Abp Vigano ujawnił, że papież bronił homo-księży i kardynała pedofila! Watykan wszczął proces w jego sprawie!

abp Carlo Maria Vigano/ fot. screen
22

Były nuncjusz apostolski w USA arcybiskup Carlo Mario Vigano, któyt odważył się ujawnić fakty dotyczące hołubienia księży homoseksualistów i zamiatania pedofilii wśród duchownych pod dywan, został oskarżony o schizmę i z tego powodu wezwany do watykańskiej Dykasterii Nauki Wiary.

Po tym gdy w 2018 roku arcybiskup Carlo Maria Vigano, były nuncjusz apostolski w USA, wydał oświadczenie, w którym poinformował, że od 2013 roku papież Franciszek wiedział o przypadkach molestowania chłopców, jakich dopuszczał się kardynał Theodore McCarrick, dla zorientoewanych w strukturach kościelnych było jasne, że hierarcha zostanie ukarany przez Watykan. Nuncjusz publicznie oskarżył papieża, że chronił homoseksualnego kardynała pedofila przed konsekwencjami. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Miesiąc później abp Vigano wyznał, że papież Franciszek broni homoseksualnego duchowieństwa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dwa lata później duchowny z USA wypowiadał się w kwestii Covid-19. – Walka z COVID-19, jakkolwiek poważna, nie może być pretekstem do tego, by wtórować niejasnym intencjom podmiotów ponadnarodowych, które mają w tym projekcie potężny interes handlowy i polityczny – w liście napisał abp Vigano. Cały list zamieściliśmy TUTAJ.

Następnie abp VIgano został zdymisjonowany ze stanowiska nuncjusza, a teraz na portalu X poinformował, że przeciwko niemu w Watykanie wszczęte zostało postępowanie karne. Zaznacza, że wyrok już jest gotowy.
Dykasteria ds. Nauki Wiary poinformowała mnie prostym e-mailem o wszczęciu pozasądowego procesu karnego przeciwko mnie w związku z oskarżeniem o popełnienie zbrodni schizmy i zarzucaniem mi zaprzeczenia legalności „papieża Franciszka ”zerwania komunii „z Nim” i odrzucenia Soboru Watykańskiego II. Zostałem wezwany do Pałacu Świętego Oficjum na 20 czerwca osobiście lub przez prawnika kanonicznego. Zakładam, że wyrok został już przygotowany, biorąc pod uwagę, że jest to proces pozasądowy. Zarzucane mi oskarżenia traktuję jako zaszczyt. Uważam, że samo sformułowanie zarzutów potwierdza tezy, których wielokrotnie broniłem w różnych wystąpieniach. To nie przypadek, że oskarżenie przeciwko mnie dotyczy kwestionowania legitymacji Jorge Mario Bergoglio i odrzucenia Soboru Watykańskiego II: Sobór reprezentuje raka ideologicznego, teologicznego, moralnego i liturgicznego, którego bergogliowski „kościół synodalny” jest koniecznym przerzut – czytamy na X.
Abp Vigano wyznał to, o czym piszę w „Mojej walce o prawdę”, że „papież Franciszek bronił homoseksualnego duchowieństwa, które dopuszczało się poważnych nadużyć seksualnych wobec nieletnich i dorosłych”.
Teraz, zarzucając mu schizmę, wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne – czytamy na X.

"Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza", Jacek Międlar
„Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza”, Jacek Międlar

Przeczytaj także:

Jacek Międlar w P.S.Tv o filmie “Sąsiedzi”. “Powstanie miniserial” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bronka mówi

  „Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego!”
  Objawienie Jana 18, 2

  „I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające!”
  Objawienie Jana 18, 4

 2. Paweł mówi

  Bronka, Kościół to Nowy Izrael, a Babilonem jest ten świat, kto się nie schroni do Arki Przymierza jaką jest Kościół Katolicki na wieki będzie w Babilonie.
  Co do abp. Vigano poszedł za daleko, modlę się żeby zmienił swoje stanowisko. Oczywiście jest niesprawiedliwością, że znacznie gorsze przestępstwa po stronie episkopatu Niemiec w ogóle nie są karane, ale to nie jest usprawiedliwieniem.
  Abp. Lefebvre nigdy nie napisał, że nie jest w jedności z papieżem.

 3. gal mówi

  Parszywe masonskie lajdatwo watykanskie. Jedyny prawdziwy ksiądz biskup, ktory ma odwage mowic prawde, o tej zdradzieckiej bandzie. Jedyny duchowny tej rangi, ktory mial odwage pokazywac swiatu wynurzenia globalistow i ich akolitow w czasie tego kowid owego show.

 4. gal mówi

  Borgolio zapomnial ze w internecie nic nie ginie i sa dowody jego postepkow, gdy jako unizony wasal calowal raczkoi tych parsztwych demonow w ludzkiej skorze rothildow. Ludzue ktorzy uzywaja glowy zgodnie z jej przeznaczeniem wiedza, ze Watyjan to siedlisko zla, to przestepczy kartel udajacy piboznosc, w rzeczywistosci to zorganizowana grupa przestepcza, ktorej zadaniem jest okradanie ludzi i manipulowanie nimi.

 5. verizanus mówi

  Na internet trza trochę uważać, tam też mogą być fotomontaże i manipulacje.

 6. Bronka mówi

  „Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą…
  Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością.
  Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta…”
  Objawienie Jana 17, 1.9
  SIEDEM PAGÓRKÓW = RZYM

  „Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.”
  Objawienie Jana 18, 10

  JAKA RELIGIA MA W SWOJEJ NAZWIE MIASTO WIELKIE NA SIEDMIU WZGÓRZACH?

 7. Paweł mówi

  Katolicy co do ducha przejęli dziedzictwo Starego Przymierza, które wypełniło się w Nowym. Co do materii przejęło dziedzictwo Rzymu. Podstawy filozofii to oddzielenie formy i materii. Co do istoty duchowo Kościół jest Nowym Izraelem co do materii jest rzymski. To są dwa dziedzictwa, które należą się Kościołowi. Tak jak Żydzi zrabowali dobra Egipcjan, gdy wychodzili z pogańskiej ziemi, tak Kościół przejął dziedzictwo prawne i łacinę od Rzymu. Święte prawo dla dziedzica Nowego i Wiecznego Przymierza.

 8. Bronka mówi

  Katolicy, to poganie, oddający cześć gipsowym i drewnianym bałwanom (mogą być obecnie również plastikowe, taką plastikową „bozię” ze światełkami na głowie widziałam na własne oczy na Czarciej Górze w Częstochowie).
  Ich czarci przywódca, rzymski papież oddaje cześć takiemu demonowi w Watykanie, vide: Demon Pachamama.
  Ich pseudo kapłani, podczas swoich guseł „rozkazują” Bogu, zjawić się na ich diabelskich pseudo ołtarzach w katolickim naleśniku.
  Ich zboczeni pseudo kapłani jebią się między sobą w dupy, vide: Dąbrowa Górnicza, albo gwałcą ministrantów.
  Paserni, opaśli zboczeńcy, np. Flaszka Głódź okrada babcie z emerytury i kupuje sobie stado danieli.
  Tak wygląda wasz katolicki kościółek, to nic innego, jak szambo.
  Idziecie katolicy na wieczne potępienie, jeżeli się nie nawrócicie do Jezusa Chrystusa i nie wyjdziecie z Wielkiej Nierządnicy, jeszcze jest czas.

 9. Paweł mówi

  Porządny katolik umrze za choćby jeden artykuł Credo, Św. Bartłomiej Apostoł dał się obrać ze skóry, a nie wyrzekł się Kościoła Świętego. Ciekawy jestem co Ty jesteś w stanie ścierpieć za Chrystusa i w jaki sposób?

 10. Bronka mówi

  A gówno cię to obchodzi, wiejski dupku!
  Jebały ciebie klechy też w dupę w katolickiej szkółce?

 11. Shadow mówi

  Kościół obecny jest przeżarty grzechem i ochydą, poczynając od tego w białej kiecce, poprzez większość purpuratów, po część księży. O świeckich nie wspomnę. Znam wielu świeckich gorliwych i modlących się, a krzywdzących swoich bliźnich, nawet rodzinę. Obok zamieszkali tacy co nabuntowali swego krewnego, właściciela domu i posesji, przeciwko krewnym, którzy lata całe opiekowali się właścicielem i jego żoną. Pojawili się gdy małżonka gospodarza zmarła, a on miał już potężną demencję. Gospodarz przepisał tym przybłędom ( też z rodziny) dom i posesję i niedługo zmarł, pozbawiając wszystkiego, tych zasłużonych, przez długie lata opieki i pomocy. Ten który manipulacją i fałszem przejął majątek, jest szafarzem komunii świętej w naszym kościele parafialnym. Taki kościół, dla mnie jest nie do zaakceptowania, więc od lat nie chodzę. Szanuję tradycję. przestrzegam 10 przykazań i na tym kończy się mój udział w tym chocholim tańcu.

 12. Jan mówi

  Ho, ho, hooo! Ale ci to Bronka zieje miłością jak, nie przymierzając, smok wawelski.

 13. Boleslaw mówi

  BRONKA… ja jestem ze wsi i moi przodkowie, jestem bardzo dumna z tego…. a moich przodkow ktorzy bronili Polske i KOSCIOLY…nosza NAZWY ULICE W POLSCE!! To nas wiernych wina bo po 1990 roku nie bronimy KSIEZY I Kościoła a POWINNISMY…CHRONIC I MONITOROWAC…KSIEZY i KOŚCIOŁY w Polsce …Domyslam sie ze wiesz ze p a r c h y/gady niszcza Biskupow i KOSCIOLY od gory w calej Polsce……..tak jak niszczyli KS/ Pana JACKA MIEDLAR!!!

 14. Bronka mówi

  Ho, ho, hooo!
  NIE MAM OBOWIĄZKU ODPOWIADAĆ KATOLICKIEJ GNIDZIE NA IMPERTYNENCKIE PYTANIA.
  I NIE MAM OBOWIĄZKU „MIŁOWAĆ” BAŁWOCHWALCÓW.

 15. Hammurabi mówi

  Schizma wschodnia, schizma zachodnia a teraz „schizmą” ma być odsłonięcie rąbka tajemnicy „wiary” porażającej większości kleru?
  Jako Polacy wiążemy ogląd historii naszej ojczyzny z Kościołem, upatrując w nim źródeł patriotyzmu, choć prawda nie jest jednoznaczna.
  Owszem, Kościół wywarł kolosalny wpływ na losy Polski. Zainteresowanych warto odesłać do czasów bardzo dawnych, bo aż do XII wieku i rozbicia dzielnicowego oraz politycznej gry Rzymu uprawianej w tym czasie, ze szczególnym uwzględnieniem jej fatalnych efektów dla Polski w kolejnych wiekach.
  Możecie sobie Szanowni Państwo skakać do oczu bardzo długo, jednak bez poszanowania przekonań religijnych z jednej strony i zdarcia często fałszywie szlachetnej patyny z instytucji kościelnej z drugiej, nigdy z tej dyskusji nic nie wyniknie.
  Mario Vigano wrzucił tylko granat do szamba i w oczekiwaniu na wybuch rzymscy purpuraci wraz ze świtą próbują wszelkich chwytów, by jego wybuch obryzgał smrodem hańby jak najmniej spośród nich.

 16. verizanus mówi

  Każdy kto wyznaje katolicką wiarę i praktykuje katolicką moralność jest na pewnej drodze do zbawienia. W KK dzięki sakramentom można uzyskać rozgrzeszenie (warunkowo, przede wszystkim żal za grzechy musi być), a dzięki odpustom nawet uniknąć czyśćca. Natomiast kto nie skorzysta z tej możliwości, nawet gdyby miał święcenia biskupie, umrze z chociaż jednym grzechem ciężkim zbawienia nie osiągnie. Najgorsi są gorszyciele, bo sprawiają, że grzech ciężki jest tolerowany, albo akceptowany, a przez to ZABIJAJĄ DUSZĘ a to gorzej niż ciało, bo dusza ludzka jest nieśmiertelna.

 17. Maniek mówi

  Panie Verizanus. Grzech pierworodny wymyślił świętawy Augustyn, co zanim był świętawy to miał nieślubne dziecko i babkę, którą za namową też świętawej mamusi Moniki rzucił w cholerę, czyściec wymyślił Grzegorz I, Niewielki, ten co Marię Magdalenę, nazwał prostytutką, a zatwierdzony został ten czyściec przez Sobór Florencki 1000 lat później, zaś odpusty nijaki Urban II chyba żeby odpuścić bandytom i mordercom z krucjat, a KK w to wszystko wierzy i łoi kasiochę ze swoich owieczek, o spowiedzi już nie wspominając, bo chyba Jezus, o ile istniał, bo nie ma historycznych dowodów (Testimonium Flawianum też sfałszowali) jeszcze nie spowiadał a nawet jego apostołowie też nie spowiadali. Jest XXI wiek i wszystko można sprawdzić

 18. verizanus mówi

  @ Panie Maniek Każdy ma swoją wiarę. Pewnie jakby ktoś w podobnym tonie mówił o Twojej panie Maniek, to zaraz byłby wielki wrzask, że mowa nienawiści itp. Co innego wymyślić coś a co innego zatwierdzić, albo zdefiniować. Każdy może przez pokutę zmienić swoje życie dopóki żyje, nawet Pan, Panie Maniek.

 19. Hammurabi mówi

  @Verizanus
  Na dobrą sprawę, jeśli odrzucić ozdobne świąteczne ornamenty, życie katolika sprowadza lub powinno się sprowadzać do pracy, modlitwy, ciągłej pokuty, żalu za swoje a nawet cudze grzechy, zadośćuczynień i umartwiania a wszystko to najczęściej jedynie na pokaz a najlepiej to u bliźniego.
  Jak nie słupnicy to biczownicy. Jak nie ocinanie nosów to choć włosienica!
  Najlepszym przykładem jest właśnie gnijący już ze szczętem Watykan a wcześniej Rzym i jego funkcjonariusze siejący zgorszenia po świecie, od referentów parafialnych poczynając, poprzez kierowników diecezjalnych po prezesa i nadzorczą radę akcjonariuszy.
  To jedno.
  Drugie zaś, o wiele tragiczniejsze dla tych, co Polskę w sercach noszą jest zmora nienawiści. Wystarczy poczytać choćby tych kilka komentarzy, by zadać sobie pytanie, czy aby nie mamy tu jak pod mikroskopem do czynienia z tą typowo polską, hermetyczną nienawiścią ułatwiającą naszym wrogom niszczenie narodu i kraju?

 20. verizanus mówi

  @ Hammurabi W ten nieco karykaturalny sposób przedstawiają naszą wiarę nasi wrogowie. Zwłaszcza socjaliści, którzy (dziś to już chyba nie tajemnica) okupują uniwerki (najczęściej kradnąc markę wyrobioną dawniej przez katolików) na Wschodzie i Zachodzie. WYSTARCZY ŻYĆ W ŁASCE UŚWIĘCAJĄCEJ, przecież o wiele więcej dobrych rzeczy jest w katolicyzmie dozwolonych niż zakazanych. Może i są tacy, którzy powinni pokutować za swoje grzechy całe życie. Są pewnie herosi, bohaterowie, którzy są gotowi nawet pokutować, by inni się nawrócili. W historii KK różnie bywało i bywa, nawet na najwyższych szczeblach hierarchii (o świeckich już nie wspominając), ale dla normalnego katolika przykładem są święci a nie degeneraci, jakiekolwiek funkcje by sprawowali.

 21. Hammurabi mówi

  @Verizanus
  Jeśli uraziłem – przepraszam.
  Jednak w taki jak ja sposób wyrażają się nie tylko „nasi wrogowie” ale również ci, którzy odważyli się pytać i samodzielnie myśleć, robiąc użytek z najważniejszych boskich darów jakim jest odróżnianie dobra od zła i zdolność samodzielnego myślenia.
  Przecież te przymioty odróżniają nas od świata zwierzęcego. Dlatego karygodną jest zwłaszcza w świetle tysiącznych upadków kościelnego władztwa, naiwna łatwowierność w jego przyrodzone dobro.
  Póki co mamy albo galopującą dewocję albo cwałujący ateizm.
  Rzecz w tym, żeby ci którzy mienią się „katolikami” w codziennym życiu słyszeli własne sumienia. Te sumienia mają ich „gryźć”, sprawiając zatrzymanie w biegu i refleksję. Jednakowo dotyczy to świeckich jak i duchownych!
  Sam Chrystus powiedział do podobnych dzisiejszym purpuratom i politykom:
  „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa”…
  Czyż nie są to idealnie trafne słowa i dzisiaj, kiedy, zgniły ze szczętem kler kupczy świętością a politycy wyzywająco wręcz manifestujący wiarę, w rzeczywistości są przeżarci na wskroś zgnilizną?
  Dla normalnego katolika najważniejszym powinny być jednak boskie przykazania i chrystusowe przykazanie o miłości:
  „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest pierwsze przykazanie. Drugie zaś: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Te przykazania w istocie są przecież fundamentem naszej cywilizacji. Prawda?

 22. verizanus mówi

  @ Hammurabi Ale o tym właśnie pisałem. Przedtem przedstawiłeś katolicyzm, jako wynaturzenie chrześcijaństwa, był to obraz bardziej chyba pasujący do purytanów, amiszów-mennonitów, czy tam innych kalwinów. Mówiłem przecież, że są w KK też degeneraci (we wspólnocie ponad miliarda ludzi trudno chyba żeby ich nie było) na różnych szczeblach. A co do najważniejszych przykazań to wiadomo. Miłość względem Boga polega na spełnianiu jego przykazań. Najpierw miłość względem Pana Boga. To regulują pierwsze trzy. I też są obłudnicy, którzy mienią się katolikami i zaniedbują np. udział w niedzielnej Mszy św. To akurat zaniedbanie widać wyraźnie w przypadku jawnogrzeszników, a ich serca pewnie są również pełne plugastwa, bo jak lekceważą przykazanie które wyraża miłość do Boga, do ich skłonność do łamania pozostałych jest z pewnością o wiele większa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.