BARBARZYŃSTWO! Izraelscy żołnierze zaatakowali kondukt niosący trumnę zastrzelonej dziennikarki [WIDEO]

izraelski atak na kondukt z trumną zastrzelonej dziennikarki/ fot. screen
8

W piątek (13.05.2022) izraelscy żołnierze zaatakowali kondukt niosący trumnę zastrzelonej dziennikarki telewizji Al Jazeera, Shireen Abu Akleh. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w czwartek w Ramallah. W piątek trumna dotarła do Wschodniej Jerozolimy, gdzie po nabożeństwie pogrzebowym Abu Akleh zostanie pochowana na protestanckim cmentarzu na Górze Syjon.

ZOBACZ: Kto zastrzelił dziennikarkę telewizji Al Jazeera? Palestyńczycy oskarżają izraelskich żołnierzy. Izrael proponuje wspólne śledztwo

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Siły izraelskie zaatakowały żałobników zdążających na nabożeństwo w Katedrze Zwiastowania NMP. Według relacji dziennikarza Al Jazeery, Imrana Khana, żołnierze pytają ludzi, czy są chrześcijanami, czy muzułmanami. – Jeśli jesteś muzułmaninem, nie jesteś wpuszczany – informuje Khan.

Palestyńczycy oskarżają izraelskie siły zbrojne o zastrzelenie Abu Aleh „z zimną krwią”. Władze Izraela początkowo odrzuciły to oskarżenie usiłując obarczyć winą palestyńskich bojowników rzekomo obecnych na miejscu zdarzenia. Obecnie pojawiają się doniesienia, że ​​izraelscy śledczy nie wykluczają, iż to jeden z izraelskich żołnierzy zastrzelił Abu Akleh podczas akcji prowadzonej w mieście Dżenin na Zachodnim Brzegu.

Według palestyńskiego Ministerstwa Informacji od 2000 roku siły izraelskie zabiły co najmniej 45 dziennikarzy. Związek Dziennikarzy Palestyńskich podaje liczbę 55 zabitych. W kwietniu trzy organizacje złożyły do Międzynarodowego Trybunału Karnego skargę na Izrael dotyczącą zabójstwa i okaleczenia pracowników mediów.

Źródło informacji: aljazeera.com

Zobacz też:

Oświadczenie MSZ ws. zastrzelenia dziennikarki telewizji Al Jazeera: „Okoliczności tego tragicznego wydarzenia powinny być zbadane w bezstronny sposób”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  I tak się okazuje, że „profesor” Engelking Boni wcale nie kłamała opowiadając brednie pt: ” „Dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć. Dla Żydów to była tragedia, dramatyczne doświadczenie, metafizyka”.
  Wystarczy zamienić „Polaka” na każdą inną nację by znaleźć „wytłumaczenie.
  Załóżmy, że dziennikarz jakiegoś żydowskiego szmatławca dostaje kulkę pod ucho dokładnie w takich samych okolicznościach…
  Oczyma wyobraźni już widzę wojsko izraelskie siejące śmierć pośród Palestyńczyków i słyszę ten jazgot niosący się po całym świecie!
  Ma Izrael wspaniale wyposażoną, wyszkoloną i zmotywowaną armię – fakt.
  Żydzi w mundurkach mają zapewnioną nietykalność i bezkarność – fakt.
  Ludność tego sztucznego tworu państwowego (brytyjski mandat Ligi Narodów) liczy nieco ponad 20700 km kwadratowych „uznawanych przez społeczność międzynarodową” i 9 milionów mieszkańców, z czego około 80% stanowią Żydzi. Okolica zaś, to – bagatela – 9,7 mln km² z liczbą ludności wynoszącą 450 milionów ziejących rządzą pomsty muzułmanów.
  Muzułmanów coraz lepiej uzbrojonych i wyszkolonych.
  Teraz pytanie.
  Kiedy dojdzie do kolejnego konfliktu zbrojnego, którego bez użycia broni masowego rażenia Izrael wraz ze swoimi pretorianami wygrać nie zdoła gdzie „biedne, znów wypędzone z pustyni sieroty” izraelskie kolejne miejsce odpocznienia znajdą?
  Gdzie czekać będzie na nich żyzna ziemia i niebiański w porównaniu z pustynnym klimat?
  Wie ktoś?
  Jakieś typy?

 2. Tomasz mówi

  Trzeba ambasadora Izraela tego zbrodniczego tworu oblać czerwoną farbą, tak emocje są wzburzone!!!

 3. z-k mówi

  Tak to będzie wyglądało w Polin gdy zjednoczone siły żydowsko – banderowskie ogłoszą , że są u siebie i wezmą Polaków za pysk. Skąd swoje „dzieło” będzie oglądała dzisiejsza warszawka? Gdzie się ewakuują?

 4. czarny mówi

  Przecież to normalne w ich kulturze, życiu skoro uważają się za lud wybrany. Masowe mordy, prowokacje i oskarżanie ofiar to cechy dzieci Szatana.

 5. JMK mówi

  Ja wiem! Już dwa razy próbowali stworzyć tzw. „żydowską Kalifornię” ale tow. Józef Stalin z niewiadomych dla mnie powodów zniszczył te przedsięwzięcia. Pierwsze zapoczatkowano w II połowie lat 20-tych a zakończyło się po bez mała 10 latach. W 1934 roku tow. Stalin zaakceptował utworzenie autonomicznego obwodu żydowskiego na Dalekim Wschodzie. Na ten cel Zachód udzielał kredytów RFSRR . Zastawem był Krym. Drugie podejście do tematu nastąpiło przy wsparciu panów Roosevelta i Churchilla w zamian za pomoc materialną dla ZSRR, będącego w ogniu walki z III Rzeszą. Wysiłki koordynował Żydowski Komitet Antyfaszystowski (Solomon Michoels). Po zakończeniu II wojny tow. Stalin ponownie uwalił projekt. Nikita Chruszczow ratując Krym za niespłacone w pełni kredyty przekazał go ….Ukrainie, jako samodzielnemu podmiotowi prawnemu w ramach ONZ ( Stalin wymusił zaakceptowanie Ukrainy i Białorusi jak samodzielnych państw w ONZ w reperkusji na podobny status Australii I Kanady – dominiów Wlk. Brytanii).
  Teraz mamy trzecie podejście do tego projektu tylko inaczej się to nazywa. Cały czas chodzi o te same ziemie – południowej Ukrainy i Krym. Jak się głębiej zastanowić to przyczyny Hołodomoru i eksmisję Tatarów z Krymu idzie łatwo wyjaśnić.

 6. Hammurabi mówi

  Brawo!!!
  Jakże niewielu zadało sobie ten trud i poczytało. Jeszcze mniej połączyło fakty.
  Dług wojenny Ukrainy liczy się już w setkach miliardów i to nie w jej walucie bynajmniej.
  Ukraina przepędzi Rosjan a ziemią spłaci część zobowiązań. Wówczas okaże się, że „uchodźczynie” z dziećmi już nie mają gdzie wracać. Nastąpi humanitarne „łączenie rodzin” I z trzech powstanie pięć milionów nowych, „pełnoprawnych” obywateli Polski. W powstałym tyglu mieszać będzie niemiecki diabeł łajając Polaków obudzonych z letargu i protestujących bezskutecznie a płody najurodzajniejszych ziem Europy będą eksportowane już przez obywateli nowego tworu państwowego, choć pracować będą na roli Ukraińcy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.