Gasiuk-Pihowicz znów się skompromitowała! Skomentowała wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej

Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz/ fot. twitter
3

W środę (8.04.2020) Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce zawiesić działanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. To rezultat skargi Komisji Europejskiej, która w styczniu wniosła o natychmiastowe zawieszenie Izby do czasu ostatecznego rozpatrzenia pozwu Brukseli przeciw władzom w Warszawie. „Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów krajowych dotyczących właściwości Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w sprawach dyscyplinarnych sędziów. Podnoszone przez Komisję Europejską zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie środków tymczasowych” – ogłosił TSUE. W ciągu miesiąca od formalnego doręczenia tej decyzji polskie władze muszą dostarczyć do KE informację na temat wdrożenia tego nakazu

Sprawę prędko skomentowali posłowie totalnej opozycji, w tym Kamila Gasiuk-Pihowicz, która z wykształcenia jest prawnikiem. Komentując wyrok TSUE napisała na Twitterze: W Strasburgu po raz kolejny przegrał PiS i wygrała sprawiedliwość!! Wygrały niezależne sądy i prawa obywateli, przegrały PiSowskie zapędy dyktatorskie i pazerność na władzę. To ważny krok w kierunku przywrócenia normalności w polskim sądownictwie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Problem w tym, że poseł opozycji pomyliła Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a to przecież dwa niezależne od siebie organy. Taka wpadka nie powinna zdarzyć sie politykowi, zwłaszcza z wykształceniem prawniczym.

PiS powinien być wdzięczny, że w totalnej, niemerytorycznej opozycji, na którą składa się PO i Lewica, są tacy „wpadkowicze” jak Gasiuk-Pihowicz czy „wypromowana” przez TVP Klaudia Jachira. Pole do ośmieszania opozycji robi się od razu większe. Tylko nie jest to z korzyścią dla Polaków, bo zdrowa i rzetelna opozycja to fundament dobrze funkcjonującego państwa. Na szczęście przeciwnicy rządy nie kończą się na formacji skompromitowanej posłanki oraz skrajnej lewicy….
W sieci można znaleźć szereg głupich wypowiedzi wspomnianej parlamentarzystki. Oto jeden z dostępnych filmów:

Przeczytaj także:

Fejk minister Emilewicz! Stan nadzwyczajny nie oznacza zamknięcia portali internetowych

Mieliśmy przyjąć i basta! Zapadł wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. przymusowej relokacji „uchodźców” do Polski i Węgier!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Karol mówi

    To żadna nowość ,to „coś” kompromituje się bez przerwy.Takak mała i taka głupia

  2. Antyparch mówi

    Panie Jacku,czy jest to zgodnie z naukami Kosciola nawolywanie do niesplacania rat zaciagnietych kredytow jak czyni to trockista Bosak?

  3. Prawyobywatel mówi

    Pomijając już to, że ta pani jest zupełnie niekompetentna, to o jakiej normalności w sądach ona mówi? Sędziowie lapowkarze, pijacy, złodzieje, chamy to normalne? Niech ta Pisowi z pożyczy sobie od Jachiry blaszke i j… sie w czaszkę 😂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.