Ważny apel kolejnego kandydata na Prezydenta RP ws. zmiany terminu wyborów! “Tu chodzi o ludzkie zdrowie!”. Jakie jest Państwa zdanie? [SONDA]

Fot. Youtube
8

Nie tylko Krzysztof Bosak apeluje do władz, by zmieniono termin wyborów prezydenckich. Interweniują pozostali kandydaci oraz sami obywatele. Padają różne powody: Pokacy będą się bali pójść do urn wyborczych, nie będzie chętnych do zasiadania w komisjach wyborczych, a kandydaci nie mają szans na przedstawienie swojego programu politycznego i spotkania z wyborcami. To nie przekonuje premiera, marszałek Elżbiety Witek czy samego prezydenta, którego rzecznik zaznaczył wczoraj, że nie widzi podstaw do zmiany terminu wyborów. Na chwilę obecną, I tura ma się odbyć 10 maja i jak zaznacza rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Kandydaci na urząd nie zamierzają odpuszczać. Komitet Krzysztofa Bosaka zbiera podpisy pod petycją ws. zmiany terminu wyborów, zaś komitet Wojciecha Podjackiego wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego.

Przemysław Piejdak, pełnomocnik wyborczy komitetu Podjackiego, wskazuje w liście na wyjątkową sytuację, która uniemożliwia prowadzenie dalszych działań kampanijny, np. w kwestii zbierania podpisów pod kandydaturą.
Wskazane jest przede wszystkim zawieszenie terminu rejestracji kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, bowiem w obecnych okolicznościach nie ma możliwości zabezpieczenia jednej z podstawowych reguł demokracji, czyli zasady równości wyborów i zagwarantowania kandydatom realizacji ich biernego prawa wyborczego – czytamy w liście, w którym autor wylicza kolejne niedogodności: utrudnienia w funkcjonowaniu Poczty Polskiej, uniemożliwiony bliski kontakt z wyborcą, niewydolność urzędów, zakaz organizacji większych zgromadzeń publicznych.

W dalszej części listu przedstawiciel komitetu Wojciecha Podjackiego wskazuje, że w zmianie terminu wyborów przede wszystkim chodzi o zdrowie i ludzkie życie.
W mojej opinii prowadzenie dalszych działań wyborczych w takich okolicznościach jest bezcelowe i uderza w demokratyczny system wartości będący fundamentem ustroju Państwa Polskiego. Jak również stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników komitetów wyborczych, członków obwodowych komisji wyborczych i milionowych rzesz wyborców. Dlatego mając na względzie potrzebę zapewnienia odpowiednich warunków do przeprowadzenia uczciwych i w pełni demokratycznych wyborów, a także kierując się chęcią uniknięcia negatywnych skutków kontynuacji procedur wyborczych, powołując się na art. 232 Konstytucji RP, zwracam się do Pana Premiera z wnioskiem o wprowadzenie przez Radę Ministrów stanu klęski żywiołowej na terytorium całego państwa, co umożliwi przesunięcie terminu wyborów prezydenckich –  czytamy.

Czy z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego termin wyborów prezydenckich winien zostać przesunięty na późniejszy?

View Results

Loading ... Loading ...

Przeczytaj:

PEŁNA LISTA 17 kandydatów na urząd prezydenta RP. Wśród nich były agent bezpieki, „hrabia” i były prezes ŁKS-u [SONDA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Artur mówi

  Jest okazja żeby wprowadzić e-voting czyli głosowanie przez internet.
  Każdy obywatel w trakcie jak i po wyborach mógłby sprawdzić na kogo poszedł jego głos.
  Nie byłoby pieprzenia z wyciagniem z urn i liczeniem kartek.
  No i najważniejsze – wybory byłyby uczciwsze… a tego PiS sie boi

  1. Zbigniew mówi

   Tak sie boja, ze wykorzystuja pandemie, banki i to, ze dopiero w maju Konfederacja dostanie dotacje.

 2. Zbigniew mówi

  Przestncie traktowac siebie i ten portal jako dzialalnosc zaprzeczajaca zarobkowaniu – dbania o swoja pozycje majatkowa i spoleczna.

  Szukajcie artykulow o sprawach gospodarczych.

  Dzisiaj u wladzy jest PIS a jak bylo, kazdy pamieta i co by bylo gdyby byl Tusk.

  Te wybory i ten portal, to jest powtorka tamtej sytuacji, gdy Tusk ze swita w sejmie przeciez pakal ze smiechu z JK.

  Napewno nie lekcewaza nas teraz tak jak forumowicze siebie samych

  1. Zbigniew mówi

   Tak bylo z Kornelem Morawieckim – jak zmienil swoja samoocene nagle zaczal byc wszedzie i wszystko sie odwrocilo.

   To jest tak, jak ze sprzetem ochrony przed pandemia!

   Niby juz wszystko bylo, och jakie moce wytworcze, och jakie technologie, jakie biliony maja w bankach obcy kapital i co ?

   Nic nie ma, jest tylko ble ble ble

   Taka sama pustka jest w waszych samoocenach

  1. Zbigniew mówi

   Mozna porownac, jak skuteczny na niby jest Dudaczewski i czy potrzebujemy innego prezydenta?

   Propozycja Traumpa.

   “Propozycja obejmuje wysyłanie płatności bezpośrednio do Amerykanów o łącznej wartości 500 miliardów dolarów, w podziale na dwie transze.
   „Pierwszy wynosiłby 1000 USD na osobę, 500 USD na dziecko” – powiedział Mnuchin. „Tak więc dla czteroosobowej rodziny to zapłata w wysokości 3000 $.” “

 3. Jolanta mówi

  Pracę rządu oceniam na 5, jeździcie po nich jak po Łysej kobyle. Ciekawe jak by sobie poradziła Konfederacja, nie sądzę że są tacy wspaniali, a o totalsach to nie warto mówić. Każdy ma gębe pełna frazesow, teoretycznie. Nie wierzę, że ktokolwiek lepiej by sobie poradził w tej chwili. Co wcale nie znaczy, że wszystko robią dobrze, ale na razie nie widzę lepszych i tyle w temacie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.