Polska nie wystosowała noty protestacyjnej ws. mianowania Melnyka wiceszefem MSZ Ukrainy. Prezydent Duda: „To ukraiński ekspert od spraw zagranicznych”

prezydent Andrzej Duda w Polsat News/ fot. screen
13

W poniedziałek (21.11.2022) prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu telewizji Polsat News. Pytany o reakcję polskich władz na mianowanie Andrija Melnyka wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy odparł, że Polska nie wystosowała noty protestacyjnej w tej sprawie. Awans gloryfikującego Banderę dyplomaty nazwał „suwerenną decyzją” władz ukraińskich, a Melnyka określił jako „ukraińskiego eksperta od spraw zagranicznych”.

ZOBACZ: Wychwalał Banderę, kłamał o Rzezi Wołyńskiej. Były ambasador Melnyk został wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany o wypowiedzi Melnyka na temat Rzezi Wołyńskiej prezydent Duda odparł, że „będzie trzeba widocznie pana ministra poprosić o to, żeby sobie jednak trochę doczytał faktów historycznych, żeby miał obiektywne spojrzenie”. – Niestety, ale prawie 100 tysięcy Polaków zostało zamordowanych w czasie II wojny światowej przez ukraińskich nacjonalistów – dodał PAD.

Dopytywany o rozmowę z prezydentem Ukrainy, który po wybuchu rakiety w Przewodowie zapewniał, że była to rakieta wystrzelona przez Rosjan, prezydent Duda stwierdził, że dobrze zna Zełenskiego i przyjaźni się z nim. Duda usprawiedliwiał kłamstwo Zełenskiego emocjami wywołanymi tym, że na Ukrainie „giną setki ludzi codziennie”.

– To jest ogromna odpowiedzialność, ogromne emocje, to są bardzo głębokie przeżycia i to jest inny sposób postrzegania świata i inny sposób, powiedziałbym, także i rozwiązywania takich sytuacji niż my mamy będąc tutaj, w kraju, w którym jest pokój, który patrzy poprzez granicę na to, co tam się dzieje – powiedział PAD. Cały wywiad TUTAJ.

Reasumując: Ukraińcy mogą nam wejść na głowę, a prezydent Duda i tak będzie ich usprawiedliwiał. Przykro na to patrzeć, przykro tego słuchać.

Źródło informacji i cytatów: Polsat News

Zobacz też:

Katarzyna TS: Gdzie jest prezydent?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Największym szczęściem Ukraińców jest to, że Rosją rządzi Putin, a nie ja.

 2. Flex mówi

  ’ usprawiedliwiał kłamstwo Zełenskiego emocjami wywołanymi tym, że na Ukrainie „giną setki ludzi codziennie”. – To jest ogromna odpowiedzialność, ogromne emocje, to są bardzo głębokie przeżycia i to jest inny sposób ’ Wynika z tego, że wrażliwość Zełenskiego to zupełnie inny kaliber niż „wrażliwość PAD. Tego jakoś nie rusza, że w l. 40tych ginęły setki Polaków codziennie mordowanych z sadystycznym okrucieństwem przez zwyrodnialców z UPA i ukraińskich sąsiadów. A kreaturę bezczelnie negującą te zbrodnie i mającą za nic męczeństwo naszych rodaków uznaje za eksperta od spraw zagranicznych. Naprawdę, szkoda słów. Przypomnijcie sobie PISowskie nieudaczniki jak UE obaliła parę lat temu wynik demokratycznych wyborów w Austrii, gdy wygrała je narodowa prawica! Wasz MSZ nie potrafił wystosować nawet krótkiej noty protestacyjnej, czy wezwać na dywanik Ambasadora UA. Zachowujecie się tak , jakby to UA utrzymywała przy życiu Polskę, a nie odwrotnie! Kilka dni temu trafiłem w necie na artykuł o braku leków w Polsce. Brakuje m.in. morfiny w różnych formach, dostępność niektórych jest zerowa! Co mają zrobić rodziny chorych na raka objętych opieką paliatywną i jak uśmierzyć ich ból? Powiedzieć bliskim, że ból rannych w walkach z Rosjanami Ukraińców jest dla „naszych” władz ważniejszy? Wstyd. Ich dziadowie i pradziadowie rezali naszych rodaków bez znieczulenia i litości! Konkludując: PIS na pewno swoją polityką społeczną przywrócił godność i poprawił status materialny najsłabszych warstw społeczeństwa. Ale na drugim biegunie mamy sprowadzenie Polski do roli międzynarodowego popychadła i bierne przyjmowanie kopów oraz plucia ze wszystkich stron. Tu poszli chyba nawet dalej, od POwskich sprzedawczyków!

 3. Andrzej mówi

  To nie jest prezydent RP. Zgadzając się na ustawę covidową, złamał konstytucję. Lockdown był niekonstytucyjny, powtarzał kłamstwa o szczepionkach, brał udział w mordowaniu Polaków.

 4. Ewa-Maria mówi

  Mnie to nie dziwi przecież to popychadła ukraińskie do brudnej roboty. Na nic więcej nie zasługują tylko na pogardę. Zapracowali sobie na to.

 5. verizanus mówi

  Skoro takie a nie inne władze zostały przez Polaków DOPUSZCZONE rządzenia, to zachowują się tak a nie inaczej 😉

 6. anonim mówi

  Zaraz koszerny tow. jasina z msz wyjdzie i powie że są sługami parcha melnika.

 7. pl mówi

  Trybunał Stanu dla judasza i poliniaków w trybie pilnym powinien być !

 8. verizanus mówi

  @ PI Najpierw musiałby być polski Trybunał Stanu, ale też odpowiednie siły które by judaszów najpierw tam doprowadziły a potem wyegzekwowały wyrok. A to przecież jest na obecnym etapie historii niemożliwe.

 9. Reakcjonista mówi

  Nie Polska, a jankeskie kundle zwane rządem warszawskim. Np. Taki Juda ze swym głupkowatym uśmieszkiem nadaje się jedynie na pomocnika klauna w cyrku!

 10. verizanus mówi

  @ Reakcjonista Co innego na kogo się nadaje a co innego kim FAKTYCZNIE jest.

 11. Dumny Polak mówi

  Wypier..j, zdradziecki kundlu!
  Nikt, przy zdrowych zmyslach nie popiera takiej parszywej, klamliwej mowy!

  Jesli, jako POLSKI prezydent dbasz WYLACZNIE o interesy obcego nam, terrorystycznego kraju, ktory sam WYWOLUJE WOJNE i do jej rozpoczecia naklania nas i inne neutralne kraje, to zaslugujesz NA SZUBIENICE, tak, jak kiedys Ceauscescu!
  Zdrajca, bandyta , niszczyciej suwerennosci i gospodarki, Polski, przekreslajacy wysilki calych milionow dzielnych ludzi i ich rodzicow, i dziatkow! WSPOLMORDERCA juz ponad 200 milionow, nieleczonych nalezycie POLAKOW!
  KANALIA , ZDRAJCA i upowski BANDYTA!
  ANI DNIA WIECEJ, ZDECHLA KANALIO!!!!

 12. zagłoba sum mówi

  Nazywanie tej judeoupadlińskiej gnidy prezydentem jest skandalem!

 13. Adam mówi

  Glosowalem na Dude tylko dlatego zeby nie wszedl Komorowski bo ten to byl dopiero niewypal zero dno i wstyd na caly swiat. Duda niestety to marionetka w reku Jaroslawa. Sam nawet baka nie moze puscic. Robi to na co mu pozwola. Sam nie moze decydowac o niczym.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.