Braun wykluczony z debaty prezydenckiej za nazwanie Niedzielskiego „psychopatą”. Konfederacja: „To łamanie zasad wolności słowa” [WIDEO]

Grzegorz Braun/ fot. screen
7

W niedzielę (6.06.2021) poseł Konfederacji Grzegorz Braun, kandydujący na urząd prezydenta Rzeszowa, został wykluczony przez red. Andrzeja Stankiewcza z debaty na antenie Radia Zet i Onet za nazwanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego „psychopatą”.  – Nie pozwolę używać takich sformułowań w moich programie, bardzo Panu dziękuję za udział – powiedział Stankiewicz, gdy Braun stwierdził, iż jesienią „szkolony psychopata Niedzielski ogłosi kolejną falę pandemii”.

Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna wydał oświadczenie, w którym wskazuje, że zachowanie red. Stankiewicza „narusza nie tylko równość szans kandydatów, zapisaną w prawie wyborczym i konstytucyjne prawo do swobody wypowiedzi, ale również obowiązujące normy wynikające z prawa o radiofonii i telewizji oraz kodeksu etyki dziennikarskiej”. Komitet wzywa „do publicznego przeproszenia pana posła Grzegorza Brauna za nieetyczne i nieuczciwe zachowanie redakcji podczas debaty”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Globkurier [CPS] PL

Podczas poniedziałkowej (7.06.2021) konferencji prasowej w Sejmie poseł Robert Winnicki podkreślił, że wykluczenie Brauna z debaty to „łamanie zasad wolności słowa i pluralizmu”. – Nie są stosowane jednolite standardy wobec wszystkich uczestników życia publicznego. Uczciwiej byłoby ze strony tych wszystkich lewicowo-liberalnych mediów, które starają się cenzurować i wykluczać z debaty niewygodne dla siebie głosy, żeby wprost przyznawały, że pewne osoby, czy pewne środowiska nie mogą wypowiadać się u nich w sposób dowolny i swobodny i że będą cenzurowane. Wtedy sytuacja byłaby jasna. Jeśli chcecie cenzurować, to przestańcie opowiadać tyle o wolności słowa i pluralizmie – powiedział Winnicki.

Wskazał, że portal Onet, którego Stankiewicz jest pracownikiem, pochwalał używanie wulgaryzmów i wyzwisk przez organizatorów i uczestników tzw. strajków kobiet. – To jest to środowisko dziennikarskie, które uzasadniało przemoc, agresję, wylewanie najgorszych pomyj pod warunkiem, że są to pomyje wylewane na tych, którzy są dla nich przeciwnikami ideowo-politycznymi – podkreślił.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Skandaliczna rekomendacja GIS ws. wyborów: zaszczepieni i ozdrowieńcy preferowani jako członkowie komisji wyborczych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  A teraz Pan redaktor Maluśkiewicz liczy na to, że mu rzucą jakis ochłapek 🙂 I to jest właśnie to polsko języczne pseudo dziennikarstwo. Szkolone jak psy. Wierne towarzyszom z kupieckiej miedzynarodówki.

 2. Hammurabi mówi

  Panowie, wzywanie polskojęzycznej redakcji “Radia ZET” do wyjaśnień a tym bardziej do ukarania ratlerka szczekającego na komendę z reżyserki, to mniej więcej to samo co próba odebrania płaszcza z szatni w filmie “MIś”: “Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi”?
  Inaczej mówiąc nie mamy zamiaru niczego wyjaśniać a ratlerek dostanie wątróbkę w nagrodę – i co nam zrobicie?
  Pan Braun ośmielił się nazwać dewiację dewiacją a nie do końca normalnego ministra zdrowia psychopatą.
  Powiedział szczerą prawdę, lecz odnoszę wrażenie, że czego by nie powiedział, efekt byłby ten sam.
  Jest tyle drażliwych dla normalnych ludzi tematów, że z łatwością można znaleźć sposób na wykreowanie “mowy nienawiści”.
  Sterowany przez słuchawkę w uchu redaktorzyna wykonywał jedynie polecenia. Przecież chodziło o zakneblowanie niewygodnego kandydata a nie o obrazę zboczeńców i ministra zdrowia, nie chodziło o “mowę nienawiści” tym bardziej.

 3. Leszek mówi

  Kto słucha Radia Zet? … Coś młodego, … czyt. Głupiego 🙂

 4. Stanley44 mówi

  Hołota, przygłupy i menele rzeszowskie już wybrały swojego Prezydenta, a jest nim lewak Fijołek. Swój głosuje na swojego. Nie szkoda mi Rzeszowa, ani Rzeszowian. W ogóle przestaje mi być szkoda kogokolwiek.

 5. Szczesc Boze mówi

  Ochrona sędziów na świecie

  ¦ Belgia – sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Cypr – sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Estonia – ustawodawstwo gwarantuje sędziom immunitety.

  Obowiązują tam dwa odrębne tryby postępowania. Inny dla sędziów Sądu Najwyższego, inny dla pozostałych.
  ¦ Finlandia – sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Francja – sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Hiszpania – sędziowie korzystają z immunitetu w sprawach karnych.
  ¦ Irlandia – sędziowie nie mają immunitetów.
  ¦ Niemcy – sędziowie nie korzystają z żadnych immunitetów.
  ¦ Słowenia – sędziowie sądów powszechnych oraz Trybunału Obrachunkowego korzystają z immunitetu w postępowaniu karnym. Są ich dwa rodzaje: materialny i proceduralny.
  ¦ Szwecja – tylko sędziowie SN oraz Najwyższego Sądu Administracyjnego korzystają z immunitetu w postępowaniu karnym. Mogą być aresztowani wyłącznie na polecenie odpowiedniej władzy sądowej lub wskutek zatrzymania na gorącym uczynku.
  ¦ Wielka Brytania – sędziowie nie korzystają z immunitetów,
  CO robi zyd-pederasta Braun w reformowaniu sadownictwa? No zydow po lasach i bunkrach szuka,i jako polonista ocenia stan zdrowia ministra.
  Szczesc Boze-parszywcy.
  Pismo NOP-nacjonalista was,narodowcow i Miedlara ocenil.
  Szczesc Boze.

 6. MrRobert mówi

  mosze braun! mosze braun! mosze braun! tylko Grzegorz naszym zbawicielem!

 7. Hammurabi mówi

  Pederastia (stgr. παῖς chłopiec + stgr. ἐραστής – w przekładzie Witwickiego: miłośnik) – termin wywodzący się z języka greckiego (dosł. miłość do chłopców) – w języku polskim w węższym sensie oznacza specyficzną formę homoseksualizmu męskiego, polegającą na związkach erotycznych lub kontaktach seksualnych mężczyzn lub młodzieńców (erastesów, miłośników), z młodzieńcami lub chłopcami (eromenosami, lubymi, oblubieńcami), zazwyczaj opartych na różnicy wieku, występującą w kulturze starożytnej Grecji Chłopcy stawali się przedmiotem zainteresowania młodzieńców i dorosłych mężczyzn już około 12 lub 13 roku życia i pozostawali nim aż do momentu osiągnięcia wieku efeba, tj. do 18 roku życia. Młodzieńcy w wieku od około 16-18 do około 20 lat mogli być zarówno miłośnikami rówieśników lub młodszych od siebie chłopców, jak i lubymi starszych mężczyzn.
  Forma ta jest najmniej akceptowana we współczesnej kulturze Zachodu, spotykając się przeważnie z potępieniem. Bywa błędnie utożsamiana z homoseksualną pedofilią…

  Wcale się nie zdziwię, jeśli niebawem otrzymasz urzędowy list polecony za potwierdzeniem odbioru.
  W sumie zasługujesz na to, by móc dowieść swoich racji przed sądem. Nieważne czy z czy też bez immunitetu.
  Sztuka dyskusji jak widać jest dla takich jak ty nieosiągalną.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.