Bogaty i Łazarz, czyli establishment i „socjalizm” serca. DROGOWSKAZY (Łk 16,19-31)

Oprawa kibiców Legii Warszawa z 28 września 2019 doskonale pasuje do Ewangelii Łk 16,19-31
10

Łk 16,19-31: Jezus powiedział do faryzeuszów:
«Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień ucztował wystawnie. U bramy jego pałacu leżał żebrak pokryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza. A także psy przychodziły i lizały jego wrzody.
Umarł żebrak i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany.
Gdy cierpiąc męki w Otchłani, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu.
Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz w podobny sposób niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A ponadto między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas.
Tamten rzekł: Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca. Mam bowiem pięciu braci: niech ich ostrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki.
Lecz Abraham odparł: Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają! Nie, ojcze Abrahamie odrzekł tamten lecz gdyby ktoś z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą. Odpowiedział mu: Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby ktoś z umarłych powstał, nie uwierzą».

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wsparcie:
http://jacekmiedlar.pl/wsparcie
http://wprawo.pl/wsparcie
http://paypal.me/jacekmiedlar
http://sklep-wprawo.pl

Obejrzyj także:

Następstwa i istota Chrztu Świętego. Dlaczego chrzcimy niemowlęta? – DROGOWSKAZY [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Damuta mówi

  Dziękuję bardzo za dokładne wytłumaczenie nauki płynącej z Pisma Św. I życzę błogosławionej niedzieli. Pięknie Pan śpiewa drogi Jacku.

 2. Mieczyslaw mówi

  kONFEDERACJA NIE RZADZILA TO NIE ROZUMIEM CO TAM ROBIA?? KIEPSKO PRZEKAZ

 3. Arkadiusz Wro mówi

  Szkoda Jacku ze nie jesteś już Księdzem, ale dobrze ze jesteś Ojcem. Pozdrawiam

 4. Flex mówi

  Jeśli w obrazku jest logika, to poszedłbym tropem sugestii W. Gadowskiego z ostatniego komentarza, na kogo głosować. Więc te trzy „folwarczne świnie” (Orwell) byłyby tymi partiami, które należałoby POminąć.

  1. Łukasz mówi

   na nikogo nie głosować wszystkie komitety są sprzedajnymi dziwkami mającymi Polskę w dupie !!!

  2. Andzia mówi

   Ty też masz Polskę w d…ie i innym to samo radzisz. Sami się wybiorą.

  3. Łukasz mówi

   mniejszego zła wybierać nie będę bo zło to zawsze zło

 5. Dorota mówi

  Dzięki Panie Jacku, uwielbiam zaangażowanie z jakim tłumaczy Pan słowa Pisma św, aktualizacja super!

 6. Rickard mówi

  Bardzo dobrze wytłumaczone, zwłaszcza to że nie chodzi o to czy ktoś jest biedny czy bogaty finansowo ale czy jest bogaty w sercu (czyli że nie musi się być biednym i że bogaty finansowo może być bogaty w sercu i w taki sposób zostać zbawiony).

 7. antyPOPiS mówi

  Po zarządzeniu wyborów w dniu meczu z Macedonią, kolejny ruch mający kibiców odciągnąć od wyborów. Nie mam wątpliwości że inspirację do umieszczenia na na banerze Konfederacji, pochodzą z kacaPiSkich ośrodków wpływu. Konfederacja stanowi wśród kibiców pierwszy wybór, więc trudno by zdeterminowani do utrzymania władzy za wszelką cenę, socjal syjoniści Kaczyńskiego nie skorzystali ze swoich wpływów. Środowiska kibiców są zinfiltrowane przez służby od dawna, więc wniosek jest tylko jeden, tu nie ma przypadku…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.