Grzegorz Braun ogłasza rozpoczęcie projektu „Norymberga 2.0” [WIDEO]

Grzegorz Braun/ fot. screen
8

W środę (22.09.2021) poseł Konfederacji Grzegorz Braun ogłosił rozpoczęcie realizacji projektu „Norymberga 2.0”, którego celem jest zebranie użytecznych procesowo dowodów przestępstw i zbrodni popełnianych przez funkcjonariuszy publicznych w związku z Covid-19. Projekt będzie finansowany ze zrzutki zorganizowanej przez Fundację Osuchowa po nałożeniu na Brauna kary finansowej przez Prezydium Sejmu po jego słowach do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego: „Będziesz Pan wisiał”.

ZOBACZ: Już ponad 130 tys. zł. na zrzutce dla posła Brauna. Pieniądze zostaną wykorzystane na projekt „Norymberga 2.0”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na czele zespołu prawnego realizującego projekt „Norymberga 2.0” stanął mecenas Jacek Wilk. Podczas środowej konferencji prasowej Wilk przypomniał o 150 tysiącach nadmiarowych zgonów, które są skutkiem decyzji ministra Niedzielskiego o zamknięcia służby zdrowia przed chorymi w ramach tzw. walki z pandemią.

– Jeżeli sprawiedliwość ma nie być pustym słowem, jeżeli ma nie być kpiną z samej siebie, to oczywiście prędzej, czy później powinna być wymierzona. Sprawiedliwości powinna być nadana moc, a odpowiedzialność różnego rodzaju, począwszy od karnej poprzez dyscyplinarną, cywilną, konstytucyjną przed Trybunałem Stanu, powinna być w końcu poniesiona przez osoby winne temu ludobójstwu – powiedział Wilk.

– Chcemy rozpocząć proces zbierania dowodów  i porządkowania materiału dotyczącego tej sprawy, systematyzowania tego wszystkiego, co już wiemy oraz zbierania kolejnych informacji, aby mieć gotowy materiał nie tylko dla postępowań karnych, dyscyplinarnych, ewentualnych postępowań cywilnych, nie tylko nawet dla Trybunału Stanu, ale być może dla komisji śledczej, która – w naszym przekonaniu – prędzej, czy później powinna powstać – podkreślił Wlk.

Zapowiedział też, że jeśli nie będzie woli politycznej do utworzenia parlamentarnej komisji śledczej, to powstanie społeczna komisja, która może prowadzić działania „w bardzo podobny sposób, w świetle kamer, tak aby Polacy dowiadywali się o tych wszystkich rażących przekroczeniach uprawnień i niedopełnieniach obowiązku”.

Grzegorz Braun poinformował, że oprócz aktu oskarżenia powstanie także „Czarna księga pandemii w Polsce”. Opracowaniem księgi zajmie się historyk Krzysztof Żabierek.

W czwartek wysokość wpłat na zrzutce wyniosła 275 tys. złotych. Link do rzutki TUTAJ. 

Źródło informacji i cytatów: wRealu24.pl

Zobacz też:

Grzegorz Braun ukarany przez Prezydium Sejmu. Odebrano mu połowę uposażenia i całą dietę poselską

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  OOO!
  Dzialacz PO napisal, ze oszust a wiec powiinien tez byc zgloszony do prokurator Trzcinskiej tak jak pan jacek

 2. Laura Saneli mówi

  Godzinę własnej śmierci nie tracić ze swiadomosci
  Pozwala stawać w prawdzie.
  .

 3. verizanus mówi

  Kto wie czy z tą Norymbergą nie będzie tak jak Bolkiem co to komunistów w skarpetkach chciał puszczać itp. Zobaczymy jak zaczną się usprawiedliwienia, bo wicie rozumicie unia, moralność, przebaczenie, opinia międzynarodowa, naciski Banku Światowego, lokalnego, się nie opłaca sie, może się poprawią itd itp. jakby już teraz nie było to do przewidzenia ;).

 4. Zbigniew mówi

  Nie zapomnij pan o Gowinie, podżegaczu czerwonym.

 5. verizanus mówi

  Kto wie czy z tym projektem nie będzie tak jak z Bolkiem co to chciał puścić socjalistów w skarpetkach. P.S. Drugi raz piszę w skróconej formie ten komentarz bo pierwszy się nie ukazał. Może czeka w moderacji 😉

 6. Meg mówi

  Wyrazy szacunku dla posłów Brauna i Wilka!

 7. Tolek mówi

  Król szurów będzie skierowany na badania psychiatryczne.

 8. PaulGBW mówi

  A gdzie jest Morawiecki pytam się.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.