Będzie ekshumacja w Jedwabnem czy zostaną zastosowane podwójne standardy? Jest wypowiedź prezydenta Dudy

Czy Andrzej Duda doprowadzi do ekshumacji w Jedwabnem? / Fot. Youtube
7

Mimo wcześniejszych ustaleń Ukraińcy odmówili Polakom przeprowadzenia ekshumacji na polskich obywatelach bestialsko pomordowanych przez banderowskich zbrodniarzy na Wołyniu (1943-1945). O takiej decyzji poinformował wiceszef resortu kultury na Ukrainie Pawło Rozenko. Ponoć ma to być odpowiedź na nowelizację ustawy o IPN, która penalizuje antypolskie kłamstwa, a Ukraińcom nie przypadła do gustu. W sprawie wypowiedział się prezydent Andrzej Duda, równocześnie sugerując, że ekshumacja na polskich obywatelach w Jedwabnem również powinna się odbyć. 

Kwestia ekshumacji, czyli kwestia wyjaśniania prawdy historycznej stanowi dla nas element fundamentalny jeżeli chodzi o pamięć historyczną – haniebną decyzję Ukraińców, podczas spotkania z prezydentem Litwy, skomentował prezydent Andrzej Duda, który – co należy zaznaczyć – w 2016 roku udzielił wschodnim sąsiadom gigantycznej pożyczki w wysokości 4 miliardów złotych.
KUP MOJĄ KSIĄŻKĘ – TUTAJ

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co prawda, wypowiedź prezydenta Dudy bezpośrednio dotyczy ekshumacji polskich obywateli pomordowanych przez Ukraińców na Wołyniu, jednak należy ją również odczytać w kontekście pomordowanych polskich obywateli w Jedwabnem (1941), którzy według relacji naocznych świadków zostali spaleni przez Niemców. W poruszającym wywiadzie przeprowadzonym przez telewizję kanadyjskiej Polonii, zaświadcza o tym świadek jedwabieńskiej zbrodni Hieronima Wilczewska. Opowiada o gestapowcach i zbrodniarzach z SS, którzy zapędzili do stodoły Żydów i kazali im układać się warstwami na sobie z powodu braku miejsca. Według relacji świadka, Niemcy następnie wrzucali żydowskie dzieci na samą górę. Hieronima Wilczewska podkreśla, że Polacy, którym gestapowcy zapewnili, że i oni zostaną spaleni jak Żydzi, chcieli pomóc mordowanym starozakonnym, ale miejsce zbrodni było strzeżone przez doskonale uzbrojonych Niemców, z którymi Polacy nie mieli szans. Jaka rolę zatem odgrywali Polacy? Byli katami czy ofiarami jedwabieńskiej zbrodni?

Relacje świadków w zestawieniu z żydowskimi kłamstwami na temat Jedwabnego wręcz wymuszają przeprowadzenie ekshumacji na polskich obywatelach, o czym jak widać, doskonale zdaje sobie sprawę prezydent RP. Mimo to, po dzień dzisiejszy Andrzej Duda nie uczynił nic w sprawie wyjaśnienia zakłamywanego pogromu w Jedwabnem.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: „Mordowali Niemcy.” Poruszająca relacja naocznego świadka pogromu w Jedwabnem

Przypomnę, że w 2001 roku, pod wpływem kłamstw Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha, mających wskazywać, że w judaizmie czy talmudyzmie istnieje zakaz przeprowadzania ekshumacji, ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński przerwał ekshumacje. W obronie tzw. przemysłu holokaustu, umożliwiającego Żydom opluwanie znienawidzonych Polaków, Schudrich łgał jak pies. Świadczy o tym chociażby przeprowadzona w 2015 roku ekshumacji żydówki w Berlinie.

PODPISZ PETYCJĘ: „Domagamy się dokończenia ekshumacji w Jedwabnem.” PODPISZ PETYCJĘ

Czy prezydent Andrzej Duda będzie konsekwentny w swoich wypowiedziach i tak jak domaga się ekshumacji pomordowanych Polaków na Wołyniu, również doprowadzi do ekshumacji polskich obywateli z Jedwabnego, w celu „wyjaśniania prawdy historycznej”? A może zastosuje podwójne standardy tym samym podtrzymując jedwabieńskie kłamstwa o paleniu Żydów w stodole przez Polaków? To poważny sprawdzian dla prezydenta Dudy, zwłaszcza że suwerenne władze nie potrzebują niczyjej zgody na przeprowadzenie ekshumacji na terenie swojego kraju.

Przeczytaj także:

Jacek Międlar sprzedaje koszulki „Nie przepraszam za Jedwabne”. Poseł Szczerba zgłasza sprawę do prokuratury

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Pan Kracy mówi

  Prezydent Duda podpisze zgodę na ekshumację albo nie podpisze. Uzna konieczność dochodzenia prawdy historycznej albo nie uzna. Będzie bronił polskiej racji stanu lub nie. Jest Polakiem czy polskojęzyczny… Jeśli do tej pory opowiada nam kocopoły zamiast prawdy, to ja nie mam złudzeń co do niego.
  A pożyczka ukrom: ciekawe, czy Polacy zasługują na poznanie terminu spłaty i na jaki procent była ta pożyczka. O ile to pożyczka, a nie darowizna. Jakoś mi się wydaje, że …gumożujce są ukontentowani futrowaniem ukrowych oligarchów polskimi pieniędzmi, a termin spłaty jest konkretny – na św. Dygdy…

 2. Claire mówi

  Jak to łatwo tak zwane „polskojęzyczne elity” szastają ciężko zarobionymi pieniędzmi Polaków nawet nie pytając o zgodę! A na nas nakładają coraz większe podatki, zamiast je zupełnie zlikwidować! Ne ma pieniędzy na polskich emerytów, służbę zdrowia, bo utrzymujemy Żydów (240 mln rocznie), Ukraińców (4 miliardy), KK (140 mln rocznie). Dla Polaków, młodych przedsiębiorców nie ma pieniędzy, ale na muzeum Polin owszem są. Mam dość ekip rządzących, ciemiężycieli naszego narodu.

 3. Stan mówi

  Judaszu Dudus PO co POdarowales miliony euro banderowcom/pejsatym.ZOBACZ JAK MY W POLSCE WEGETUJEMY I DALEJ ZYJEMY W NEDZY,ale masz gest budowac i Pomagac w innych krajach.To skandal aby takie osoby piastowaly takie „koryta”itd.pejsy zyja dalej na nasz koszt.

 4. aalfa.oomega mówi

  JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę,a prawdę mają gdzieś!O przyszłości UE,mocarstwa USrael[i jego kolonii nad Wisłą:JUDEpolonii],dżihadzie i 3.wojnie światowej-zob.: ‘2021, Moonwars’ (na:docer.pl)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.