Poseł Braun interweniuje ws. ukraińskiej flagi w Sejmie RP: „Co za dużo, to niezdrowo” [WIDEO]

ukraińska flaga w Sejmie RP/ fot. Twitter/Grzegorz Braun
18

W poniedziałek (14.03.2022) poseł Konfederacji Grzegorz Braun podjął interwencję w sprawie ukraińskiej flagi zawieszonej w Sejmie RP w sposób świadczący o jej nadrzędności wobec flagi polskiej. Podczas konferencji prasowej, na której wyjaśnił zasady eksponowania flag, Braun zadzwonił do Straży Marszałkowskiej i zaapelował o jak najszybsze przewieszenie obu flag.

– W tym gmachu łamane są zasady tradycyjne, ale skodyfikowane. Chodzi o kod flagowy. Sygnał dla wszystkich, kto tutaj rządzi, co to za państwo, czy to Rzeczpospolita Polska, czy jakaś inna rzeczpospolita, jakiś inny związek państw – powiedział Braun.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– U wejścia do tego gmachu, wewnątrz i na zewnątrz, wiszą flagi: biało-czerwona i niebiesko-żółta. Ta druga, jak rozumiem, ma być wyrazem solidarności  z państwem, z którym sąsiadujemy. Ale co za dużo, to niezdrowo. Zgodnie z obowiązującym prawem wynikającym z tradycji obchodzenia się z należytą czcią z symbolami narodowymi, flaga biało-czerwona powinna znajdować się na prawo od osoby wchodzącej. I tak samo na zewnątrz budynku – wyjaśnił.

– Zdawać się może komuś, że to mała rzecz, że to jakieś głupstwo, że w ferworze solidarności i zbratania z Ukraińcami nie powinniśmy się zajmować się takimi michałkami. Szanowni Państwo, to nie są michałki, zwłaszcza w kontekście tego amoku, który ogarnął od góry do dołu i tych, którzy emitują telewizję i tych, którzy jej słuchają, i tych którzy rządzą, i tych którzy są rządzeni. Ten amok, w którym prezydent z Kijowa ogłaszał tutaj zdalnie wygłaszając swoje przemówienie, że nie ma granicy między Polską, a Ukrainą. Zdaje mi się, że powinniśmy być szczególnie wyczuleni na tego typu szczegóły – podkreślił Braun.

Pozostaje zadać pytanie: dlaczego ukraińska flaga została wywieszona w polskim parlamencie w sposób wskazujący na jej nadrzędność wobec flagi polskiej? Zasady eksponowania flag zostały szczegółowo omówione w poradniku wydanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zamieszczono w nim też rysunek pokazujący, jak należy eksponować polską flagę w zależności od liczby towarzyszących jej flag innych państw. Czyżby pracownicy Kancelarii Sejmu nie raczyli zapoznać się z tymi zasadami? A może inni szatani byli tam czynni?

Źródło informacji: Twitter, gov.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ukrainofile, idi na ch…!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Czy w sejmie już tylko pan Grzegorz Braun ma mózg?

 2. z-k mówi

  Brawo Panie Grzegorzu. Wyrasta Pan wysoko ponad poziomy. Jestem dumny, że na Pana głosowałem.

 3. W K mówi

  U mnie, przy jednej z ulic, na słupie, wisiała ukraińska flaga, lecz niewidzialna ręka ją zerwała.

 4. Bodo mówi

  Ci posłowie maja wyprane mózgi ! Przypominam tym głupkom że są Polskimi posłami !

 5. MAKSYMILIAN mówi

  Fajne ma kolory Ukraina, dyskretne, bo nasze biało-czerwone są bezkompromisowe, jak krew i woda, śmierć albo życie. Ukraina ma takie kolory jak Unia Europejska: żółte gwiazdki na tle niebieskiego nieba. To dobrze, że tak chociaż możemy ich wesprzeć i zamanifestować Solidarność. Dla ludzi dziś mieszkających w piwnicach i w metrze, na emigracji, śpiących na dworcach, na ulicach to bardzo miły gest, podnosi ich na duchu. Sława Ukrainie!

 6. Marianna mówi

  Flaga ukraińska ma charakter Ukraińców. Jest ordynarna, butna, chamska, dzika, roszczeniowa. Taka banderowska. Prawie taka jak unia europejska.

 7. Hammurabi mówi

  W ogólnym amoku uciekają nie tylko tak ważne fakty, jak ten zgłoszony przez Pana Brauna.
  Sejm i senat Rzeczpospolitej nie powinny być miejscem w którym wiesza się jakiekolwiek inne od naszych, narodowych barwy.
  Gorzej dziać się zaczyna na tzw. „prowincji”.
  Wyprani z rozumu lokalni kacykowie ze skór wychodzą, by błysnąć, by się pokazać bez patrzenia na koszty zarówno te wymierne w złotówkach jak i te ukryte – póki co – społeczne. Zbiórki, wynajdywanie lokali do zamieszkania – wszystko to byłoby godne pochwały pod warunkiem, że nie odbywa się na zasadzie emocjonalnej presji a nawet wymuszeń.
  Przykład? Proszę bardzo.
  Przedszkole. Sprawuje opiekę nad grubo ponad trzystoma dziećmi w trzech miejscach na terenie gminy, takiej „sypialni” opodal miasta wojewódzkiego. Dziesiątki chętnych na skorzystanie z jego usług odchodzi rok rocznie z kwitkiem z powodu przepełnienia. Dzieciaki są wożone do innych placówek nawet po kilkanaście kilometrów. Jednak na już dokooptowano do każdej z grup po troje dzieci ukraińskich. Pięknie. Szlachetnie.
  Problem zacznie się przy rekrutacji, bo zgodnie z punktami decydującymi o naborze, samotne matki mieszkające na terenie gminy, maja absolutny priorytet. W owej gminie na dziś jest już ponad osiemdziesięcioro ukraińskich dzieci uprawnionych do opieki przedszkolnej a napływają wciąż następne.
  We wrześniu okaże się, że mieszkańcy staną przed wyborem wynajęcia opiekunek lub rezygnacji z pracy a podobne problemy pojawią się i w szkołach.
  W miejscach pracy również dają się zauważyć gorączkowe przygotowania do zatrudniania przybyszów zza wschodniej granicy. Nie byłoby w tym nic złego, o ile nie będzie to związane z redukcją polskich pracowników, jednak bez tego się obyć nie może bo liczba etatów jest ograniczona.
  Pożyjemy, zobaczymy co się dziać będzie. to, że się będzie działo – to pewne.
  Z całym szacunkiem i sympatią dla Pana Brauna chciałbym, by mówiąc o Polakach jako obywatelach drugiej albo i pośledniej kategorii w Rzeczpospolitej był w błędzie.

 8. Flex mówi

  Mały kamyczek do tej tematyki.
  Czy TVPIS INFO to jak by wynikało ze skrótu Telewizja Polska czy już może ukraińska. Mam wątpliwości. Od początku konfliktu tłumaczenia wypowiedzi Ukraińców dokonują ukraińscy tłumacze, co słychać po akcencie i potknięciach językowych. Czy TVP nie ma polskich tłumaczy z ukraińskiego i rosyjskiego? Jakiego tłumacza powinien mieć według protokołu dyplomatycznego polski VIP prowadzący rozmowy z przedstawicielem innego państwa? Chtba polskiego prawda? Przez analogię rządowa, państwowa telewizja nie powinna też korzystać z obcych tłumaczy! Obserwując to wszystko widać, że mamy już nie Polskę tylko Ukro-Polin w budowie. W tym tygodniu przebieranm się w pracy jako jedyny Polak w szatni. Wokół sami Ukraińcy. To już nie Zachodnia Polska tylko Kresy. A to nie koniec!

 9. Marcin Malik mówi

  Ta flaga po prawo to flaga INDONEZJI; czerwono-biała. W Sejmie pracują idioci. Flaga Ukrainy wisi w prawidłowy sposób.

 10. Tomasz mówi

  Maksymilian, jako Polak, nie życzę sobie abyś wznosił okrzyki bydlaków zarzynających Polaków. No chyba że jesteś jakimś ich pomiotem, to nie zrozumiesz tego.

 11. Yct f mówi

  Nie ma już polskich elit, no prawie oprócz paru wyjątków, reszta to tumany i gamonie z tytułami naukowymi, ale mózgi wyprane przez bolszewie tj. komune, nie za taki rząd ten i POprzednie walczyli nasi dziadkowie, same barany, bóle i osły

 12. tramp06 mówi

  Witam wszystkich,
  ważkim tematem jest coraz większa sraczka naszego żydowskiego rządu ,sejmu wraz ze wschodzącą gwiazdą polityki globalnej PADem ,którzy bez żadnego zastanowienia,rozeznania finansowego-ile to kosztować będzie
  i jaką inflację zanotujemy po pierwszym półroczu prześcigają się w obietnicach pomocy,wsparcia wreszcie nadania obywatelstwa-PESEL od zaraz plus wszystkie świadczenia z tego wynikające.Myślę,że jeszcze tej jesieni
  większość tych wolontariuszy spotka gorzkie rozczarowanie oby nie coś gorszego za naiwność.

 13. cccpsucks mówi

  te, maksio – ***** banderowską upadlinę. najlepiej dla nas gdyby ruskie i ukry nawzajem się powyrzynały. czego serdecznie im życzę. p.s. to nie banderoland jak chcą tu żyć to uczyć się polskiego i do roboty bo ja darmozjadów utrzymywać nie będę. ciekawy zwyczaj aby poza rzeczami niezbędnymi dawać 'uchodźcom’ (80 procent terytorium ukrainy nie jest objęte działaniami wojskowymi…) jakieś przywileje typu 500+ i dalsze benefity na które PRACUJĄ TYLKO POLACY
  piss leci na ryj w przyszłym roku, jeśli 'wygrają’ wybory trzeba będzie zacząć działąć bardziej radykalnie, moi drodzy patrioci

 14. gość mówi

  Do niedawna oglądałem TVP INFO ale teraz nie mogę wytrzymać 5 minut, tak jak niegdyś TVN24, którego od lat już nie oglądam

 15. Marcin Malik mówi

  @Cccpsucks

  „trzeba będzie zacząć działać bardziej radykalnie, moi drodzy patrioci”.

  PIS da Polakom wódka +, czyli pół litra gorzały co 2 tygodnie, i Polacy zagłosują na PIS. Niec się nie zmieni.

 16. Grzegorz mówi

  W głowę się uderzyłeś pisząc hasło tych bandytów z oun-upa na końcu swego dennego komentarza?

 17. Teraz_Ja mówi

  A „kolega” pana Posła Brauna z Konfederacji też chodził z wpiętą flagą Ukrainy. Stop akcji przesiedleńczej!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.