Oświadczenie MSZ ws. zastrzelenia dziennikarki telewizji Al Jazeera: „Okoliczności tego tragicznego wydarzenia powinny być zbadane w bezstronny sposób”

Shireen Abu Akleh/ fot. Twitter
3

W środę (11.05.2022) dziennikarka telewizji Al Jazeera, Shireen Abu Akleh, została zastrzelona podczas operacji wojsk izraelskich na Zachodnim Brzegu. Palestyńczycy oskarżają żołnierzy izraelskich o to, że zabili dziennikarkę „z zimną krwią”. Izrael odrzucił te oskarżenia i zaproponował przeprowadzenie wspólnego śledztwa. Palestyńczycy odmówili.

ZOBACZ:  Kto zastrzelił dziennikarkę telewizji Al Jazeera? Palestyńczycy oskarżają izraelskich żołnierzy. Izrael proponuje wspólne śledztwo

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polski MSZ wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym wskazuje na konieczność bezstronnego zbadania okoliczności tej tragedii. W oświadczeniu podkreślono też, że strzelanie do dziennikarzy jest uderzeniem w wolność prasy i prawo do informacji. Pełna treść oświadczenia poniżej:

Polska potępia strzelanie do dziennikarzy stacji Al Jazeera, do którego doszło dzisiaj rano pod Jenin na palestyńskich terytoriach okupowanych. Strzały, w wyniku których poniosła śmierć Shireen Abu Aqla, a drugi reporter został ciężko ranny, uderzyły także w wartości cywilizowanego świata – wolność prasy i prawo do informacji.  Okoliczności tego tragicznego wydarzenia powinny być zbadane w bezstronny sposób, a winni powinni zostać postawieni przed sądem i ukarani. Sytuacja, w której podczas operacji militarnej giną cywile, nie powinna się wydarzyć.  Rodzinie i bliskim zabitej dziennikarki przesyłamy wyrazy współczucia, a rannemu dziennikarzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz też:

Palestyna: szokujący wpis izraelskiego snajpera! „Drodzy przyjaciele, jesteście na celowniku!”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin mówi

  Dobrze ze napisał na okupowanym terytorium palestyny, aż niedowierzam, że pozwolono mu na coś tak odważnego

 2. Paweł mówi

  …uderzyły także w wartości cywilizowanego świata – wolność prasy i prawo do informacji.
  I kto to mówi

 3. Rebih mówi

  Ciekawe, że MSZ nie ośmielił się wysunąć takich sugestii w sprawie zbrodni w Buczy.
  Kiedy Orban wspomniał o potrzebie powołania międzynarodowej komisji, Zelenski dostał piany, a jego ambasador w Warszawie sugerował nawet porwanie Orbana.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.