Bez zaskoczenia. Jonny Daniels: „My, Żydzi, jesteśmy wdzięczni polskim rządom. W hotelach można oglądach izraelską telewizję”

Jonathan "Jonny" Daniels
21

Jonathan „Jonny” Daniels kolejny raz udzielił wywiadu, w którym wypowiada się na temat Polski, rządu oraz „antysemityzmu”. Nie szczędził ciepłych słów w kierunku władzy, co nie powinno nas dziwić. Co dokładnie powiedział? 

Antysemityzm przed wojną był i jest. Ale nie w takim stopniu, w jakim sobie wyobrażamy. Przecież nie bez powodu tak wielu Żydów żyło w Polsce w spokoju i w harmonii. Moja rodzina tu żyła, wiele o niej nie wiem, bo zginęli wszyscy poza moim pradziadkiem. Rozmawiałem z wieloma osobami na ten temat. Edward Mosberg nie przypomina sobie przykładów rosnącego polskiego antysemityzm – w rozmowie z „Rzepą” powiedział Jonny Daniels, który przy polskim rządzie zrobił wręcz zawrotną karierę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W wywiadzie poruszono kwestię stereotypów o Polsce i Polakach. – Ten o polskim antysemityzmie przeważał. Bałem się o swoje bezpieczeństwo, choć umiem się obronić. Moja opinia o Polakach była negatywna, ale się zmieniła, bo znakomita większość osób była naprawdę uprzejma. Żartowałem z rodziną o tym, że od Polaków nauczyłem się więcej manier niż w Wielkiej Brytanii. Tutaj przepuszcza się kobiety w drzwiach, układa sztućce na talerzu w sposób, który oznacza skończenie posiłku. W Anglii to już niemal zanikło – mówi „wspaniałomyślny” Daniels. Co jeszcze możemy się dowiedzieć z rozmowy dla portalu należącego do amerykańskiego koncernu? Twierdzi, że po sześciu latach pobytu w naszym kraju, który zainaugurował zorganizowaniem obrad Knesetu w Krakowie (ZOBACZ), jego opinia o Polsce bardzo się zmieniła.
ODWIEDŹ SKLEP WPRAWO.PL – TUTAJ

Mocnym akcentem pochwala nowelizację ustawy o IPN, która obecnym kształcie nie chroni dobrego imienia Polski, a jedynie zapewnia ochronkę dla żydowskich kłamstw i przemysłu holokaustu, którego krytyka może skończyć się surowym wyrokiem. – Nic nie wypracowano, ludzie w ogóle nie rozumieli, o czym mówimy. Dziś rozumieją wszyscy. Także dzięki ustawie o IPN i naciskowi obecnego rządu w tej kwestii – stwierdził Daniels i wyraził radość, że zmienia się spojrzenie na polską historię, w Polsce jest też coraz więcej turystów z Izraela. W warszawskich hotelach można oglądać izraelską telewizję. (…) My, Żydzi, jesteśmy wdzięczni polskim rządom.
PRZECZYTAJ: Będzie ekshumacja w Jedwabnem czy zostaną zastosowane podwójne standardy? Jest wypowiedź prezydenta Dudy

Krótki komentarz: Nic dziwnego, że Żydzi są wdzięczni polskim rządom, które jeszcze nigdy, w czasach III RP nie ustawiły ich do pionu. Wręcz przeciwnie, Żydzi mają czego żądają. Ściganie za „antysemityzm”, którym w istocie jest artykułowanie prawdy o Żydach – jest. Nowelizacja ustawy o IPN pod żydowskie dyktando – jest. Brak stanowczej reakcji polskiej władzy na antypolskie wypowiedzi izraelskich polityków bredzących o „polskich nazistach” czy „Polakach, którzy wyssali antysemityzm z mlekiem matki” – odfajkowane. Brak ekshumacji w Jedwabnem, która ostatecznie obaliłaby żydowskie kłamstwa na temat likwidacji starozakonnych w stodole z inicjatywy Polaków – jest z „pieczęcią” samego” Danielsa. A jeśli do tego doliczyć regularne spotkania polskich władz z Żydami, palenie chanukowych świec, Cywińskiego na stanowisku Dyrektora Muzeum Auschwitz czy izraelską telewizją w warszawskich hotelach – to będzie można mówić o prawdziwych zaczątkach Judeopolonii. Wdzięczność Jonathana Danielsa nie może zaskakiwać.

Źródło cytatów: rp.pl

Przeczytaj także:

Zakaz ekshumacji w Jedwabnem z przyczyn religijnych? Żydówka ekshumowana z grobu w Berlinie za zgodą rabina

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Skoro przeżył pradziadek to musiał przeżeć też dziadek i ojciec bo Danielsa nie było by na świecie a to oznacza, że łże jak pies.

 2. Tomek mówi

  Aż tak cię Jacku boli, że w hotelach można oglądać izraelską telewizję? Jak telewizje wielu innych krajów, z których do naszych hoteli przyjeżdżają turyści? I nie pisz bzdur, że w Polsce kara się za „głoszenie prawdy o Żydach albo nawet za antysemityzm. Kara się za nawoływanie do waśni na tle narodowościowym, takich jak w twoim wydaniu. I słusznie. Choć może powinno się niektórych raczej leczyć…

  1. Roman mówi

   ciebie powinno sie leczyc …. elektrowstrzasami

  2. Tomek mówi

   Romuś, uświadom sobie, jak bardzo śmiesznym marginesem społeczeństwa jesteś. A potem zastanów się, czy chcesz komuś innemu leczenie sugerować.

 3. Robert mówi

  Jeszcze jakby dodał że służby wywiadu podają sztućce agentom Mossadu,życząc smacznego służąc do obiadu śpiewając do ucha welcome to the hotel california skądkolwiek przybywają,nic dziwnego że koronę króla zakładają panując nad rządami.Jest w tym co powiedział szansa dla Polski płynącą z wycieczek.Wycieczki do hoteli,Polacy do roboty bez białych maseczek

  1. rins mówi

   Tomasz to przykład żydo-komuny, odsyłam do książki, a nie może od razu do Izralela wyjedź do swoich.

  2. Tomek mówi

   Ani ze mnie komuna, ani Żyd. Za to ty jesteś ewidentnie chamo-komuna. Ciemniak od Moczara czy Siwaka, któremu wydaje się, że dalej dzielnie walczy ze swoimi dawnymi kolegami komuchami pochodzenia żydowskiego. Ja tu jestem u siebie, tobie mogę zasugerować wyprawę za Don (do książek nie odsyłam, bo chyba sensu nie ma).

 4. rins mówi

  Tomku niewierny lecz się z antypolonizmu, ps.jakie masz zdanie na temat Jedwabnego? Może jak to powiesz to wiele wyjaśni kim jesteś i dlaczego nie widzisz zagrożenia w żydach

  1. Tomek mówi

   Rinsie opętany, a ty się lecz z tej twojej żydowskiej nerwicy natręctw.

   A co do Jedwabnego – zdanie takie, jakie są ustalone fakty – zbrodni dokonało kilkudziesięciu Polaków przy udziale Niemców, który to udział nie jest dokładnie ustalony. Może Polacy tylko pomagali, a akcją kierowali Niemcy (czuly wręcz samym mordowaniem), a może Niemcy byli tylko obserwatorami. Oczywiście, źle że nie dokończono ekshumacji, bo wtedy nie byłoby pola do sensacji, w jakie zapewne (sądząc po pytaniu), wierzysz.

  2. WujKazio mówi

   Jest tyle pięknych portali. Musiałeś akurat tutaj się zainstalować?

  3. Tomek mówi

   Piękniejszych czy mądrzejszych na pewno. Ale czasami człowiek musi dotrzeć też, jak to się mówi, na krańce Internetu.

 5. Małgorzata mówi

  GDYBY POWTÓRZYŁA SIĘ SYTUACJA Z LAT II WŚ, NIGDY NIE POMOGŁABYM ŻADNEMU ŻYDOWI, PRZENIGDY.

  1. Jolanta mówi

   Ja też nie

 6. cr6b7n8m9,o.l mówi

  Po tylu oszczerstwach,wielkie G. mnie ,obchodzi opinia Jego i Jem,podobnych.Polacy,zawsze potrafili uszanować człowieka i otaczający nas świat.

 7. herk mówi

  tomciu te twoje naiwne pełzanie przed tamtymi widać w każdym twoim zdaniu, zmień kanał

  1. Tomek mówi

   Nie zmenię, bo wybitnie bawi mnie drzazga w tyłku, którą tacy, jak ty, czują, czytając prawdę o sobie.

   A co do pełzania – ja kompleksów względem Żydów nie mam. To domena takich, jak ty, którym wydaje się, że non stop klęczycie przed nimi na kolanach, jesteście głupsi (bo do tego się to sprowadza, jeśli wierzycie, że kontrolują całą planetę a wy możecie się tylko wyżalić w Internecie) i ciągle, za przeproszeniem, czujecie się dymani. Współczuję, ale rozumiem, skąd te frustracje.

 8. Krzysztof mówi

  Wtedy przecież wrogami byli Niemcy- więc zrozumiałe było, że Polacy pomagali też obywatelom polskim pochodzenia żydowskiego. Teraz sytuacja się zmienia- więc jest Jolu i Małgosiu , że nie będziemy pomagać wrogom Ojczyzny – oczywiste.

  1. Krzysztof mówi

   Jest oczywiste – zjadłem we wcześniejszym wpisie.

 9. Krzysztof mówi

  Jeśli ekshumacja będzie przeprowadzona pon nadzorem współcześnie nam panującym rządom i żydom – to wyniki okażą się dla Polski niekorzystne – Już o to się postarają i do tego przygotować się mogą.
  Ku przypomnieniu – wiadomo kto powstrzymał wcześniejsze prace i kto nagradzał Grossa za kłamstwa wyssane z mlekiem żydowskiej matki.

  1. Tomek mówi

   A wiesz, Krzysztofie, że za ekshumacją to najgłośniej gardłują narodowcy i… Gross właśnie? Bo w obu przypadkach bardziej im chodzi o bicie piany niż o prawdę.

   Szkoda, że ekshumacji nie skończono. Czy ona jest jednak teraz zasadna? Gdybyśmy o Jedwabnem normalnie rozmawiali, to tak. Twój wpis pokazuje jednak, że chyba mało. Zawsze niektórzy będą twierdzić, że „rządzący i Żydzi sfałszowali wyniki”.

 10. Jaślanka mówi

  Polecam artykuł na portalu jaslo4u.pl Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?
  Chodzi o szczątki odkryte koło kirkutu w Jaśle i wstrzymaniu budowy drogi. W czasie wojny Jasło o zostało wysiedlone i zrównane z ziemią (zniszczone w 98%), brak dokumentów. Od kilku lat pojawiają się wycieczki Żydów, w jednej ze szkół przeprowadzono warsztaty dot Holokaustu, teraz okazuje się, ze teren koło kirkutu należał do Żydów, poruszono IPN, władze warszawskie polskie i żydowskie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.