Artur Dziambor ws. ukraińskich flagach: „Jest złamany protokół dyplomatyczny”

Poseł Artur Dziambor / Fot. YouTube-RMF FM
20

Poseł Artur Dziambor (Konfederacja) był dzisiaj (1.02.2023 r.) gościem Roberta Mazura w „Porannej rozmowie RMF FM”. W sposób krytyczny wypowiedział się o pośle Grzegorzu Braunie, Januszu Korwinie-Mikkem oraz prawyborach organizowanych przez partię Nowa Nadzieja, której prezesem jest Sławomir Mentzen. W kwestii obecności ukraińskich flag w Polsce, stwierdził, że w Parlamencie łamany jest protokół dyplomatyczny, na co wiele miesięcy temu wskazywał… Grzegorz Braun.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa o wydarzenie z udziałem posła Brauna, który wyniósł z Sądu Okręgowego w Krakowie choinkę przystrojoną m.in. bombkami z napisem „Konstytucja” i „LGBT”. Drzewko wyrzucił na pobliski śmietnik.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziwna troszkę akcja, ale poszło na dobre cele. Widziałem, że te bombki, które przetrwały tę interwencję, zostały wylicytowane dla WOŚP za kilkanaście tysięcy zł, więc ostatecznie akcja na plus – mówił. Zapytany po co poseł Braun to zrobił, odpowiedział: Ja uważałem, że w momencie, kiedy weszliśmy do Sejmu, happeningi się skończyły. Sugerowałem to mojemu byłemu prezesowi Korwinowi i sugeruję to ogólnie wszystkim politykom. Kiedy byliśmy za płotem, przez 20 lat krzyczeliśmy: wpuścicie nas, to wtedy rzeczywiście, żeby zwrócić na siebie uwagę mediów i żeby trafić na jakiś wywiad, to trzeba było się mocno wygłupiać. My np. co roku paliliśmy PIT-y, jedliśmy PIT-y z keczupem itd. I od czasu do czasu, sporadycznie przyszła jakaś kamera. To było święto lasu, że pokazano jakieś środowisko, którego nie ma w Sejmie. Teraz jesteśmy w Sejmie, więc tego typu happeningi powinny się skończyć – mówił.

Dziambor wypowiedział się także na temat prawyborów w partii Nowa Nadzieja, które zorganizował jej prezes Sławomir Mentzen.
To się nazywają prawybory „na pełnym Putinie”. W Donbasie również odbyło się takie głosowanie, gdzie obywatele Ukrainy mogli wziąć udział i zdecydować, czy oni chcą być Rosją, czy Ukrainą. Byli zachęcani przez uzbrojonych żołnierzy rosyjskich, żeby wzięli udział i nawet byli tacy śmiałkowie, którzy zagłosowali, że jednak Ukraina, a nie Rosja. To było prawdziwe bohaterstwo, ale to była mniejszość – mówił poseł Konfederacji. – Kończy się ta procedura (prawyborów – przyp. red.) w ten weekend. Ona kończy się w atmosferze skandalu. To, co się stało w Legnicy, to, co się stało w Krakowie, co działo się w Gdyni, to są rzeczy absolutnie kasujące te prawybory jako cokolwiek poważnego – powiedział i dodał, że Ruch Narodowy uważa, za „zbrojne ramię” Sławomira Mentzena.

Poseł Dziambor uważa, że Polska powinna wspierać Ukrainę, jej przybyszów, a cała Unia Europejska powinna wprowadzać sankcje na Rosję. W kwestii obecności ukraińskich flag, np. w Parlamencie, ma już pewne wątpliwości. Zapytany czy rażą go ukraińskie flagi w przestrzeni publicznej, odpowiedział: – Nie, nie rażą mnie ukraińskie flagi, natomiast dostrzegam pewien przesyt polegający chociażby na tym, że jest złamany protokół dyplomatyczny i ukraińska flaga wisi nie tam gdzie powinna.

W rozmowie z redaktorem Mazurkiem jasno podkreślił, że nie zgadza się z poglądami partyjnych kolegów w kwestii ukraińskiej. Chodzi o byłego szefa partyjnego Janusza Korwina-Mikkego oraz Grzegorza Brauna.
Mogę zostać sam, to się zdarza. Jestem gotowy też na to, żeby opuścić Sejm i wrócić do swojego zawodu. Ja bardzo lubiłem swój zawód. Jestem nauczycielem i bardzo dobrze się czułem w tym zawodzie. Oczywiście polityka jest pewną pasją, ale politykiem się bywa, a nie jest i nie można nim być za wszelką cenę – mówi.

Przeczytaj także:

Polacy mają dość! Ściągają ukraińskie flagi [WIDEO]

“Porżnęli żywcem piłą do drzewa, przywiązywali nago do słupa…”! Rozmowa z Walerią Babisz, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Maniek mówi

  Może niech raczej zostanie nauczycielem i wiesza flagi ukrów, najlepiej czarno-czerwoną w swojej szkole, zamiast pierdzielić te kucypały. Ale on już pewnie do szkoły nie wróci a jak będzie wojenka to ucieknie pewnie do swojej posiadłości, może w Hiszpanii lub gdzie indziej

 2. verizanus mówi

  No i teraz są w parlamencie i co ugrali?? Co z PITami?? Co z wolnością słowa, żeby jak jest konflikt wojenny można było poznać argumenty OBYDWU stron?? Może teraz już nie jedzą PITów z keczupem tylko konsumują diety poselskie co z tych podatków mają 😉

 3. Shadow mówi

  Panie Dziambor dla mnie jesteś koniunkturalistą i lawirantem. Lepiej wróć do swego zawodu, wtedy może mniej szkody dla kraju,a na pewno dla konfederacji wyrządzisz. Tak samo powinna postąpić większość twoich kolegów z tejże formacji. Moich głosów już raczej nie będziecie mieli, bo w moim okręgu nie ma nikogo przyzwoitego na kogo ze spokojem sumienia mogłabym zagłosować. Cały okrągły stolec odpadł już na wieki. Nigdy nikogo z tamtej ekipy nie wybiorę. Czekam na nowe twarze, nie zhańbione filozofią tzw. okrągłego stołu.

 4. Dante mówi

  to miała konfederacja szanse coś powiedzieć, ale wyszło jak miało wyjść 🙁 (znowu naiwny myślałem ze w audycji o takiej słuchalności przejdzie trochę innej narracji, ale wszyscy zapamiętają ketchup) podziękowania dla konfederacji.

 5. Быдлошевский Л.З. mówi

  „dziambor”, „mentzen”, „Nike-Kurwin”, „Braun” – przecież tu Polaka nie ma ani ni krzty …- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 6. Normalny mówi

  Jakoś do Dziambora nie miałem zbyt dużego zaufania. Przez jego akcję w poprzednich prawyborach na kandydata Konfederacji na prezydenta nie wygrał Braun ale Bosak. Także lepiej niech zajmie się nauczaniem tym bardziej, że akcja Brauna była prawie perfekcyjna – prawie, bo nie potłukł do końca wszystkich lewackich bombek. Tego typu happeningi jeśli idą w parze z innymi patriotycznymi działaniami politycznymi jak u Brauna są jak najbardziej wskazane.

 7. z-k mówi

  Może niech wróci do szkoły a wójt niech go z tej szkoły zwolni w cholerę jako cwanego banderofila

 8. zagłoba sum mówi

  Tacy, jak dziambor czy Winnicki to nic innego, jak rezerwy piszydoukrobolszewii! Teraz duzo ględza o tak waznych sprawach, jak antypolska polityka klimatyczna, UPAdflinizacja kraju, szczepionkowe oszustwo i rozliczenie zbrodniarzy kowidowo-szczepionkowych oraz związanej z tym szwindlem gigantycznej korupcji etc. ale za stołek ministra czy nawet wiceministra natychmiast zapomną o wszystkim i ciemnemu ludowi powiedzą „wicie, rozumicie, chcielimy ale wicie rozumicie”. Jedynym, który NAPRAWDĘ realizuje misję reprezentanta narodu, jest pan Grzegorz Braun, z którym nie zgadzam się w kwestiach światopogladowych ( to jego wieczne „szczęść Boze”, zawołanie tysiącletniego okupanta czy bajdurzenia o zamachu na smoleńskiego konusa)) ale bardzo szanuję jego odwagę i upór w walce o prawa Polaków. Nawiasem mówiąc, ciągle gdzieś czytam, ze ten czy ów to zyd ale… „…po czynach poznacie ich…” (ewangelia wg. św Mateusza).

 9. J23 mówi

  Panie Dziambor, kończ Waść i wstydu oszczędź.

 10. Ewa-Maria mówi

  Powiem tylko tyle ZDRAJCA jak Morawiecki i Duda. Na stronie Wolnośc.tv jest filmik relacjonowany przez niezależnego dziennikarza Dereka Monroe. Opowiada min. gdzie trafia broń z Polski. Polecam do odsłuchania. Przeżyłam szok po tym co usłyszałam .

 11. Esenka mówi

  Niestety ale Konfederacja zaczyna być kalką partii czworga. Na początku trochę pokrzyczeli a teraz mówią wspólnym językiem z innymi partyjkami. Szkoda bo byli jakimś zjawiskiem dającym nadzieję ale skończyło się jak zawsze.

 12. Rebih mówi

  Dziambor to jednak zwykły karierowicz, a poza tym zero.

 13. Irmina mówi

  Ponura kreatura.Wystarczy popatrzeć na mordę tego mierzawca,a wszystko jasne.

 14. Быдлошевский Л.З. mówi

  Przecież w sejmie nie można znalescz normalnego z wyjątkiem Tuska Donalda ? A propos Donald ? Dlaczego Donald ? Ano już w 1985 roku u Spätaussiedler się dowiedziałem : do Gierka nie mogli nadawać niemieckich imion dlatego też te wszystkie Donaldy, Bernhardy, Mario czy też Dolores czy inne….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 15. Iwonka mówi

  Pan Dziambor zgłupiał. Nie wspieram Ukraińców którzy zabili mojego pradziadka tylko ze był Polakiem . Ukraińcy won z Polski.

 16. poŚwiata mówi

  Oddajemy terytorium, broń, kasę a ludziska się cieszą. Nie ogarniam świata.

 17. cccpsucks mówi

  jakie nazwisko taki pomyślunek. po prostu dziam-bor

 18. nono mówi

  Rosyjscy żołnirze nie musieli nikogo zmuszać do głosowania na siebie, bo wschodnia ukraina to nie upaina i jest rosyjskojęzyczna, tam boją się ukrów,. Bywałem tam w 2005-2010 od Krymu do Doniecka i mam doświadczenie z tymi ludźmi….

 19. bodek mówi

  Dziambor przekłamał temat glosowania w Donbasie, tam są ruskie sympatie a ludzie mówią po rusku, sympatii ukraińskich tam raczej nie uświadczysz. Co do flag ukraińskich w Polsce to powiem jasno one mnie RAŹĄ !

 20. bogdan mówi

  DZIAMBOR ZOSTAŁ POWOŁANY W CZERWONE KAMASZE JAKO „DZIKUN”, I JAKO TAKI OKREŚLIŁ SIĘ I COVIDEM I „WSTĄŻECZKĄ ” ! JEST UCZESTNIKIEM „DZIKUNÓW” I POSTAWIENIA NA NIN ZNAKU KRZYŻA WYCZERPUJE TEMAT !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.