Banderyzacja Ukrainy postępuje, polska władza śpi [WIDEO]

Jacek Międlar / Fot. YouTube-wRealu24
5

Jacek Międlar był gościem Rafała Mossakowskiego z Centrum Edukacyjnego Polska. Tematem rozmowy była postępująca banderyzacja na Ukrainie, której parlamentarzyści, 17 grudnia 2021, przegłosowali uchwałę o rocznicach w latach 2022-2023. Wśród upamiętnianych przez Ukraińców wydarzeń znalazła się 80. rocznica powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii, która w latach 1942-1947 przeprowadziła ludobójstwo na Polakach (PRZECZYTAJ).

W rozmowie z Mossakowskim, Jacek Międlar tłumaczy, że banderyzacja – jak niektórzy próbują przekonywać – to nie jest jedynie wewnętrzna sprawa Ukrainy. Wylicza następujące argumenty:
1. Polacy i Rusini („Ukraińcy” – mówi się zaledwie od wieku, a do powszechnego użycia to określenie weszło po II WŚ) mają wspólną historię.
2. Banderowska indoktrynacja to fenomen obecny w popkulturze, mediach, szkołach, Sejmie, na ulicach. Oznacza to, że podlega jej CAŁE społeczeństwo ukraińskie, którego znaczna część (nawet 3 miliony obywateli) osiedla się w Polsce, naszej Ojczyźnie. Przegłosowanie uchwały o rocznicach w Radzie Najwyższej Ukrainy, która zakłada upamiętnienie ludobójców z UPA dowodzi, że wszelkie twierdzenia, że banderyzacja dotyczy tylko obwodu lwowskiego, są brednią.
3. Polska jest traktowana przedmiotowo jako mecenas Ukrainy w relacjach Ukraina-UE i UA-Rosja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Międlar skomentował także pomysł stawiania pomnika „Brama Miłosierdzia” upamiętniającego Ukraińców pomagających Polaków w czasie II wojny światowej oraz upamiętnienie ukraińskiego batiuszki na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

WYWIAD TUTAJ – OBEJRZYJ: https://youtu.be/HtsqrVP5gC8

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Grześ mówi

  Obecna banderyzacja Ukrainy to robota służb USrAelskich i Angielskich ale to moje zdanie.

 2. szalom mówi

  Banderyzacja Ukrainy postępuje bo tak się żydooligarchowie dogadali z rezunami natomiast nasze banderopacholstwo jest na tyle niezrozumiałe co obżydliwe (nie poprawiać) chociażby z uwagi na pamięć o zadręczonych Rodakach.

 3. Tolek mówi

  W Polsce od ponad 10 lat trwa kult tzw żołnierzy wyklętych i jakoś Herr Mindlar nie protestuje.

 4. szalom mówi

  Odwal się żydo-ubecki palancie od Żołnierzy Wyklętych bo to byli Patrioci i należy się Im szacunek a zostali w lesie po wojnie boście im strzelali w potylice, wyrywali paznokcie i obdzierali ze skóry. Nawet ruscy was w tych morderczych zapędach mitygowali

 5. Anonymous mówi

  Tak samo jak w przypadku Żydów. Znowu z ofiar próbuje robić się katów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.