Banderowskie pozdrowienie w Parlamencie Europejskim! Posłowie PiS zadowoleni! [WIDEO]

Petro Poroszenko w PE/ fot. screen
14

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przyjechał w środę (17.07.2019) do Parlamentu Europejskiego na spotkanie z grupą „Przyjaciół Ukrainy”. Należą do niej również eurodeputowani z Polski. Podczas spotkania wzniesiono banderowski okrzyk „Sława Ukrajini! Herojam sława!”. Europosłowie Witold Waszczykowski i Ryszard Czarnecki słuchali tego okrzyku uśmiechnięci od ucha do ucha. Nagranie zamieścił na Twitterze Poroszenko.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według informacji zamieszczonej przez Poroszenkę na Twitterze w spotkaniu grupy „Przyjaciół Ukrainy” wzięło udział prawie 30 deputowanych. Zaplanowano je na 45 minut, ale trwało prawie dwie godziny. Podczas spotkania omawiano treść rezolucji PE w sprawie Ukrainy. Poroszenko zabiegał o to, żeby w treści dokumentu znalazł się zapis o utrzymaniu sankcji wobec Rosji w przypadku niewywiązywania się z postanowień porozumienia mińskiego. Kolejnym punktem było żądanie uwolnienia ukraińskich marynarzy i oddanie okrętów zajętych przez Rosję po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie 2018 roku. W rezolucji ma się także znaleźć wezwanie do opublikowania nazwisk więźniów politycznych przetrzymywanych w Rosji, na anektowanym Krymie i w okupowanym Donbasie. „Ustaliliśmy, że młodzież ukraińska powinna mieć możliwość przyjeżdżania do Parlamentu Ukraińskiego na staż” – poinformował Poroszenko.

W czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której domaga się od Rosji bezwarunkowego i natychmiastowego wdrożenia decyzji Międzynarodowego Trybunału w Hamburgu w sprawie zwolnienia 24 żeglarzy ukraińskich i natychmiastowego oddania Ukrainie zajętych okrętów. Incydent w Cieśninie Kerczeńskiej został jednoznacznie zakwalifikowany jako agresja Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. PE wzywa Rosję do uwolnienia 130 więźniów politycznych wymienionych w rezolucji. Sankcje wobec Federacji Rosyjskiej mają zostać utrzymane do czasu wypełnienia wszystkich warunków porozumień mińskich. Jeśli Rosja tego nie zrobi, Parlament Europejski zaleca rozważenie dodatkowych sankcji, w tym ograniczenia dostępu do zasobów finansowych zarówno osobom prawnym, jak i jednostkom.

Mój komentarz: Tydzień temu obchodziliśmy rocznicę „Krwawej Niedzieli”, czyli apogeum Rzezi Wołyńskiej, podczas której Ukraińcy wymordowali od 60 do 200 tys. Polaków. Mordowano ich w okrutny sposób, a oprawcy wznosili okrzyk „Sława Ukrajini! Herojam sława!”. Dziś ten okrzyk rozlega się w Parlamencie Europejskim, a polscy eurodeputowani słuchają go z uśmiechem. Poroszenko nie jest już prezydentem Ukrainy, ale Prawo i Sprawiedliwość nadal stawia na tego probanderowskiego polityka i wspiera go na arenie międzynarodowej. Co to oznacza? Oznacza to, że PiS wspiera banderyzm jako ideologię Ukrainy. Przypuszczam, że w swojej naiwności, a nawet głupocie, politycy PiS myślą, że banderyzm jest gwarantem antyrosyjskości Ukrainy. I jakoś nie przychodzi im do głowy, ze banderyzm jest przede wszystkim antypolski. Ręce opadają!

Źródło informacji: Twitter

Zobacz KONIECZNIE:

Świadek rzezi wołyńskiej i ofiara pierwszego ataku banderowców – ROMAN STRĄGOWSKI [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Adam Kukn mówi

  Sama Pani glosowala na te partie! A bylo to w 2015 r. – rok po tym jak Naczelnik Panstwa Jaroslaw Kaczynski vel Kalkstein wznosil banderowskie okrzyki „Slawa Ukrainie” na Majdanie.

  Chcialoby sie powiedziec : „Widzialy galy co braly”

  A miala Pani wybor spory: byl Kukiz 15, w niektorych okregach Pobudka Brauna i w calej Polsce wolnosciowcy z partii KORWIN. Wszystko lepsze niz proaborcjonisci i probanderowcy w PiSu
  Wybrala Pani jednak partie PiS…
  Szkoda…

  1. E.K mówi

   Wyobraź sobie o ile to potrafisz,to Kukiz też krzyczał „Chwała Ukrainie” jest nawet filmik na YT z występu Kukiza na Majdanie..za to Braun i Korwin biją hołdy Putinowi..no tak Ruski mniej Polaków wymordował i lepiej byłoby ci pod butem Putina.

  2. Krzysztof mówi

   Czy naprawdę widzicie tu Pani E.K i Pan Adam Kukn , żeby takie spory między wami miały sens ????
   Weźcie się lepiej za coś pożyteczniejszego.

 2. Buran mówi

  Panowie Czarnecki i Waszczykowski, tu nie trzeba głupio się uśmiechać tylko płakać!!!!!!

 3. Ayax mówi

  Podpisali by pakt z samym diabłem gdyby ten był tylko antyrosyjski

 4. stefczyk mówi

  Kaczyńscy mają pochodzenie żydowskie. Lech Kaczyński stwierdził, że historia jego rodziny jest historią żydów. Nie pamiętam dokładnie czy tak się wyraził, ale kontekst jest identyczny z przedstawionym. Zydostwo ukraińskie opanowuje Naszą Ojczyznę. Układ postmagdalenkowy trzyma się dalej mocno. Mam takie dziwne wrażenie, bez urazy dla Pana Jaro…a K., że jak „zamknie oczy” oby jak najpóźniej, to ten cały układ się sam rozerwie. Nie mogę się patrzeć na to co się dzieje. Armia amerykańska okupuje Naszą Polskę, a pis oznajmia ludziom, że odniósł sukces. To tak jakbym się chwalił, że komornik strzeże moich interesów. PARANOJA !!!!
  Nie przez przypadek Jarosław i Lech kaczyńscy „OPANOWALI KSIĘŻYC”. Taki dziwny przypadek ? Warto poczytać o przeszłości Braci Kaczyńskich. Jakiś Minister Sprawiedliwości za Bieruta był ponoć ponoć powiązany rodzinnie z Kaczyńskimi, czy jak Oni się wówczas nazywali. Jakiś kolejny omunista był ich PROMOTOREM. POCZYTAJCIE. Hańba !!!!!!!!

  1. E.K mówi

   Kadzisz człowieku..cyt”Nie pamiętam dokładnie czy tak się wyraził, ale kontekst jest identyczny” gdybyś się pofatygował,abo przejawił odrobinę dobrej woli,to dowiedziałbyś się,że bracia Kaczyńscy wywodzą się ze szlacheckiej polskiej rodziny herbu „Pomian”..proponuję tobie zajrzeć w głąb swojego drzewa genealogicznego..może się okazać,że twoja pra była żydówką i co wtedy? jedno jest pewne,ze jesteś ignorantem powielającym kłamstwa..jakiś,jakieś tylko tyle wiesz..gdybyś się zainteresował,to dowiedziałbyś się,że ten jakiś z min.za Bieruta nie ma nic wspólnego z rodziną matki braci Kaczyńskich..piszesz sam nie wiesz co i powielasz kłamstwa wytworzone przez SB i GW. Jesteś zwykłą łajza bez wiedzy.Tfu!!!

  2. Ada mówi

   No ciekawe, plujesz E.K., czy liżesz. Bywają czasami dwie prawdy, do wyboru. A może i więcej.

  3. Krzysztof mówi

   Pani E.K po co te przytyki, komu to służy, chyba tylko Pani ambicji wykazania się czymś więcej.

 5. Jurek Ogórek mówi

  „wybrańcy” narodu już zostali „wybrani”…teraz to możemy sobie przez kilka lat skoczyć im wiadomo gdzie.Krytyka konstruktywna to dla nich obce zjawisko…naplujesz im w ryj, a powiedzą, że deszcz pada….ważne by kasiorka się zgadzała. Przypomnę tylko, że apanaże mają jak na nasze warunki niesamowicie duże…po jednej kadencji dożywotnio maja 50% tego co dostawali będąc europarobkami , a jak się załapią na co najmniej 2 kadencje to emeryturka dożywotnio w 100% pobieranej kasy. Tak się europarobki sprzedają i przy okazji Naszą Ojczyznę !!

 6. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Ciekawe czy pani Urszula będzie pozdrawiała europarlament,uniesieniem ręki i okrzykiem Hail Hitler!?

 7. UPS mówi

  Pozostaje najważniejsze pytanie; czy wobec aktualnej sytuacji politycznej na Ukrainie Polski Rząd wspiera tubylców, czy rządzącą Ukrainą grupę „eskimosów”.|

  1. Ann mówi

   No i wszystko jasne , czosnkiem śmierdzi na odległość.Ja nie wiem czy może coś nas jeszcze wyrwać z łap szlachty jerozolimskiej.Na zbanderyzowanych Ukraińców nie ma co liczyć oni już mają łańcuch na szyi i szczują ich na nas jak wściekłe psy. Rozgrywają to po mistrzowsku.

 8. Tomasz mówi

  No proszę jaki ładne uśmieszki P.Waszczykowskiego i P.Czarneckiego po zawołaniu naczelnika banderowskiego Poroszenki herojom sława czytaj BANDYTOM SŁAWA! Nie ma to jak wspierać umiłowanych idiotów!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.