Była głucha noc. Mordowali wszystkich Polaków i doszczętnie palono wsie! Rekonstrukcja rzezi wołyńskiej [WIDEO]

Inscenizacja rzezi wołyńskiej w Radymnie - 2013
6
20 lipca w Radymnie w ramach obchodów 70. rocznicy ludobójstwa na Kresach Wschodnich dokonanego przez Ukraińców z OUN-UPA na ludności polskiej, czeskiej, ormiańskiej, rosyjskiej, żydowskiej i ukraińskiej odbyła się rekonstrukcja historyczna „Wołyń 1943 – nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.

Organizatorem tego przedsięwzięcia były: Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”, Burmistrz Miasta Radymno, Miasto Stalowa Wola, Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: YouTube/Kacper Gizbo

Przeczytaj:

K. Żabierek: Prawdziwy obraz banderyzmu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek NH mówi

  Rządy PO-PSl oraz PIS przyjęły do Polski ponad dwa miliony Ukraińców. Z Ukraińcami w Polsce są coraz większe kłopoty. Jeżeli rząd nie zrobi z nimi porządku, to zrobią to sami Polacy Zakaz wjazdu do Polski dla wszystkich Ukraińców i deportacja wszystkich Ukraińców przebywających w Polsce. Natychmiast!

 2. Jacek NH mówi

  Na Wołyniu podjęto decyzję, że cała polska ludność ma być wymordowana. To była decyzja odgórna, polityczna. OUN zakładała, że 1,5 mln Polaków ma zostać usuniętych z Wołynia i Galicji Wschodniej, Lubelszczyzny i Podkarpacia. I udało jej się zrealizować ten plan aż w 30 procentach

 3. Jacek NH mówi

  „Przyszli nad ranem. Najpierw wszystkich związali, a potem miarowo, po kolei, zaczęli mordować. Jedno uderzenie siekierą, jedna śmierć. Mężczyzna, kobieta, dziecko… Po przeszło 70 latach od brutalnego mordu kilkudziesięciu tysięcy Polaków, którego dokonali ukraińscy nacjonaliści przypominamy relację ostatniego świadka wydarzeń. Proszę dotknąć, proszę bardzo – Witold Kołodyński pochyla głowę i odgarnia siwe włosy na potylicy. Pod palcami daje się wyczuć wgłębienie w czaszce. Szerokie na sześć-osiem centymetrów i przynajmniej na jeden centymetr wklęsłe. Pierwsze skojarzenie: zupełnie jak skorupka jajka pęknięta od delikatnego uderzenia łyżeczką. Ale ten cios został zadany z całej siły siekierą. Tego uderzenia pan Witold miał nie przeżyć. Nie powinien go przeżyć. Miał wtedy 12 lat”

 4. Stefan mówi

  Zydostwo morduje i niszczy wszystko z precyzja napalmu!Ukraincy mieszkali z Polakami i co teraz banderowcy osiagneli?Tak im bylo zle to PO co teraz szukaja pomocy w Polsce.Tym wszystkim kieruja przeklete zydy.Zalewaja nam Ojczyzne swinstwem aby przejac nasz Kraj na wlasnosc.itd

 5. Roza mówi

  RODACY MUSIMY SIE JAKOS POZBIERAC I UWOLNIC OD ZYDOSTWA.

 6. The indoraptor mówi

  Do Jacka Mięldlara – Panie Jacku !? Kiedy Ruch Narodowy i ONR oraz inne partie prawicowe się zjednoczą i pójdą do wyborów samorządowych! W samorządach dzisiaj siła! Pomału i sukcesywnie wypierać żydomasońską chołotę z Polski i gdy wszystkie samorządy będą w rękach Polaków – wystartować w wyborach do Parlamentu i od razu osiągnąć wymaganą większość konstytucyjną i zmienić konstytucję i kodeksy prawne! A żydów bezpowrotnie skazać na banicje z Polski! Co Pan na to? !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.