Od 40 dni na kwarantannie. Dramat rodziny ze Śląska [WIDEO]

małżeństwo ze Śląska zamknięte na kwarantannie/ fot. screen
8

Obecnie w Polsce przebywa na kwarantannie ponad 103 tysiące osób. Izabela i Mariusz Ośliźniok siedzą na kwarantannie od czterdziestu dni i nie wiadomo, kiedy wyjdą. Na pewno będą zamknięci do końca sierpnia. Testy wychodzą pozytywne, potem negatywne i znowu pozytywne. Nikt nie przesłał wyników, pomimo wielu próśb. O tym, że nadal nie mogą wyjść z domu, są informowani telefonicznie. – Policja traktuje nas jak przestępców – mówi pan Mariusz i dodaje, że otrzymał wniosek o ukaranie do sądu, ponieważ podczas kontroli policyjnej spał i nie wstał, żeby pokazać się w oknie.

– Takich przypadków jak nasz jest wiele. Nie jesteśmy jedyni. Mamy kontakt z wieloma rodzinami, które mają podobną sytuację i nikt nie może nic z tym zrobić. Dzwoniliśmy do rzecznika praw pacjenta, do rzecznika praw obywatelskich, do ministerstwa zdrowia. Każdy kieruje nas z powrotem do sanepidu. Nie ma w Polsce obecnie żadnej instytucji, która stałaby ponad sanepidem. Prezydent miasta nie potrafi nic zdziałać – mówi pan Mariusz i dodaje, że żadne media mainstreamowe nie są zainteresowane przedstawieniem ich dramatu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pani Izabela jest zatrudniona na umowę o dzieło, więc nie dostaje żadnych świadczeń w związku z przymusowym przerwaniem pracy. Pan Mariusz, który jest górnikiem, otrzymuje 80% zasiłku chorobowego. Zapytany o to, co górnicy zrobią z tym wszystkim, pan Mariusz odpowiedział: – Jak wyjdziemy, to będą mieli IV powstanie śląskie.

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

SZOK! Straszenie dzieci koronawirusem przy pomocy „ozdrowieńców po przejściach”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rins mówi

  I bardzo dobrze niech górnicy wezmą sprawy w swoje ręce i pojadą na Warszawę, dość cholera tego błaznowania przez Kaczora i innych

 2. Jacenty mówi

  Zbierać nazwiska wszystkich urzędasów i funkcjonariuszy, którzy podpisują się pod represyjnymi decyzjami. Żadnego tłumaczenia, że „tylko wypełniają polecenia służbowe”. Inni też się już tak tłumaczyli, ale im to nie pomogło. Na sprawiedliwość może będą musieli poczekać, lecz ich w końcu dopadnie.

 3. goj mówi

  Takich przypadków jest grube tysiące. Kto wreszcie powie dość?!

 4. Stanislaw mówi

  To juz przekrzcza wszelkie przyswoitosci , logiki , robia z ludzi kompletnych durni!! Ci przestepcy ktorzy to ustalili musza za to odpowiedziec . Obawiam sie tylko jednego , ze to bedzie nowa rzeczywistosc ktora nam funduja . Bez wielkiego przebudzenia narodu oni sa zdolni zniszczyc kazdego czlowieka.

 5. Karma. mówi

  Karma przez duze K. Tego co robi rzad nie popieram ale odizolowanie tego czlowieka od spoleczenstwa to swietny pomysl i zdecydowanie za to zasłużył. Swoja pogarda dla ludzi, brakiem szacunku, totalnym brakiem empatii. Kto go zna osobiscie ten wie. Karma.

 6. Artur Łoboda mówi

  To jest bezprawne pozbawienie wolności w oparciu o FIKCYJNE pseudotesty. Nie znajdzie się adwokat by pozwać Sanepid?

 7. Ziutek mówi

  „Nie znajdzie się adwokat”
  Nic samo „nie znajdzie się”.
  Jak Ty czy ja czegoś konkretnego nie zrobimy to nic nigdy się nie stanie.
  Trzeba zacząć działać samemu a nie oglądać się na innych. Organizować się i jeszcze raz organizować. Kościół, szkoła i strzelnica to bardzo dobry początek. Potem i mennica.
  Strzelanie to wspaniały sport, szczególnie na odległość kilkuset metrów z broni precyzyjnej z celownikami optycznymi. Coś jak w Kijowie na Majdanie tylko nie przez bandytów opłacanych a przez polskich patriotów i nie w żydowskim interesie a w celach treningu sportowego.

 8. Gall mówi

  Wiecie jak długo zaraża osoba chora? do max. 3 tygodni. I tyle w temacie. A w ogóle testy RT-PCR nie służą do badania Covidów bo nie potrafią namnażać RNA tylko DNA, a w wirusie jest tylko RNA. Sa pytania?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.