IPN i Konserwator Zabytków wstrzymują ekshumację i godny pochówek bohaterów Bitwy Warszawskiej! „To fasadowy patriotyzm” [WIDEO]

8

Stowarzyszenie „Wizna 1939” to organizacja pozarządowa, o której pisaliśmy na naszym portalu m.in. w publikacji pt. Jedwabne zaczęło się w Wiźnie!” Żydzi zostali rozstrzelani przez Niemców. Są relacje świadków i niezbite dowody, mimo to J. Międlara oskarżono o… „negację holokaustu” [WIDEO]. Pracownicy stowarzyszenia, dzięki sumiennej i skrupulatnej pracy dotarli to dowodów i relacji świadków, z których wynika, że likwidacja Żydów w Wiźnie, wbrew kłamstwom dominującym w mass mediach, to sprawka niemieckich żołnierzy. Na opublikowane fakty alergicznie zareagował rabin Michael Schudrich, który podobnie jak kilkanaście lat temu w Jedwabnem, teraz w Wiźnie próbuje zablokować ekshumację. Aktualnie sprawa jest w toku. Na tych pracach stowarzyszenie nie poprzestało.

W gminie Ostrów Mazowiecka (Guty-Bujno) pracownicy stowarzyszenia odkryli miejsce, gdzie prawdopodobnie znajduje się zbiorowa mogiła bohaterów Bitwy Warszawskiej. Oznacza to, że dokładnie 100 lat od pamiętnej bitwy pojawiła się szansa na przeprowadzenie ekshumacji i honorowy pochówek dla polskich żołnierzy, którzy prawdopodobnie w pośpiechu zostali zakopani w wielkim dole.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety, Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN skutecznie wstrzymało społeczną inicjatywę ekshumacji, identyfikacji i upamiętnienia. I nie chodzi tu o ograniczenia związane z pandemią, ponieważ sprawa przeciąga się od zeszłego roku. Niestety, funkcjonuje coś takiego jak „fasadowy patriotyzm”, który w cichości gabinetów konserwatorskich i biur IPN-u niszczy społeczny zapał i spycha normalnie działające organizacje społeczne w odmęt zawiłej biurokracji – piszą działacze stowarzyszenia.

Z podobnymi blokadami stowarzyszenie spotkało się także w związku z prowadzonymi badaniami w Ossowie i Radzyminie, gdzie także poszukiwano bohaterów Bitwy Warszawskiej. Prace zostały zablokowane przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie. Po odwołaniu do MKiDN, pani minister Magdalena Gawin uznała, że konserwator mógł podjąć taką decyzję, gdyż „miał takie prawo”.

Dlaczego Stowarzyszenie „Wizna 1939” zostało puszczone z kwitkiem? Czyżby powodem tego był fakt, że dociera do niewygodnych dla mainstreamu faktów, które burzą kłamliwą kampanię o „antysemickich Polakach”? Dlaczego IPN blokuje społeczną inicjatywę służącą godnemu upamiętnieniu bohaterów walki z bolszewikami, a minister Gawin nie podejmuje stosownych działań?

Zachęcamy do obejrzenia nagrania oraz subskrypcji kanału społeczników Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Film jest także dostępny w aplikacji wPrawoTv (pobierz, subskrybuj i bądź na bieżąco).

Przeczytaj:

„Jedwabne zaczęło się w Wiźnie!” Żydzi zostali rozstrzelani przez Niemców. Są relacje świadków i niezbite dowody, mimo to J. Międlara oskarżono o… „negację holokaustu” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Dlaczego, dlaczego i dlaczego…
  Dlaczego trzeba pisać o roszczeniach potomków morderców spod znaku tryzuba? Dlaczego władze polskie dotują wrogi kraj? Dlaczego niejaki Michael Schudrich ma cokolwiek do gadania w temacie prac badawczych na terenie podobno niezależnego kraju?
  Kiedy czytam podobne informacje chciałbym mieć władzę absolutną. Zaraz Pani minister wraz z gryzipiórkami z Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN i tym całym rabinem Schudrichem zostaliby uzbrojeni w łopatki i sami dokonali ekshumacji pod nadzorem niezależnych naukowców.

 2. Bury mówi

  Gdyby Polska była krajem wolnym i suwerennym,to w związku z powtarzającymi się żydowskimi oskarżeniami Polaków o dokonywanie zbrodni,rząd pl.spędziłby żydów z całej Polski do przymusowej(do łopat)ekshumacji w Jedwabnem i zakończył raz na zawsze te ich knowania za pomocą przemysłu holokaustu.

 3. Wuja Antka byka syn mówi

  Holokit był. Ale wywołali go jedni żydzie drugim. Lepsi gorszym. Wygrać miała oczywiście chazaria.
  Sam rabin Sznirson, chroniony przez niemców porównywał Hitlera do boga i twierdził, że holokaust był dobry i polegał na amputacji nóg choremu, żeby mu ratować życie. Żydowskie Qrestwo nie zna granic. Za pieniądze potrafią się Qrwić na każdym kroku. To przybłędy bez honoru, GADY.

 4. Kresowiak mówi

  Gawin to ta, która z Danielsem ucztowała i rzucała oskarżenia na polskich patriotów.

 5. Piotr mówi

  Najgorsze jest to, że od 17.09.1939 żydostwo łamie kręgosłup naszego Narodu. Najpierw witali bolszewików jako wyzwolicieli. Na czerwonych czołgach jako komuniści przyjechali do Nas kaci Naszego Narodu. Taki Izaak Stolzman osobiście zrywał paznokcie, łamał kości, zabijał polskich patriotów. Przyjechał jako pełniący obowiązki Polaka. NKWD zmieniło mu nazwisko na Zdzisław Kwaśniewski. Jego syn już jako prezydent Rzeczpospolitej przepraszał żydów za zbrodnię w Jedwabnem w imieniu Narodu Polskiego. Należy wymienić do kolekcji: Kuronia, Michnika, Mazowieckiego, Geremka i to co Naszej Ojczyźnie wyrządzili. I mamy z grubsza obraz tej nacji. W 2001 r. śp. Lech Kaczyński przerwał ekshumację w Jedwabnem, no bo przecież potrzebne były środki na założenie partii PIS (Purim + Israel + Sanhedryn). Oczywiście za nic nie dopuszczą do odkłamania polskiej historii. Mało tego Magierowski wydał tysiące polskich paszportów ubeckim bandytom, którzy w ’68 r. wyemigrowali do Izraela i tam zrobili z Nas antysemitów. Nie wypadało się chwalić, że mają ramiona po same pachy zakrwawione od polskiej krwi. Doprowadzili oni do stanu wrzenia cały Bliski Wschód. Teraz wrócą, jako „oryginalni Polacy” i przywiozą nam wojnę. Będziemy dla nich gojami…Czy słychać protesty tutejszych polskich żydów w sprawie chęci okradania Naszej Ojczyzny przez przedsiębiorców z przemysłu holokaust ?

 6. jarosław odessa kalkstein mówi

  Drogi Piotrze, o tym samym pomyślałem – „Czy słychać protesty tutejszych polskich żydów w sprawie chęci okradania Naszej Ojczyzny przez przedsiębiorców z przemysłu holokaust ?”

 7. Piotr mówi

  Pytanie o protesty tutejszych żydów jest retoryczne. Ich religia od samego początku jest kontraktowa. Będą uznawali w Jahwe Boga, a On im pozwala od samego początku łupić, kraść i mordować obcoplemieńców. Wystarczy przeczytać księgi Starego Testamentu jak zasiedlali Ziemię Obiecaną. Uciekając z Egiptu okradli swoich dotychczasowych gospodarzy ze złota i srebra. Śmiało można powiedzieć, że okradanie mają wpisany w swój kod genetyczny. Judenraty wysyłały swoich ziomali z gett do obozów koncentracyjnych, a sami członkowie Judenratów okradali mieszkania ofiar swoich współplemieńców. Szabrowanie to żydowska specjalizacja. Nad swoimi nie mieli litości, więc tym okrutniejsze będzie ich panowanie po zainstalowaniu w Polsce przez PIS (Purim+Israel+Sanhedryn) bandytów, którzy w marcu ’68 roku wyemigrowali do Izraela.

 8. hens mówi

  Ludzie! Kurwa! Czy wy wreszcie zaczniecie odpowiadać na te kretyńskie pytania, które sami sobie zadajecie i zaczniecie żydów nazywać żydami!?! Jeśli nie, to dupy nam nie zawracajcie waszą pseudopolskością!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.