Afery współistniejące, nadużycie uprawnień! Konfederacja o dymisji ministra Szumowskiego [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. screen
18

Podczas środowej (19.08.2020) konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji odnieśli się do dymisji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i odejścia z resortu wiceministra Janusza Cieszyńskiego.

ZOBACZ: Szumowski złożył rezygnację z funkcji ministra zdrowia: „Pozostaję posłem, wracam do zawodu lekarza

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Są to wydarzenia zaskakujące, bo jesteśmy jeszcze przed rekonstrukcją rządu, więc wydaje się niezrozumiałe, dlaczego akurat w tym momencie odchodzi kierownictwo Ministerstwa Zdrowia. Z drugiej strony poniekąd rozumiemy tę decyzję. Złożyły się na nią – jak zostało to określone w Internecie – afery współistniejące z funkcjonowaniem ministerstwa w ostatnich miesiącach. Złożyło się na to też całościowe podejście i polityka ministerstwa wobec epidemii, którą krytykowała też Konfederacja – powiedział poseł Robert Winnicki.

Winnicki wskazał na brak stosowania „własnego rozumu i własnych procedur” przez ministra Szumowskiego i podążanie za sprzecznymi wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia. Przypomniał, że Stany Zjednoczone wycofały się z finansowania WHO.

– Ile osób realnie umiera na koronawirusa, a ile osób umiera będąc zakażonymi koronawirusem? Czy statystyki, które nam się podaje odzwierciedlają rzeczywistość kliniczną i epidemiczną? Mamy wobec tego wątpliwości – powiedział Winnicki. Podkreślił, że Konfederacja oczekuje rzetelnej debaty na ten temat.

– Dymisja ministra Szumowskiego nie zamyka sprawy. Chcemy widzieć ministra Szumowskiego przed komisją sejmową. Uważamy, że powinno być podjęte śledztwo i minister powinien być osądzony za nadużycia uprawnień, zarówno przez niego jak i podległych mu urzędników – podkreślił Włodzimierz Skalik, dyrektor biura koła sejmowego Konfederacji. Wskazał, że odpowiedzialność za decyzje ministra zdrowia ponosi również premier Morawiecki, o czym wyraźnie powiedział Szumowski składając dymisję.

Konfederacja wezwała przyszłego ministra zdrowia do naprawienia szkód wyrządzonych przez ministra Szumowskiego, w tym do przywrócenia prawa do wykonywania zawodu dr Annie Martynowskiej.

Konfederacja o dymisji ministra Szumowskiego i koniecznych rozliczeniach!

Konfederacja o dymisji ministra Szumowskiego i koniecznych rozliczeniach!

Posted by Konfederacja on Wednesday, August 19, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Od 40 dni na kwarantannie. Dramat rodziny ze Śląska [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  winnicki,zajmij sie naganiaczem dla pisu,bioracego kase z fundacji adenauera🏳️‍🌈bosakiem..

  1. Zbigniew mówi

   Juz dziela sie panstwowym Lotosem – dla Niemco tez cos skapnie, dlatego Bosak cicho siedzi?

  2. antyPOPiS mówi

   @Zbigniew, masz poniżej fragment artykulu z GazetaPrawna.pl, w sieci jest szereg innych materiałów w tej kwestii, więc albo jesteś leniwy, albo robisz trollą robotę jak @arcyparch.
   …”Kompletnie nieopłacalny projekt”. Bosak krytykuje fuzję Orlenu z Lotosem
   Lider Konfederacji Krzysztof Bosak zapowiedział, że będzie domagał się ujawnienia niezależnej analizy biznesowej dot. przejęcia przez PKN Orlen Lotosu, ujawnienia kosztów doradztwa prawnego i lobbingowego oraz pełnych warunków KE w sprawie fuzji.
   To kompletnie nieopłacalny biznesowo projekt – ocenił.Bosak zaznaczył, że odpowiedzialność przed polskim społeczeństwem za przejęcie Lotosu ponoszą premier Mateusz Morawiecki i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. „Jeżeli oni nie zamówili biznesowych analiz, jeżeli jest prawdą, że przy tej transakcji nie było prawdziwego doradcy biznesowego, to jest realny skandal i za to ci politycy powinni odpowiadać” – stwierdził. Ocenił też, że Orlen może jeszcze wycofać się z przeprowadzenia fuzji na wydanych przez KE warunkach; dodał, że nie są one korzystna dla polskich spółek.

   „Warunki podyktowane przez KE są nieakceptowalne; żaden minister, premier, osoba odpowiedzialnie dysponująca mieniem państwa, takich warunków by nie zaakceptowała” – ocenił. Stwierdził również, że KE zwlekała z przedstawieniem warunków przejęcia do ogłoszenia wyników ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych i tegorocznych wyborów prezydenckich. „Nie ma przypadku, iż publikacja tych warunków była tak długo opóźniania. Widać, że z perspektywy Brukseli władza w Polsce się nie zmienia, w związku z tym KE, po długim rozpatrywaniu sprawy, przedstawia warunki, których ktoś działający odpowiedzialnie nie przyjmie, a jeśli przyjmie, to z wielką szkodą dla interesów gospodarczych” – mówił.”…
   PS.
   masz tu link do konferencji Bosaka, o „wale” na Orlenie https://youtu.be/nLORpnsVV7c

  3. antyPO✡PiS mówi

   Troll „Antyparch” to żydowski prowokator.

  4. Zbigniew mówi

   Odpowiedzi znikaja a wiec nic nie wiesz.

 2. Antyparch mówi

  co laczy 🏳️‍🌈bosaka z meierem? korzenie?

  1. antyPO✡PiS mówi

   Troll „Antyparch” to żydowski 🔯 prowokator.

  2. Zbigniew mówi

   Atyparch jest troll czy Bosak to spioch – dobrze wyszkolony spioch i tylko gadu gadu.

   Ludzie spiochy wyczuwaja na kilometr – takich ukrytych aktywistow i ten Bosak, bez konkretow jest winien porazki Konfederacji, wiec Anryparch nie jest trollem

 3. verizanus mówi

  No i co z tego że były afery??? Jak jest dobrze umocowany nic mu nie zrobią. Sam może tę komisję zaprosić bo wie że mogą mu…O! 😉

 4. jarek mówi

  Niósł wilk razy kilka poniosą i wilka

 5. MACIEJ mówi

  Jedna Szumowina mniej. Wcale mnie to nie cieszy, bo obawiam się, że na jego miejsce już jest wyznaczony ktoś „lepszy”…

 6. jarek mówi

  Proszę Państwa…. plandemia to bzdura zaplanowane działanie…. po diabła było niszczyć polską gospodarkę???

  1. Krzysztof mówi

   Jak to – po diabła ? To jest celowe działanie , nie widzisz tego ?

 7. rins mówi

  Dokładnie jednej szumowiny mniej, ale nic mu nie zrobią a przyjść może jeszcze bardziej bezczelny pajac jak np.arlukowicz

 8. Lolek mówi

  Dlaczego tylko Minister Szumowinowski ma ponieść konsekwencje? Jego szefem był Mateusz Morawiecki i on razem z ministrami zdrowia powinien ponieść konsekwencje przde wszystkim karne!

 9. Jan Kowalski mówi

  Ta epidemia to planowa depopoluacja ludności świata, czyli ludobójstwo. Musimy się bronić bo tu chodzi o nasze życie. Szumowina i Morderecki powinni zostać surowo ukarani.

  1. Zbigniew mówi

   Mowi Pan o czyms a tymczaesm dziela sie akcjami Lotosu – na ZUS nigdy nie zarobimy i o tyle wzrosna podatki a wy tylko o czyms – tez wazne ale patrzcie z czego zyjemy.

 10. Krzysztof mówi

  Jak to – po diabła ? To jest celowe działanie , nie widzisz tego ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.