Brak szczepienia podstawą do zwolnienia z pracy! Wytyczne MZ ws. obowiązku szczepień dla pracowników placówek medycznych

fot. pixabay
9

W poniedziałek (21.02.2022) Ministerstwo Zdrowia opublikowało wytyczne do wydanego przez ministra Adama Niedzielskiego rozporządzenia, wprowadzającego od 1 marca 2022 roku obowiązek poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19 przez osoby wykonujące zawód medyczny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, osoby wykonujące czynności zawodowe w tych podmiotach, inne niż wykonywanie zawodu medycznego oraz osoby zatrudnione i osoby realizujące usługi farmaceutyczne, zadania zawodowe lub czynności fachowe w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym.

W wytycznych stwierdzono, że:

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 • Kodeks pracy upoważnia pracodawcę do żądania złożenia przez pracownika oświadczenia o realizacji obowiązku poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19.
 • Brak poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19 może uzasadniać wprowadzenie przez pracodawcę zmian w organizacji pracy pracownika, który nie poddał się takiemu szczepieniu.
 • Brak poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19 może uzasadniać rozwiązanie przez pracodawcę stosunku pracy z pracownikiem, który nie poddał się takiemu szczepieniu.
 • W zależności od okoliczności faktycznych w danym zakładzie pracy, pracodawca może zorganizować pracę tak, by osoba niezaszczepiona wykonywała pracę w sposób nie stwarzający zagrożenia ewentualnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 innych osób (innych pracowników lub osób, w odniesieniu do których prowadzona jest działalność pracodawcy) albo rozwiązać stosunek pracy z niezaszczepionym pracownikiem.
 • Działania, o których mowa powyżej, winny być podejmowane w taki sposób, by nie narazić pracodawcy na zarzut niedozwolonej dyskryminacji.

Mój komentarz: Jak widzicie, Niedzielski idzie na ostro i właśnie dał zielone światło do wyrzucania z pracy niezaszczepionych pracowników placówek medycznych. Nie chodzi tylko o lekarzy i pielęgniarki. Chodzi o wszystkie osoby zatrudnione w tych placówkach. A zatem wyrzuci się niezaszczepionego kardiologa i niezaszczepioną recepcjonistkę. I niezaszczepioną salową też się wyrzuci.

Obowiązek szczepień kowidowych nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. Szczepionki nie zatrzymują transmisji wirusa. Zaszczepieni również zarażają i to w tym samym stopniu, co niezaszczepieni. Pacjent leczony przez zaszczepionego lekarza nie jest ani trochę bardziej bezpieczny niż pacjent leczony przez niezaszczepionego lekarza. To są fakty, a twierdzenie, że jest inaczej, to bezczelne, ordynarne kłamstwo.

Jedynym rezultatem wdrożenia tego obowiązku będzie pogłębienie paraliżu służby zdrowia, a co za tym idzie – jeszcze większy wzrost zgonów nadmiarowych. Minister Niedzielski nie może o tym nie wiedzieć. Po co zatem to robi? Jedynym celem działania Niedzielskiego wydaje się być przetestowanie reakcji na szczepionkowy terror. Jeżeli uda się to przeprowadzić wobec jednej grupy zawodowej, to uda się wobec kolejnych. Terror będzie wprowadzany metodą salami. Dziś pracownicy placówek medycznych, jutro pracownicy placówek handlowych, a pojutrze pracownicy usług transportowych. Docelowo czeka nas powszechny obowiązek szczepień kowidowych. Przecież nie po to Pfizer robi kolejna szczepionkę, żeby zalegała w magazynach. Szczepionka na katar to złoty biznes. Ze zdrowiem nie ma to nic wspólnego.

Źródło informacji: Ministerstwo Zdrowia/Twitter

Zobacz też:

Czy uda się wyjść z kowidowej psychozy? Katarzyna Treter-Sierpińska w EmisjaTV [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ziemianka mówi

  Chcą wyrzucać z pracy za brak szczepienia na przeziębienie??? Ja chyba ŚNIĘ.

 2. ElMaczo mówi

  Zwolnieni pracownicy zmiażdżą pracodawców w sądzie pracy. Nie dość, że nie będzie miał kto nas leczyć, to jeszcze nasze pieniądze pójdą na odszkodowania zamiast na leczenie.

 3. Republikanin mówi

  Niestety, lekarze i pozostały personel medyczny wyszczepili się posłusznie w 99% (przynajmniej na papierze, w naszym szpitaliku wyszczepieni naprawdę albo pomarli, albo chorują). Dlatego Niedzieler tak ciśnie, bo może pokazać swoją sprawność oraz – jak słusznie Autorka zauważyła – zastraszyć innych. Że się da.

 4. Ayax mówi

  Niestety wszystko jest płatne. Jak by ktoś miał linka do jakiegoś wzoru pisma odwołującego się od decyzji o zwolnieniu. Niektórzy pracują tam za najniższa krajową i nie wszystkich stać na adwokatów.

 5. Shadow mówi

  Na stronach fundacji Nowe Spektrum p. Grzegorza Płaczka, powinny być takie druki opracowane przez prawnika. Również można znaleźć tam numery tel. do prawników, którzy dyżurują 2 razy w tygodniu. Tyle, że bardzo ciężko jest się tam dodzwonić, jest taka masa zgłoszeń po poradę. Porady opłaca w/w fundacja.

 6. Shadow mówi

  A co do tego sukinsyna z min. choroby i nagłej śmierci. Że też ta łajza nie boi się, że poszkodowany przez szczepienia medyk, albo jego kumpel dopadną gada i powycinają mu to i owo co dla chłopa ważne, oczywiście w ramach wdzięczności.

 7. radykał mówi

  Jak widać komunizm pożera własne dzieci. Medycy, ślepo lub zbrodniczo nakłaniali do przyjmowania preparatu biobójczego, a teraz sami będą okaleczani wynalazkami mafii „starszych i mądrzejszych”. Trzeba we własnym interesie bronić tych co się pogubili i nie wykazali odwagi sprzeciwu wobec ludobójstwa i ingerencji polityków w wolność osobistą, zdrowotną. Ten atak polityków PIS na zdrowie i życie ludzi musimy odeprzeć. I chyba nie pokojowymi manifestacjami.

 8. Anna mówi

  Na stronie kasiatarnawa. pl są przygotowane pisma w pdf dla potrzebujących. Ewentualnie można wysłać maila do pani prawnik Katarzyny Tarnawy Gwóźdź lub spróbować zadzwonić

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.