Sejm przyjął uchwałę wspierającą rząd w negocjacjach budżetowych w UE. Winnicki: „Morawiecki skapitulował już w lipcu” [WIDEO]

Sejm RP/ fot. sejm.gov.pl
2

W czwartek (19.11.2020) Sejm przyjął uchwałę wspierająca działania Rady Ministrów w zakresie negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej. Odrzucono projekty uchwał zgłoszonych przez opozycję, które wzywały rząd do bezzwłocznego poparcia budżetu UE i Funduszu Odbudowy.

ZOBACZ: Sejmowa debata ws. weta do budżetu UE i Funduszu Odbudowy [RELACJA NA ŻYWO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– PiS w Sejmie przegłosował wsparcie dla Morawieckiego, by pozostał nieugięty w sprawie, w której zdążył już skapitulować w lipcu. Taki jest sens dzisiejszej uchwały – skomentował na Twitterze poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Podczas debaty przed głosowaniem Winnicki wskazał, że weto jest normlanym instrumentem nacisku negocjacyjnego w Unii Europejskiej  i wielokrotnie było stosowane przez państwa członkowskie. Ale czas na weto był w lipcu, ponieważ to wtedy można było zablokować powiązanie finansów z praworządnością. Jednak premier Morawiecki tego nie zrobił, a więc już oddał polską suwerenność. Czym to grozi? Winnicki ostrzegł, że w ramach mechanizmu „pieniądze za praworządność” Polska zostanie zmuszona do zalegalizowania homoadopcji.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

„Albo głupota, albo zdrada stanu”. Konfederacja domaga się dymisji premiera Morawieckiego [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. zyd z ZMS-u Korwin Mikke mówi

    kapitulacja to traktat loizbonski. To znaczy mamy sie poddac? Nic nie robic,i jak 10 mln „motlochu” ulicznego brawo bic walesie jak komune sam obalal?

  2. Frank Drebin mówi

    A widzieliście jak poseł na sejm „szczęść Boże” Grzegorz Braun „zmiażdżył” Czarzastego?? Buhaha!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.