie Ukrainy. Z drugiej strony Kongres przyznał na pomoc wojskową $800 mln, a Biden nazywa Putina wojennym kryminalistą i ostrzega Chiny przed militarną pomocą. Biden próbuje winić Putina za wysoką inflację, wysokie ceny benzyny i gazu w USA. Zapomina biedaczek, że rosnąca inflacja jest wynikiem jego “zielonej” polityki i można było ją dostrzec już rok temu.

Kiedy człowiek dojrzewa można spodziewać się, że mądrzeje, staje się bardziej rozsądny i tym prawidłowościom poddany jest też Putin. Jednak facet jest nie tylko bardzo ambitny, ale i uzdolniony. W krótkim czasie zjednoczył Zachód, odświeżył NATO, jednocząc też Ukrainę. Gdzie się Putin nie obróci, wszędzie sukces. Jedynie gdzie mu nie idzie to na Ukrainie, gdzie codziennie gubi, traci swoje ogniste zabawki. Przypomnijmy też, że z jednej strony Putin zażądał od NATO zagwarantowania, że Ukraina nigdy nie zostanie jego członkiem, czyli pokłada zaufanie w międzynarodowe porozumienia. Przypomnijmy porozumienie z 1994 r. Ukraina, Rosja, USA i W.B. w zamian za przekazanie Rosji ok. 1,500 broni nuklearnej Ukraina miała mieć zagwarantowaną nienaruszalność granic i niepodległość. No i jak to wszystko się skończyło? Gdzie są sygnatariusze? No dobrze wiemy, że jeden jest pod Kijowem, a reszta chciałaby pomóc, ale nie może.

Jednak w tym samym czasie administracja Bidena odblokowała zakończenie przesławnego rosyjsko-niemieckiego rurociągu Nord Stream II (ksywa Ribbentrop-Mołotow), następnie podjęła rozmowy (niestety odrzucone) o zwiększenie produkcji ropy przez OPEC. Następnie przez pogardzaną dotąd socjalistyczną Wenezuelę, a nawet Iran prosi o zwiększenie wydobycia ropy! Kuriozum jest wybranie przez Bidena na reprezentowanie interesów USA w negocjacjach z Iranem właśnie putinowskiej Rosji! Być może to jest powodem chińsko-saudyjskich negocjacji w sprawie odstąpienia od petrodolara i zastąpienie go chińskim juanem. Do tej pory ok. 80% globalnych transakcji ropy zachodzi w dolarach. To byłby prawdziwy koniec dolara. Od razu widać, że w tym układzie nie ważna jest logika, czy inne tego typu przestarzałe pojęcie, ale tajemnicze rozdawanie znaczonych kart do globalistycznej rozgrywki o dokonanie zmian pożądanych dla NWO.

Konserwatyści zdolni do wskazania na mapie zaatakowanej przez Putina Ukrainy przypominają, że tylko w ostatnim roku przez otwartą południową granicę z Meksykiem do Ameryki wtargnęło ok. 2 mln ludzi niewiadomych zamiarów i pochodzenia z ponad 120 krajów świata! Na tej granicy nie ma wojsk Putina, ale śmierć niosą przemycane przez nią narkotyki w kooperacji chińsko-meksykańskiej (kokaina z fentanylem) które zabijają rocznie ponad 100,000 Amerykanów (głównie mężczyzn). Przy granicy z USA trwa wojna meksykańskich narkotykowych karteli o udziały w handlu narkotykami i ludźmi.

Dziś Ameryką, tak jak wieloma krajami na świecie zawiadują oderwani od tradycji państw narodowych agenci j rewolucji pochłonięci ideą zrekonstruowania świata w imię kibutzowej koncepcji porzucenia własności jako takiej i własności prywatnej na rzecz spodziewanej powszechnej szczęśliwości. Oczywiście pod czujnym okiem i srogim nadzorem globalnych enkawudzistów. To oni wykorzystują każdy możliwy, potencjalny konflikt aby podpalić świat , zniszczyć jego wypracowane przez kilka tysiącleci zasady, normy i fundamenty.

Putin okazał się przypalonym śmierdzącym kotletem na którego nie ma zbyt wielu chętnych biesiadników. Rzeźnik Groźnego, Czyngis Han Biesłana i komory gazowej w moskiewskim teatrze (wdowy czeczeńskie), wgramolił się (zapasiony zapaśnik z twarzą na sterydach) na swój tragiczny nagrobek. Mój FB-kowy kolega Joe w pierwszych dniach inwazji Ukrainy zapewniał mnie, że ofensywa idzie wolno nie ze względu na opór Ukraińców, ale zgodnie z humanitarnymi wytycznymi Putina, aby nie atakować obiektów cywilnych. Zaśmiałem się, przecież kiedy rozpoczniesz wojnę oddajesz się w ramiona krwawego boga wojny, który nie zna litości, którego dyrektywą jest sianie śmierci. Tak było i tak zawsze będzie.

Putinowi marzenia o imperium rozłażą się w szwach, zamiast uroczystych defilad zwycięskiej armii, smutne kondukty pogrzebowe młodych poborowych Rosjan. Mówiąc sarkastycznie jednak czegoś znaczącego dokonał. Pokonał inwazję wirusa C-19 (kandydat do nagrody Nobla w dziedzinie Medycyny), zjednoczył jako tako Europę, spowodował chęć wstąpienia do NATO Finlandii, Szwecji, Gruzji, Mołdawii, spowodował pośpieszne dozbrajanie NATO, nawet obudził niemiecki militaryzm.

Czyli facet ma jakieś sukcesy tylko, że ma też przestarzały program ożywiania Iwana Groźnego, Piotra I, a nawet szczecińskiej carycy Kasi, ale kogóż to dziś może interesować. Samotny imperator ma ciągle dwóch hojnych przyjaciół: ropę i gaz. Zaskoczeni jego nieudolnością Chińczycy, szukają dystansu jednocześnie zapewniając, że chcą mu “bardzo pomóc” , patrząc na niezmierzone bogactwa Syberii. Japończycy przypominają o swoich wyspach okupowanych przez Rosję.

Poza odbudową imperium operacyjnym celem Putina na Ukrainie miała być denazyfikacja i oczyszczenie tego skorumpowanego kraju z faszystów, banderowców i narkomanów. Niestety dziś już widać, że miał tego dokonać przy pomocy stalinizacji Rosji. Z 20 generałów kierujących inwazją Ukrainy, już 5-ciu zostało odesłanych do Rosji tyle, że w trumnach. Jeśli nawet Putin wygra tę wojnę to “zaskarbi” sobie dozgonną wdzięczność słowiańskiej ukraińskiej braci i szeroko otworzy bramy partyzanckiego piekła. Widać, że z wymianą rządu w Kijowie i zajęciem Ukrainy do Dniepru będą poważne problemy.

Z powodu zdjęć i filmików dokumentujących okrucieństwa wojny, w tym wobec Bogu ducha winnych cywili, w mediach pojawiają się nawet pomysły odstrzelenia Putina (senator Lindsey Graham i inni), jeden z rosyjskich oligarchów (Silicon Valley, Kalifornia), zgłosił nawet chęć ustanowienia wysokiej nagrody. Putin żyje pod pręgierzem strachu, spec od “trucia” swoich przeciwników nie ruszy jedzenia dopóki nie spróbuje go jego kucharz.

Ubywa” rosyjskich żołnierzy, w Syrii zgłosiło się już ok. 40,000 ochotników, chętnych do walk dla Putina na Ukrainie za jedyne $3,000.00 miesięcznie, co oznaczałoby ok. 50-krotną podwyżkę dotychczasowej pensji syryjskiego żołnierza. Z drugiej strony przybywają słynni wyborowi strzelcy z rozmaitych wojen,aby pomóc broniącej się Ukrainie, mówi się o ok. 16,000 ochotników. A Rosjanie nie zapominając stylu sowieckiej propagandy ustami Ławrowa-Mołotowa oświadczyli, że na nikogo nie zamierzają napadać, tak jak też nie napadli na Ukrainę. Zupełnie jak w stosunku do Polski we wrześniu 1939 r…

Co tydzień słychać o nowych sankcjach nakładanych na Rosję, czy jej oficjeli, bądź oligarchów. Rosja powoli staje się zależną chińską kolonią surowcową, choć Niemcy i inne kraje zachodu, tak sprytnie nakładają sankcje, aby ciągle płacić Putinowi za gaz i ropę. Rosjanie zaczynają doświadczać odpływu zachodnich biznesów i usług. Rubel jak Messerschmitt poszybował w dół siejąc popłoch. Powstają dowcipy, np: jaka jest różnica między dolarem a rublem? Dolar. Putin podjął działania aby oprzeć słabnącego rubla na złocie, ostatnio podobny pomysł miał Muammar Kaddafi, przy dolarze kombinował też Saddam Hussein. Z drugiej strony o wiele groźniej wyglądają negocjacje między Chinami, a Arabią Saudyjską odnośnie porzucenia dolara w handlu ropą, miałaby to być odpowiedź na negocjacje między USA i Iranem, w których jak wyżej wspomniałem) USA reprezentują Rosjanie, istny cyrk!

Miałem szerzej omówić reakcje na amerykańskiej prawicy w relacji do rosyjskiej agresji na Ukrainę, ale moja uwaga została rozjechana przez inne ważne zagadnienia, więc nie chcąc rozciągać tekstu ten temat podejmę następnym razem.

P.S. Tak jak wielu obserwatorów byłem pozytywnie zaskoczony genialnym posunięciem Rządu Polskiego w przygotowywanej dla niego klasycznej anglosaskiej pułapce z MiG-ami dla ukraińskiej armii. Przypomina to zachowania tureckie, więc może to min. Jakub Kumoch (b. amb. w Ankarze), ale słyszałem też, że “sprawcą” mógł być b. szef MSZ-tu Witold Waszczykowski (z mojego macierzystego Instytutu Historii na UŁ). Gratuluję!

Kalifornia, 2022/03/20

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Uchodźcy czy przesiedleńcy?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Icek mówi

  Panie, mam wrażenie że z tej Kalifornii gówno widzisz. Nawet to co masz u siebie pod samym nosem łącznie z wypowiedziami byłych generałów armii USA. Cieni na straszna.

 2. Rebih mówi

  “Z powodu zdjęć i filmików dokumentujących okrucieństwa wojny…” Filmików, dodajmy, powyciąganych z archiwów innych wojen. Zdjęcia Bejrutu po eksplozji w porcie to rzekomo Charków, dzieci syryjskie to dzieci ukraińskie itd. Nawet ofiary ukraińskich ataków na Donbas zostały w mediach wykorzystane jako ofiary ataków rosyjskich. To nic nowego. Pamiętamy przecież wychudzonego Serba, którego na okładce Timesa czy Newsweeka przedstawiono jako Chorwata, który przeszedł przez “serbskie obozy koncentracyjne”. Pamiętamy też dzieci arabskie oblewane woda mineralną dla lepszego efektu.
  Jeden z tego wyciągnie wnioski, drugi – jak pan Matysiak, bez końca będzie dawał się nabierać propagandowym machinom na smyczy tych, którzy aspirują do władzy nad światem.

  Przyczyna tej posuchy w zakresie “wstrząsających materiałów” rzeczy jest to, że Rosjanie muszą za wszelką cenę unikać niszczenia miast i cywilnych ofiar. Rosja nie może sobie pozwolić na konflikt z ludnością Ukrainy, bo to oznaczałoby wieloletni konflikt, sabotaże, partyzantkę itd.
  To oczywiście utrudnia prowadzenie walk i zwiększa straty po stronie rosyjskiej. Np. myśliwce bombardujące muszą lecieć wolno i na niskim pułapie by trafić w wyznaczone cele. Tym samym same stają się łatwym celem dla MANPADów.
  Armia rosyjska, pomimo zaangażowania szczupłych sił (mniejszych niż siły ukraińskie) jednak odnosi sukcesy i jest blisko wyeliminowania neo-nazistowskich ugrupowań ukraińskiej armii, właściwie jedynych zdolnych stawić czoła oddziałom rosyjskim. Czy realizują plany czy nie trudno powiedzieć, ale informacje o “wojnie błyskawicznej” pochodzą z Zachodu, a nie z rosyjskiego sztabu. Nawiasem mówiąc, mistrzowie wojny błyskawicznej, Niemcy potrzebowały ponad miesiąca, by zająć zachodnią część Polski w 1939 roku, przy dużo większej dysproporcji w uzbrojeniu.

  Oddziały najemników z Zachodu są w rozsypce po ataku rakietowym na ich bazę pod Lwowem, a zachodni lekarze, którzy zgłosili się do pomocy na froncie zostali zmuszeni przez żydowskie władze Ukrainy do noszenia broni i udziału w walkach. Poborowym odcina się kontakt z rodziną, prawdopodobnie, by ukryć ilość ofiar wśród mięsa armatniego wysyłanego do walk po 24-godzinnym przeszkoleniu. To też pokazuje w jakim stanie jest Ukraina. Ale co to obchodzi Zełenskiego? Jego zadaniem jest maksymalne zwiększenie strat po obu stronach, zaognienie konfliktu, a potem ucieczka i szczucie gojów do bratobójczej walki z zagranicznych nadajników.
  No i mamy jeszcze takie kwiatki, jak z dumne oświadczenie ogłoszone na Facebooku przez dowództwo ukraińskie, że siły ukraińskie będą mordować rosyjskich jeńców. Ale nawet i to “wolne media” przyjęły jako triumf humanitaryzmu nad rosyjskim imperializmem.

 3. Michu. mówi

  Rebih ty jesteś ruskim trollem stoisz za tymi mordercami., Spieprzają na sputnika z tymi kłamstwami. Non stop ruskie q… Bombardują miasta a ty ich bronisz. Wynos się stąd!

 4. Rebih mówi

  @Michu Żeby tak ciebie wyedukować polecam tę stronę: https://twitter.com/BeaneRonin/status/1505977224691867653?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1505977224691867653%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkuruc.info%2Fr%2F4%2F241316%2F
  Ukraiński lekarz chwali się na Twitterze, ze nakazuje kastrowanie rosyjskich jeńców, bo to “karaczany, nie ludzie.
  Wina za te zbrodnie obciąża w jakimś stopniu takich tępych fanboy-ów jak ty i żydowski rząd Polski. W przeciwieństwie do rzekomych “zbrodni rosyjskich”, zbrodnie ukraińskie, często popełniane wobec własnej ludności są dobrze udokumentowane i ciągle jeszcze, łatwo dostępne.
  Pamiętasz tego Ukraińca, który w Kijowie rozjechał pojazdem wojskowym samochód osobowy, a potem pojechał nie udzielając pomocy? A pamiętasz tę ukraińską rakietę, którą trafiła w budynek mieszkalny, a którą pokazywano jako rosyjską?
  Prawdopodobnie nie pamiętasz, bo żeby chłonąć te wszystkie bzdury z mediów trzeba pozbyć się myślenia i pamięci. Wtedy nie widać, że to bzdury.
  A tak w ogóle to pocałuj Prezesa w d…. To fundament kariery w PiS.

 5. Michu. mówi

  Wiesz co to już trzeba być ignorantem…Czyli Mariupol w gruzach to robota Ukraińców? Weź się chłopie zastanów. Równie dobrze mógłbyś mówić, że w II wojnie Polacy mordowali Niemców. Ukraińcy się bronią to wojna sprawiedliwa, ruskie to bandyci i agresorzy. Oczywiście w czasie wojny UPA było bestialskie ivteckrzywdy pamiętam, ale te dzieciaki czy kobiety nic nam nie zrobili. Czemu mam ich nienawidzić? Nienawidzę morderców z UPA a tych młodych nie bo są niewinni. Inna sprawa polityka rządu. Uchodźców trzeba rozlokować po UE sami nie damy rady. Nie szukam wrogów ale jak możesz patrzeć na zabijanie cywów i tego nie potępiać? Ja jak widzę co robi ruska armia uważam ich za zwyrodniałych bandytów.

 6. Michu. mówi

  Jeszcze Ci napiszę ruski czołg przejechał Ukraińca i Ruski czołg zabił rodzinę w Zaporożu.

 7. Rebih mówi

  Tak. Mariupol to robota Ukraińców. Skoro postanowili prowadzić wojnę w mieście, to wojna jest prowadzona w mieście. Skoro nie mają szacunku dla własnych cywilów używanych jako tarcze (co jest zbrodnią wojenną) ani dla własnych miast, to nie można o to mieć pretensji do Rosjan.
  Mało tego zdjęcia lotnicze pokazują, że zniszczenia w Mariupolu nie są tak duże, praktycznie ograniczone do kilku miejsc walk (wg strony rosyjskiej do obiektów, gdzie bronili się zbrodniarze z Azowa). Jakieś osiedle, pojedyncze domy ze zburzonymi dachami. Nic więcej. Na pewno podziękowania za ten stan rzeczy nie należą się Azowowi. W każdym razie porównanie z Berlinem, Wrocławiem, Gdańskiem czy Hiroszimą to szczyt chamstwa i głupoty.
  https://twitter.com/nexta_tv/status/1506138779676938241?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1506138779676938241%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fspidersweb.pl%2F2022%2F03%2Fmariupol-czernihow-irpien-zdjecia-satelitarne.html
  To oczywiście jeszcze nie koniec, bo Zełensky ogłosił Kijów twierdzą. A co? Przecież jego dziedzictwo kulturalne znajduje się na Bliskim Wschodzie. Co go obchodzą Rosjanie, Ukraińcy i ich kultura?
  Ponadto Mariupol to sprawa ostatnich kilku dni, a brednie o “straszliwych bombardowaniach Kijowa” słyszymy do początku konfliktu.
  Co zaś do UPA, to trudno nie zauważyć, że mordy na mieszkańcach Ukrainy, którzy nie są wystarczająco entuzjastycznie nastawienie do idei utworzenia z rusniako-rusińsko-rosyjskiego continuum etnicznego “Wielkiego Narodu Ukraińskiego” i Ukrainy od Sanu do Donu wykazują zdumiewające podobieństwo do rzezi wołyńskiej. To ci sami UPOwcy i ta sama ideologia zachodnich, grecko-katolickich zakompleksionych oszołomów. Tylko pokolenie inne.
  Warto tu wspomnieć, że UPOwcy z upodobaniem riezali również Rusinów nie czujących się “Ukraińcami”.
  Zresztą, znam uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli właśnie przed Ukraińcami. Są to jedyni uchodźcy jakich znam, ale relacje obcokrajowców mieszkających na Ukrainie świadczą, że jest to norma.

 8. Rebih mówi

  @Michu Czyli lista ofiar Rosjan składa się z człowieka przejechanego przez czołg i rodziny w Zaporożu? To chciałeś napisać? A jesteś pewien, ze ten czołg nie był ukraiński, tak jak ten pojazd w Kijowie?

 9. Jerzy mówi

  Wysysana chyba z mlekiem matki obłędna rusofobia Polaków jak, w tym wypadku, Matysiaka, nie pozwala im obiektywnie oceniać wielu światowych wydarzeń z udziałem Rosji. Jak napisał pierwszy komentator: “Panie, mam wrażenie że z tej Kalifornii gówno widzisz. Nawet to co masz u siebie pod samym nosem łącznie z wypowiedziami byłych generałów armii USA”. Święta prawda. Z różnych powodów mieszkam od wielu lat na tym samym kontynencie co Matysiak (najpierw w USA, teraz w Kanadzie) i chciałbym, żeby Polacy zrozumieli, że sprawy nie wyglądają tak, jak on je na ogół przedstawia, czego dowodem jest choćby coraz większa ilość Polaków wracających do Polski (przynajmniej z Kanady). Chciałbym, aby “wPrawo” zdobyło się na większy obiektywizm.

 10. Piotrx mówi

  „Musimy zachować zdrowy rozsądek” – wywiad z G.Braunem

  …. upominamy się o to, by polityka pomocy uchodźcom wojennym nie była prowadzona kosztem obywateli polskich i by ewidentne preferowanie przybyszów z Ukrainy nie przeradzało się w systemową dyskryminację Polaków. O to upominam się osobiście od początku tej wojny. Już pierwszego dnia tej wojny zwracałem uwagę na to niebezpieczeństwo jakim będzie otwieranie granic RP na przestrzał i tworzenie popytu na migrację. Zdanie, które być może najbardziej oburza politycznie poprawnych cenzorów, to jest zdanie, którego zresztą autorstwa sobie nie przypisuję, tylko cytuję pana profesora Jacka Bartyzela, którego diagnozę uważam za trafną i którego obawy w pełni podzielam. A pan profesor stwierdził właśnie, że mamy do czynienia nie z pomocą uchodźcom wojennym ale z operacją masowego przesiedlenia ludności. I ja myślę, że to jest trafna diagnoza…….Jeżeli na dzień w którym rozmawiamy właśnie oficjalna statystyka tej migracji wojennej przekracza dwa miliony; jeżeli od trzech dni ci przybysze zza granicy stoją w kolejkach po nadanie numeru PESEL w Polsce; jeżeli i władze rządowe i samorządowe ogłaszają kolejne przywileje i preferencje dla Ukraińców w Polsce w dostępnie do lecznictwa, szkolnictwa, mieszkalnictwa, komunikacji; jeżeli wreszcie ogłoszono, że te preferencje mają dotyczyć nie tylko Ukraińców przekraczających wschodnią granicę Polski ale także tych, którzy przybędą do nas z innych krajów – no to wszystko to składnia mnie do stwierdzenia, że wojna jest tu wykorzystywana jako pretekst do wprowadzenia operacji radykalnej zmiany struktury ludnościowej Rzeczypospolitej Polskiej w jej obecnych granicach. I oznajmiłem to właśnie na konferencji prasowej. To już w tej chwili jest inny kraj. To jest inny kraj, w którym zasadne staje się zadanie pytania o status Polaków. Czy przypadkiem Polacy – z woli rządu warszawskiego i prezydenta belwederskiego mocą ustawy „Ukrainiec plus” i innych specjalnych rozwiązań – nie spadają do kategorii drugiej obywatelstwa w Rzeczypospolitej, która Polską będzie już coraz bardziej umownie…..
  I tu praktycznie, proszę zauważyć, w ogóle nie stanęła kwestia pomocy ofiarom wojny i uchodźcom w kraju ich pochodzenia. Nikt nie pytał, czy przypadkiem nie można, nie należy pomagać ofiarom wojny w miejscach nie tak odległych od miejsc ich zamieszkania jak Polska…Bądź co bądź jesteśmy co dzień upewniani w przekonaniu, że władze państwa ukraińskiego działają, funkcjonuje rząd, urzęduje prezydent. Ja nie słyszałem, żeby ten rząd i prezydent zajmował się tymi swoimi uchodźcami, żeby organizował dla nich jakieś osiedla czy obozy dla uchodźców przy granicy. I stwierdzam, że to jest co najmniej nadzwyczajna okoliczność, bo nie znam historii operacji o takiej skali, której rozwiązaniem miałoby być rozlokowanie uchodźców po prywatnych mieszkaniach z zaangażowaniem budżetu państwowego i samorządowego oraz budżetów rodzinnych Polaków, którzy szeroko otwierają ramiona na tych przesiedleńców……..

  …..Sam Jarosław Kaczyński – wygląda na to, że do grobowej już deski – niepoprawny socjalista, internacjonalista, żoliborski post-peerelowski inteligent, wzywa dziś do tego, by ustanawiać międzynarodową kuratelę nad Ukrainą i eskalować wojnę wciągając do niej Rzeczpospolitą i kolejne państwa, pod pretekstem misji pokojowej. Tu nawiasem zauważmy, że we współczesnym świecie już nie jest tak łatwo o prawdziwą wojnę, częstsze są „misje pokojowe”. Nota bene, ten sam Kaczyński był jednym z liderów opinii jako orędownik tworzenia armii europejskiej. Zauważmy, że to jest ten sam człowiek, który wraz ze swoim bratem doprowadził do ustalenia kurateli międzynarodowej nad Polską poprzez wprowadzenie jej do eurokołchozu, co było jedną z głównych ambicji – i zdaje się pozostaje do dzisiaj – tego polityka. Zatem nie dziwmy się temu, że Kaczyński nie staje twardo na gruncie polskiego interesu, polskiej racji stanu i że suwerenność narodowa jest w jego ustach frazesem, nie mającym odniesienia do rzeczywistości, którą usilnie stara się kreować.
  No i trzecia kwestia. Nie tylko Kaczyński, ale też i Andrzej Duda ma najwyraźniej ambicje odgrywania roli ponad własne możliwości. To przecież prezydent Duda szereg razy stwierdzał publicznie, że Polska nie jest neutralna w tej wojnie rosyjsko-ukraińskiej. To jest świadectwo woli uczynienia z Polski strony wojującej.

 11. LeszeK SG mówi

  Tam Rosjanie aurat czołgów za wiele nie powysyłali, a Ukraińcy mają takie same. Cóż, skoro są cybały które wierzą w zdolności Cyganów. I że naziostowska międzynarodówka (Azow) broni Europy? Azow to coś jak Waffen SS. To naziole i naiwni antykomuniści. Symbol to swastyka w “aranżacji” hitlerowskiej

 12. Magmar mówi

  Michu powinien sobie obejrzec relacje uwolnionych z piwnic 300 obywateli Mariupola, ktörych to Ukraincy zapedzili do tych piwnic pod grozbami. Jednoznaczie okreslili to jako terror i bezprawie.
  A panu Matysiakowi pewnie 3porcje szczepionek zaszkodzily…

 13. Dawid mówi

  Magnat możesz coś więcej napisać o tych trzystu uwolnionych ,z piwnic obywateli Mariupola? Dzięki z góry.Pozdro.

 14. Pum mówi

  Czarny PR zalewajacy media,oczy i uszy doprowadzil do zbiorowej lemingozy.Dzisiaj np.wszystkie media (lewe i prawe)katuja temat Ukrainki gwałconej przez wiele dni na oczach swojego 6 letniego synka.Ukrainka zmarla ,synek osiwial i…oprocz wrzutki zapodanej na twitterze przez Ukraincow nikt nievprzedstaeil najmniejszego diwodu na potwierdzenie tej histori.Zadnego filmu,reportazu,zdjecia nic …i wszyscy lykaja to jak pelikany ,nikt nie zadaje pytan ba poczytajcie sobie komentarze ‐ włos sie jeży od skali zdziczenia spoleczenstwa.Jeszcze troche socjotechnicznej obrobki i staniemy sie takimi samymi psychopatami jak “opisywani” przez Ukraincow zbrodniarze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.