Braun: „Polska na całego wchodzi do szarej strefy między wojną a neutralnością” [WIDEO]

Grzegorz Braun / Fot. eMisjaTv
12

Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun wyraził zdumienie słowami wiceministra Jabłońskiego, który na antenie radia RMF FM przyznał, że rząd w Polsce gotowy jest „podjąć niestandardowe działania” w kwestii przekazania Ukrainie czołgów Leopard 2 będących na stanie Wojska Polskiego, „nawet jeśli ktoś się będzie o to obrażał”. W praktyce oznacza to dosłownie deklaracje, że Polska gotowa jest wysłać te czołgi na Ukrainę, nawet jeśli Niemcy nie wyrażą na to zgody. Jest to o tyle ważne, że wcześniejsza umowa z Niemcami opiewała na transfer czołgów Leopard 2 w zamian za wysłanie z Polski Ukrainie czołgów T-72.

Jeśli Niemcy nie zgadzają się na wysłanie ich technologii na wschód, a Polska i tak tego dokona, to można będzie zapomnieć o jakiejkolwiek cesji uzbrojenia, bądź rekompensacie wojskowej ze strony Niemiec, za pomoc udzieloną przez Polskę Ukraińcom. Wcześniej podobny plan udało się zrealizować Czechom, którzy w zamian za swe poradzieckie maszyny otrzymali od Niemców Leopardy 2A4. Strona polska liczyła na najnowsze niemieckie maszyny, tj. Leopardy 2A7, ale do tej pory Niemcy tłumaczyli, że nie mają ich dostatecznej liczby na stanie, a teraz mają już argument, że Warszawa nie jest obliczalnym partnerem i o transferze uzbrojenia można raczej zapomnieć. Jednocześnie politycy z Berlina podkreślają, że nie chcą eskalacji konfliktu na Ukrainie oraz wychodzenia przed szereg naprzeciw Rosji, która może uznać zgodę na przekazanie Leopardów za cios ze strony Niemiec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Braun zwraca uwagę, że w Warszawie nikt takich wątpliwości zdaje się nie mieć, natomiast ludzi, którzy podejmują tak nieodpowiedzialne decyzje nazywa idiotami lub prowokatorami.

Źródło: eMisjaTv

Przeczytaj także:

J. Międlar: Andrzej Duda nad grobami ukraińskich zbrodniarzy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Każdy cywilizowany naród wybiera sobie władzę, która najpierw dba o interesy tego narodu, a dopiero w dalszej kolejności o cudze. A że w Polsce jest moim zdaniem zdecydowana większość przedstawicieli różnych mniejszości etnicznych niż rdzennych Polaków, to mamy to co mamy.

 2. Wladca mówi

  Czy Mozna wybrac Tymczasowy Rzad Narodowy?Oczywiscie ze w podziemiu.

 3. Wladca mówi

  Bo potem bedzie juz za pozno.

 4. verizanus mówi

  @ Władca Jakby taki rząd powstał, to byłby lepiej zinwigilowany niż komputery naszych ministrów ;).

 5. Adam mówi

  Władza pis oparta jest na nienawisci do wszystkich ktorzy nie sa za pis. Nienawisc do kogokolwiek np do Rosji nic tak naprawdę nie da. Poglebi tylko agresję i niechec. Jak zginie Rosjanin to ok ibradosc a jak zginie Ukrainiec to zaloba. Przeciez pis to to samo co III Rzesza gdzie zabicie zyda bylo nagradzane.

 6. rewoluc... mówi

  Wiecie co ta Konfa to tylko gada, żeby nie skończyło się tak jak z Qukizem…. Polecam z całego serca Pana Mariusza Max Kolonko posłuchać, ma maxtv go. Przejrzyjcie na oczy co się w tej PL odpiernicza…

 7. rewoluc... mówi

  Takowy rząd już istnieje i nazywa się #R. Maxtv go, tam pan już się dowie wszystkiego.

 8. teresa mówi

  Polecam Ruch Dobrobytu i Pokoju, nie dla wojny , niech żyje Pokój!!!!

 9. verizanus mówi

  @ Teresa A dlaczego nie jeszcze do tego Zdrowia i Radości? 😉

 10. formacja starożytna mówi

  do: Rewoluc…. : Jaki rząd z Max Kolonko? Coś nie tak z Tobą? Facet, ten M. Kolonko siedzi wygdnie od kilku dekad w NY, wy go utrzymujecie bo przecież on tak jak Owsiak, doi naiwnych ile się da choć jego /Owsiaka/ „pomoc” szpitalom to jest kropla w oceani tego co wykłada rząd w Polsce. Dowód: Owsiak za 30 lat dal jeden miliard zł., a rząd rocznie daje 120 miliardow zł….. Ale wracając do tematu. M.Kolonko moze być co najwyzej opowiadaczem medialnym a nie prezydentem Polski. Ani wiedzy ani kompetencji ani morale a jedynie ciąg na kasę. Do tego na starość zrobił się obrzydliwie wulgarny bo uznał, ze to się oduraczonym polaczkom /nie mylić z Polakami!!!/ podoba. Taka karczemna swojskość Maxa, takie skolegowanie się ze słuchaczem-widzem-wyborcą i biją mu brawo jak barany. Max doskonale wie, ze polaczki to wielka grupa ogłupionych mendialnie przez tvn, polsat, GWnianą i wszelkie axel springerowskie fakt-y, itp gadzinówki, do tego wszelkie interesowne anty polskie mniejszosci jak: niemiecka, zydowska, sowiecka/rosyjska i ukrainska rzecz jasna. Max wie, ze oczadzeni mendialnie, innego języka jak ten wysycony wulgaryzmami, nie rozumieją. Za to doskonale nawet zza Oceanu zdiagnozował to zjawisko i cwanie zagospodarował sporą część tych prostaczków-wyznawcow głownie TVN, na swoich abonentów a jak się da to i na więcej niz abonentów…

 11. Set mówi

  Czy du nie dba o wg korzeni naród? Z podatków Polaków i to wielu b, biednych Polaków?

 12. Marian mówi

  Rosjanie jak i Ukraińcy lubią zabijać, skąd my to wiemy z historii. Ale dzisiaj do tego grona dołącza Polska przez dozbrajanie oligarchów i złodziei Ukraińców { 30 lat wolnej Ukrainy – 2000 emerytury !) Zapomniał Pan Duda jak składał kwiaty sam w szczerym polu na Ukrainie w związku z Wołyniem. Jestem katolikiem, głosowałem na PiS. Kupili wyborców rozdawnictwem pieniędzy .To tragedia niemyślących polaków. Rządzący jak i dzieci Magdalenki i okrągłego stołu muszą odejść.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.