PILNE! Szumowski złożył rezygnację z funkcji ministra zdrowia: „Pozostaję posłem, wracam do zawodu lekarza”

Łukasz Szumowski/ fot. Twitter
12

We wtorek (18.08.2020) minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował na konferencji prasowej, że podał się do dymisji. – Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia (…). Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (…), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów – powiedział Szumowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szumowski poinformował też, że powołany przez niego zespół przygotował rekomendacje, w myśl których lekarze rodzinni maja mieć prawo do zlecania testów na SARS-CoV-2. Oświadczył, że jest przekonany, iż jego następca poprowadzi dalej „ten system, który zbudowaliśmy reagując na rzecz niespotykaną, jak taka epidemia – od stu lat takiej nie było”.

W poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował na Twitterze, że odchodzi z resortu. –  Dziś mój ostatni dzień w MZ. To był dla mnie niesamowity czas za który dziękuję wszystkim, z którymi go spędziłem – napisał.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Ludzie uciekajta, doktory jadą!

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Łukasz mówi

  Nareszcie.Tylko współczuć przyszłym pacjentom szumowiny.Wiadomo też, że jest to jego próba ucieczki przed odpowiedzialnością,a powinien stanąć przed trybunałem stanu.

 2. Jarosław mówi

  Antypolski, nieodpowiedzialny złoczyńca w roli lekarza.

 3. marju73 mówi

  Pali się grunt pod stopami łajdaka więc pisiorstwo pozwala mu zejść z linii strzału. W jego miejsce znajdą sobie jakiegoś innego figuranta.
  Ciekawe czy znajdą się jacyś zdesperowani chętni żeby skorzystać z usług tego niby lekarza.

  1. Marju73 mówi

   Uwaga, foliarze i inne pajace, do nagonki na Pana Ministra 1, 2, 3… !

  2. marju73 mówi

   To nie jest żaden pan minister tylko łajdak i przestępca podobnie jak podszywający się powyżej. Apeluję jeśli to możliwe o ukrócenie tej praktyki.

  3. Marju73 mówi

   Uprzejmie proszę redakcję portalu o zbanowanie tego jechowego przygłupa, który podszywa się pod mój nick.

 4. piotr mówi

  Brat Szumowskiego ma firmę biotechnologiczną OncoArendi, dostał przeszło 200 mln.
  CBA badało sprawę wyniki są porażające, mówią m.in. o niebywałym konflikcie interesów.
  Sprawa w prokuraturze krajowej, która odmawia jej udostępnienia.

 5. rebih mówi

  To tylko zagrywka medialna. Przez Szumowskiego PiS wszedł w konflikt z własnym elektoratem i teraz potrzebuje pozbyć się cwaniaka, nawet zostawiając mu worek pieniędzy. Co będzie dalej zobaczymy. Być może to początek wycofywania się z tej całej historii, a być może tylko zmiana „avatara”. Dla mnie jednak PiS jest skończony po serii tegorocznych antypolskich działań, z których większa cześć, ale tylko część była firmowana przez Szumowskiego.

 6. W K mówi

  Najpierw 25 lat więzienia, a potem powrót do zawodu, albo droga na cmentarz, zależnie jak się życie ułoży.

 7. Marek mówi

  Oj. Panie Morawieck…, Panie Kaczyńs……/ Vel Kirstein. Nie będzie łatwo zmróżyć oczęta po tym coście zrobili Polakom. A Szumo…….i i ten jego zastę…a pod Międzynarodowy Trybunał Stanu razem z Bille… Gates……

 8. rins mówi

  Szumowski uuuuj Ci w dupe gamoniu jeden, do więzienia z nim, a później zrzuty i na długie lata do pierdla

 9. Karol mówi

  Boże uchowaj mnie i moich bliskich Rodaków przed takim lekarzem!!
  A tak przy okazji: Będę oczekiwał zmiany obecnych zaprzańców na Konfederację bo wtedy myślę że prawne konsekwencje taki Szumowski poniesie i mam nadzieję odsiedzi swoje poczynania. Inni zaprzańcy marionetki ze wszystkich opcji wysługujące się obcym interesom za pieniądze Polaków też poniosą srogie konsekwencje swoich czynów.
  Tak nam dopomóż Bóg.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.