„Hańba! Bandera won za Don!”. Protest Młodzieży Wszechpolskiej na spotkaniu z ukraińską pisarką nagrodzoną przez władze Krakowa [WIDEO]

protest Młodzieży Wszechpolskiej na spotkaniu z Oksaną Zabużko/ fot. screen
24

W poniedziałek (21.11.2022) działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali protest podczas odbywającego się w Międzynarodowym Centrum Kultury spotkania z ukraińską pisarką Oksaną Zabużko, której władze Krakowa przyznały nagrodę im. Stanisława Vincenza za „wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury Europy Środkowo-Wschodniej”. Przyczyną protestu były wcześniejsze wypowiedzi Zabużko, w których relatywizowała Rzeź Wołyńską i gloryfikowała dowódcę UPA Romana Szuchewycza odpowiedzialnego za ukraińskie ludobójstwo na Polakach.

ZOBACZ: Kraków przyznał nagrodę ukraińskiej pisarce gloryfikującej Szuchewycza i wspierającej banderowską interpretację Rzezi Wołyńskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Podczas spotkania działaczka Młodzieży Wszechpolskiej zapytała Zabużko o jej stosunek do Rzezi Wołyńskiej. Organizatorzy próbowali przerwać jej wypowiedź i uniemożliwić wręczenie pisarce podręcznika do historii z informacją o ukraińskim ludobójstwie na Polakach.

Protestujący rozłożyli baner z przekreślonymi twarzami Szuchewycza i Bandery oraz hasłem „No to niezła kultura”. Wznoszono hasła: „Hańba! Bandera won za Don! Stop kłamstwom historycznym!”. Organizatorzy spotkania z Zabużko wezwali policję.

Oksana Zabużko stwierdziła, że nie rozumie powodów protestu i powiedziała o rosyjskich wpływach. W odpowiedzi protestujący wznieśli okrzyk „Precz z Putinem i z Banderą!”. Przypomnieli również, że banderowcy mordowali nie tylko Polaków, ale też własnych rodaków starających się pomóc polskim sąsiadom. Zabużko wraz z obstawą wyszła z sali bocznym wyjściem.

Źródło informacji i cytatów: narodowcy.net

Zobacz też:

Katarzyna TS: „Polacy zgodzili się zapomnieć Rzeź Wołyńską”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  A miało być tak „miło”…
  Brawo dzieciaki!

 2. twoje imie mówi

  Tak trzeba działać! Pani krzyk przeszkadza a rozłupywanie dzieci i wypatroszanie kobiet w ciąży jest ok.

 3. JOZEF mówi

  BRAWO POLACY…wynocha banderowcy z POLSKI nie ma miejsca w POLSCE dla ukraiunskich mordercow ich dzieci i wnukow!!! WYNOCHA !!!!!!!!!!!!!

 4. Ewa-Maria mówi

  W tych młodych nadzieja na przyszłość. Kawał dobrej roboty odstawili za co im chwała.

 5. verizanus mówi

  Krzyczeć to se mogą co chcą, ważne, żeby zanieśli kasę do odpowiednich urzędów, żeby było na Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i na wynagrodzenie i obstawę dla ich gości. A nawet na inwigilację krzyczących no bo ktoś te koszty musi przecież ponieść 😉

 6. anonim mówi

  To samo powinni zrobić tej banderowej pindzie tokarczuk, którek szuja zarządzająca Wrocławiem sprezentował willę we Wrocławiu i to wszystko za szkalowanie Polski w swojej fantasmagorii.

 7. Michu. mówi

  Bardzo słuszny protest, popieram go. Jestem za pomocą biednym Ukraińcom uciekającym przed ruską agresją, ale nie ma w Polsce miejsca dla wielbicieli zbrodniarza bandery. Jak jesteś za banderą wracaj do siebie, nie chcemy Cię tu.

 8. fajera mówi

  Czytam m.in. i pańskie komentarze bo czytam felietony pod którymi je pan zamieszcza, otóż to ciągłe podkreślenie, że „tak jest bo nosimy czy zanosimy pieniądze do US” jest niezwykle irytujące. Dobrze pan wie, że ich nikt nie nosi tylko są wypłacane przez pracodawców i nikt kto w tym kraju pracuje nie ma na to wpływu. Niech pan raczej wystosuje apel do wszystkich księgowych bo mam wrażenie jakby chciał pan obarczać winą za istniejący system finansowy szare pracujące masy będące w większości płatnikami podatków w tym kraju.

 9. verizanus mówi

  @ Fajera Otóż to nikt nie ma na to wpływu. I dopóki nie będzie miał wpływu to kto inny będzie nim RZĄDZIŁ i miał gdzieś co go irytuje, czego on chce itd itp.

 10. wit mówi

  Brawo młodzi Polacy, brawo! Brawo Młodzież Wszechpolska! Jestem z Was dumny!

 11. Dumny Polak mówi

  Szkoda, ze nie mieli akurat tuzina starych jajek! Wyjatkowo by sie przydaly!

  Parszywa, haniebna FARYZEJKA, i zarazem parszywa, zdradziecka organizacja, ktora ja za cos wyroznila!

  Dzieki, KOCHANI za Wasza LUDZKA GODNOSC, aby upomniec sie o prawde! Kocham WAS!

 12. zagłoba sum mówi

  Jest jeszcze jedna znakomita wiadomość, Synalek zbrodniarza wojennego i psychopaty, niejakiego Suchewycza, zdechł w Niemczech!

 13. zagłoba sum mówi

  Parafrazując stary dowcip: dziadku, dziadku! Banderowców wygonili!.. Wszystkich?.. Nie, na razie jednego… To co mi dUDę zawracasz!

 14. Paweł mówi

  Odnoszę wrażenie że najpierw umiejscowiono w Polsce kilka milionów uchodźców z Ukrainy a teraz rozpala się małe ogniska aż do … wielkiego pożaru. Bądźmy czujni Rodacy.Brawo dla Młodzieży Wszechpolskiej.Zabużko i organizatorom hańba.Bandera to zbrodniarz wojenny i morderca, na zapomnienie z nim.Wieczne.

 15. verizanus mówi

  Hańba niegodziwcom w niczym nie przeszkadza, dla nich liczy się tylko kasa.

 16. anonim mówi

  @Paweł wszystko wskazuje na to, ze banderowcy w Polsce sa 5 kolumna zydowska, do terroryzowania Polakow. Nasi rodacy zostali podstepnie osaczeni przez nienawistnikow, dla ktorych Lachowie byli zawsze wrogami. Tlumaczy to takze irracjonalne zachowanie polskojezycznego rzadu, ekstra przywileje dla ukroli, walka z patriotami polskimi pod plaszczykiem walki z ruskimi onucami i dezinformacja itd.

 17. Realista mówi

  Brawo Brawo !!! należy oblewać sztuczną krwią tych gloryfikatorów morderców polaków.

  Za ciosem !!!

 18. czesław mówi

  Na taką akcję stać było w Krakowie tylko Kamratów ! O niedojdowatej tzw młodzieży wszechpolskiej lepiej zapomnieć , tak samo jak i oni zapomnieli o Polsce.Nasz lider i nieformalny przywódca Kamratów siedzi w więzieniu w Rawiczu , skazany politycznie bez prawa do obrony . I taką wolną Polskę świętowaliście 11-go ?

 19. czesław mówi

  A temu panu , który mówi o miejscu debaty ( ” że to tutaj właśnie” ) to należy wyjaśnić , że kto wspiera banderyzm w Polsce , to dla naszego przeżycia jest tylko jedno wyjście i każdy Polak wie o czym mówię.

 20. Kamil mówi

  Stepan Bandera – bohater narodowy Ukrainy.
  Pracownik niemieckiego wywiadu Abwehra, Stepan Bandera, przebywając w więzieniu był zdecydowanie nie szanowaną osobą; mówiąc prościej, służył więźniom za kobietę – według relacji jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca.

  W kręgach partyjnych miał przydomek „baba”.

  W 1950 roku, ukrywając się w Niemczech pod nazwiskiem Poppel, pisał: „Żeby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni powinni poznawać jeden drugiego. Jest to droga do wolności, droga do niezależności…”.

  Oto jaki to bohater narodowy Stepan Bandera, sodomita. Bohater narodu ukraińskiego. Kim, tak naprawdę, był Stepan Bandera, który zakończył swoją drogę życiową pod nazwiskiem Stefan Poppel (niem. – glut, babol).

  Poruszmy chociaż kilka najbardziej znaczących, osobistych i mało znanych aspektów jego życia.

  Przede wszystkim jego pochodzenie. Przyszły Poppel pochodził z rodzin żydowskich, wychrzczonych na greko-katolicyzm. Ojciec Andrian Bandera to greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Moishe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bandera.

  Matka przyszłego ukraińskiego „bohatera” to Mirosława Głodzińska, polska żydówka. To znaczy, że ideolog ukraińskiego nacjonalizmu był czystej krwi żydem.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu.

  Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań. [Ale kurdupel… – admin]

  Nawiasem mówiąc, analogiczne pochodzenie miał także kolega-rywal Poppela, Roman Szuchewycz. Oczywiście w żydowskim pochodzeniu nie ma niczego złego lub wstydliwego ale sam Bandera przez całe życie swoje pochodzenie skrupulatnie ukrywał, w tym także za pomocą swojego bestialskiego, okrutnego antysemityzmu. Ten „kamuflaż” kosztował jego współplemieńców 850 (!) tysięcy ofiar. Bestialstwo – tak często występujące u renegatów.

  Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania.

  Do szkoły podstawowej Bandery nie przyjęto w związku z jawnymi oznakami nietradycyjnej orientacji seksualnej i skłonnościami do sadyzmu. W okresie dojrzewania Bandera wstąpił do ukraińskiej organizacji młodzieżowej „Płast”. Według świadectw jego kolegów z organizacji Bandera, będąc już dzieckiem, przejawiał skłonności pedofilsko-homoseksualne i sadystyczne.

  Bardzo lubił łapać młodszych uczniów i, brutalnie ich pobiwszy, zmuszać ich do lizania swoich genitaliów. Według świadectwa jego kolegi Mykoły Zyrianko: „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwy dla tych, którzy byli słabsi od niego a jednocześnie płaszczył się przed silniejszymi.Wiem także o tym, że jedno z pobitych i zhańbionych przez niego dzieci, złapało Stepana i pobiwszy go, dokonało na nim aktu sodomii”.

  Być może właśnie to miało znaczący wpływ na życie Bandery. Po zgwałceniu jego równowaga psychiczna została zaburzona. Mógł godzinami stać na mrozie i mamrotać bezsensowne modlitwy.

  Ojciec, wiecznie pijany, nie zajmował się jego wychowaniem a matka rzadko bywała w domu ponieważ stale obsługiwała klientów.

  Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza).

  Oznacza to, że młody Bandera był dusicielem kotów (szkoda, zwyrodnialcu i draniu, Stepanie Bandero, że ciebie tak nie duszono – E. W.). Duszenie kotów to świadectwo potwierdzające występowanie pierwotnego, duchowego, „instynktownego” satanizmu.

  Status biernego sodomity towarzyszył ukraińskiemu przywódcy przez prawie całe życie. W 1936 roku Banderę, za zamach terrorystyczny, skazano na karę śmierci a następnie zamieniono mu ten wyrok na karę dożywotniego więzienia [Głupim, polskim, tolerancyjnym debilom zawdzięczamy śmierć dziesiątek tysięcy Polaków – admin].

  Według zeznań jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, zastępował więźniom kobietę.

  13 września 1939 roku Bandera został uwolniony z więzienia przez niemieckie władze i skierowany do centrum szkolenia dywersantów. W tymże centrum Bandera został poddany pasywnym stosunkom homoseksualnym, które sfilmowano kamerą filmową. Zrobiono to w celu wyeliminowania możliwości jego zdrady.

  Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok).

 21. Adam mówi

  Protest został zorganizowany przez Kamratów Krakowskich a nie przez Młodzież Wszechpolską jak podaje autor artykułu. Przydaloby się sprostowanie do tego artykułu, należy dbać o rzetelną informację. Jest dostępny w sieci pełny materiał z protestu Kamratów Krakowskich.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.