Grzegorz Braun ze sporymi szansami na drugą turę w wyborach na prezydenta Rzeszowa [SONDAŻE]

Grzegorz Braun/ fot. Twitter
12

W najbliższą niedzielę (13 czerwca 2021) w Rzeszowie odbędą się wybory na prezydenta Rzeszowa. To wybory przedterminowe, które zarządzono po decyzji ówczesnego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca, który 10 lutego złożył rezygnację ze względów zdrowotnych. Pierwotnie wybory miały się odbyć 9 maja. Z powodu obostrzeń pandemicznych termin wyborów przeniesiono na połowę czerwca. Co pokazują sondaże?

O urząd prezydenta Rzeszowa ubiega się czterech kandydatów: Konrad Fijołek, kandydat Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, ruchu Hołowni i PSL, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która jest wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość, Marcin Warchoł, były zastępca Zbigniewa Ziobry, który został namaszczony na nowego prezydenta przez popularnego i obecnie urzędującego Tadeusza Ferenca oraz jeden z liderów Konfederacji Grzegorz Braun wspierany przez środowiska wolnościowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według najnowszego sondażu IBRIS dla Grupy Polsat wynika, że prognozowana frekwencja w pierwszej turze może być wysoka wysoka. 62,2 proc. wskazuje, że „na pewno” lub „raczej” wybierze się do urn i lokali wyborczych.

Sondaż IBRIS wskazuje, że Fijołek może liczyć na 47,6 proc. głosów w pierwszej turze. Kandydatka popierana przez PiS notuje poparcie na poziomie 24,1 proc. Kolejne miejsce zajmuje kandydat Konfederacji, poseł Grzegorz Braun z wynikiem 13,3 proc. Stawkę zamyka Marcin Warchoł. Na wiceministra sprawiedliwości popieranego przez Solidarną Polskę i Porozumienie swój głos oddałoby 11,8 proc. wyborców. To duże zaskoczenie, ponieważ Warchoł startuje z poparciem Ferenca, który w ostatnich wyborach deklasował rywali i zwyciężał w pierwszej turze.

Na bardzie wyrównaną walkę wskazuje sondaż pracowni Indicator dla „Do Rzeczy”. Liderem sondażu jest kandydat opozycji Konrad Fijołek, na którego wskazało 40,3 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasował się popierany przez byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca Marcin Warchoł z wynikiem 17,9 proc. Podium zamyka kandydatka PiS i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z poparciem na poziomie 16,9 proc. Czwarty i ostatni w zestawieniu jest Grzegorz Braun z Konfederacji, na którego chce głosować 15,3 proc. respondentów. Niemal 10% wyborców nie wie na kogo oddać głos.

Oznacza to, że Grzegorz Braun, jako nowa twarz dla wielu (niezdecydowanych) Rzeszowian, może okazać się czarnym koniem i rzutem na taśmę przejść do II tury wyborów.

Źródło informacji: Do Rzeczy, Polsat

Przeczytaj także:

Braun wykluczony z debaty prezydenckiej za nazwanie Niedzielskiego „psychopatą”. Konfederacja: „To łamanie zasad wolności słowa” [WIDEO]

Rzeszów stanie się strefą wolną od lockdownu, jeśli Grzegorz Braun wygra wybory na prezydenta miasta [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Życzę p.Braunowi aby pogonił ich wszystkich.

 2. W K mówi

  II tura polska musi być, polska musi być, Polska musi być!
  Naprzód poseł Grzegorz Braun.

 3. Magmar mówi

  Z calego serca zycze powodzenia Panu Grzegorzowi Braun.

 4. *****konfederacje mówi

  Szczesc Boze-prawdziwi katolicy,patrioci,polacy.
  na poczatek pytanie. Macie jaja EUnuchy z konfederacji.czy tylko kopac w pis umiecie,zaklamana holoto. dalej niech ryzy parszywiec Braun wykorzystuje mownice sejmowa do wlasnych celow i reklamuje belkot o pandemi,i liczy kasiore od sprzedazy.
  „5 byłych polskich lewackich PREMIERÓW razem z Niemcami,klęczy w UE na gardle Polski symbolicznie pomagając im znieść szlaban na naszej granicy Żebrzą o zabicie Polski,Polaków,polskości” – napisała na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz.
  W Polsce dochodzi do tej ekipy konfederacja z zydami Braunem,Bosakiem,Berkowitzem,Mikke na pokladzie.

  Szczesc Boze.

 5. MAREK mówi

  Poseł Grzegorz Braun, gdy coś robi, to daje z siebie wszystko reszta lewackich konkurentów garnie wszystko dla siebie i swoich towarzyszy od lat zaprowadzając lewacki totalitaryzm i nepotyzm. Po sondażu widać, że wyborcy kochają zakłamany lewacki totalitarny system mafijny. Brawo wy.

 6. Wojciech mówi

  Żydzi z Mojrzeszowa nie dopuszczą żeby Braun przeszedł do II rundy. Pokazała to „debata” w Radiu Zet. Typowe usraelskie metody dobrze sprawdzone podczas ostatnich wyborów w Usraelu.

 7. Pani M. mówi

  Sporymi szansami, hahahaha! Przed nim jest nie tylko Warchoł z 12 proc., ale i Lenart z nieosiągalnym w żaden sposób dla Brauna 25%. Nie mówiąc o tym, że faworytowi brakuje 4% by wygrać w 1szej turze.

 8. Tolek mówi

  Jeśli wygra to wprowadzi katolickie prawo szuriatu.

 9. Stanley44 mówi

  Nie wierzę w zwycięstwo G.Brauna. Większość wyborców to głupie staruchy, durnie bez politycznego pojęcia, naiwne frajery.

 10. Tolek mówi

  Głupi to na tego brodatego czuba głosują.

 11. Flex mówi

  Exit pol pokazuje , że 2 tury nie będzie. Wskazuje to, że ludzie mają dość nachalnej propagandy i żenującego stylu rządzenia PISu. O ciągu porażek w polityce zagranicznej i pandemicznej szkoda wspominać, bo oPOzycja byłaby w tym jeszcze gorsza. Szacunek dla G. Brauna za energię i czas włożone w kampanię. Niestety bez stałej obecności w RTV jak banda czworga, Konfederację czeka długa praca u podstaw by zdobyć pełną rozpoznawalność.

 12. Kresowiak mówi

  Tolek won lewacki POmiocie!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.