Czy będzie komisja śledcza ds. zbadania śmierci Andrzeja Leppera? Konfederacja składa wniosek [WIDEO]

Fot. Wikipedia
6

5 sierpnia 2011 umarł Andrzej Lepper. Polski polityk, rolnik i związkowiec, założyciel i pierwszy przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”. Poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, wicemarszałek Sejmu IV i V kadencji. W głównym obiegu forsuje się hipotezę przedstawioną przez prokuraturę, że Lepper zginął w wyniku samobójstwa, które miał popełnić w biurze partii w Warszawie. Niewielu jednak daje temu wiarę. Wielu sądzi, że były wicepremier został zamordowany. Powołując się na zeznania funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tomasza Budzyńskiego wskazał na to publicysta Wojciech Sumliński. Motywem miały być kompromitujące polityków informacje, w których posiadanie miał wejść Andrzej Lepper.

Teraz, w przeddzień 11 rocznicy śmierci polityka, wniosek o powołanie komisji śledczej ds. zbadania jego śmierci, złożyli posłowie Konfederacji. Dziś (22.07.2022) z mównicy sejmowej sprawę przedstawił poseł Robert Winnicki.

Wkrótce kolejna, 11 już rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Śmierci, która jest po dziś dzień niewyjaśniona. Okoliczności, to co się wydarzyło, to co dotknęło również współpracowników Andrzeja Leppera do dziś budzi wątpliwości. I niektórzy mówią o tym, że Leppera dopadł seryjny samobójca. Sprawa jest poważna, bo mówimy nie tylko o człowieku, który był obrońcą polskich rolników, ale mówimy przede wszystkim o wicepremierze polskiego rządu. Mówimy o sytuacji, która budzi rozliczne wątpliwości – tłumaczy Winnicki. – Dlatego jako posłowie Konfederacji przygotowaliśmy wniosek o to, żeby powołać sejmową komisję śledczą ds. zbadania okoliczności śmierci Andrzeja Leppera. To jest rzecz, którą trzeba wyjaśnić, musi być transparentna i bardzo prosimy wszystkich posłów o to, żeby podpisywali się pod naszym wnioskiem.

Przeczytaj także:

Bezczelność Andrusiewicza i ucieczka Niedzielskiego. Tak Ministerstwo Zdrowia rozmawia z Polakami [WIDEO]

Niszczyli Leppera, teraz biorą się za Brauna! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. adam mówi

  Mysle ze A. Lepper mial haki na złodziei z pis i po. Dlatego go zlikwidowali

 2. Marcin Malik mówi

  Ta sprawa nigdy nie zostanie rozwiązana, bo musieliby zdelegalizować PO i PIS. To samo z zamachem w Smoleńsku. Lepper mówił o wizycie jaką mu złożyli Tusk, Kaczyńscy i dziennikarze.

  I ja śmiem narzekać na korupcję w Indiach czy Uzbekistanie???

 3. Rebih mówi

  Bardzo dyskusyjny pomysł. Po tylu latach komisja zapewne nie będzie w stanie zebrać dowodów winy wystarczających na udowodnienie komukolwiek czegokolwiek, zwłaszcza jeśli w sprawie brały udział służby amerykańskie, obecnie całkowicie kontrolujące polskie państwo.
  Może skończyć się tak jak z komisją Macierewicza, gdzie nie można oświadczyć, że nic się nie stało, ale też nie ma żadnych dowodów, że coś nadzwyczajnego się wydarzyło (ewentualnie nie wypada ujawnić materiałów jeżeli w sprawę były zamieszane np. służby amerykańskie lub J.Kaczyński).
  Oczywiście może być i tak, że komisja do czegoś dotrze, ale wątpię w to.

 4. z-k mówi

  Był to polityczny samorodek, zdolny i pracowity robił szybkie postępy. Mógł sprawić, że rządy w Warszawie przejmą Polacy. Okrągłostołowe szachrajstwo i ich światowi mocodawcy nie mogli do tego dopuścić. Te morderstwo, podobnie jak morderstwo Jaroszewiczów było zbyt fachowe by jakaś sejmowa komisja, tyle lat po fakcie i przy zmasowanej dezinformacji mogła cokolwiek sensownego ustalić. Niech by spróbowała ……

 5. czarny mówi

  Ale po co? Lepper wyciągnął jakieś teczki i ujawnił wtedy część na tym słynnym posiedzeniu Sejmu i to stuknęli żeby nie wyszło więcej “rewelacji” o naszych wybrańcach narodu umoczonych w różne aferki.
  Zajmijcie się Wołyniem, Jebwabnem itp, a nie rozgrzebujecie stare sprawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.