Były nuncjusz apostolski ujawnia: papież Franciszek chronił homoseksualnego kardynała pedofila

papież Franciszek/ fot. twitter
8

Arcybiskup Carlo Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w USA, wydał w niedzielę oświadczenie, w którym informuje, że od 2013 roku papież Franciszek wiedział o przypadkach molestowania chłopców, jakich dopuszczał się kardynał Theodore McCarrick. Nuncjusz oskarża papieża, że chronił homoseksualnego kardynała pedofila przed konsekwencjami.

Oskarżany o pedofilię kardynał McCarrick złożył dymisję z członkostwa w Kolegium Kardynalskim w lipcu br. „Papież przyjął dymisję kardynała i zawiesił go we wszelkiej działalności publicznej, nakładając jednocześnie obowiązek przebywania w miejscu, które zostanie mu wyznaczone oraz prowadzenia życia modlitwy i pokuty, aż do zakończenia procesu kanonicznego” – informował serwis Vatican News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Abp Vigano informuje, że podobne sankcje wobec kardynała McCarricka zastosował już papież Benedykt XIV, a od momentu objęcia urzędu papieża Franciszek znał opinię Benedykta i władz kościelnych na temat kardynała. Mimo to chronił duchownego i uczynił go swoim „zaufanym doradcą”.

W rozmowie z serwisem LifeSiteNews, arcybiskup Viganò tłumaczy, że zdecydował się na wydanie oświadczenia z powodu fatalnej sytuacji Kościoła. Zdaniem duchownego jedyną szansą na poprawę sytuacji jest ujawnienie całej prawdy. Arcybiskup wezwał też Franciszka do ustąpienia z urzędu papieskiego.

„Dziś w nocy na pokładzie samolotu wracającego z Dublina papież Franciszek odmówił ustosunkowania się do treści sensacyjnego stanowiska byłego nuncjusza apostolskiego w USA abp Vigano” – pisze Krzysztof Bosak na Twitterze i podaje tłumaczenie wypowiedzi Franciszka.

Cały tekst listu abp Vigano w tłumaczeniu na jęz. polski znajdziecie TUTAJ

Źródło informacji: dorzeczy.pl, twitter

Przeczytaj też:

Tylko u nas! Szokujące fakty i SMS-y z seksafery w kurii wrocławskiej

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. sten mówi

   Strach dzieci samych puszczać do kościoła , Wielka Ladacznica Wielki Babilon !

 1. Jacek NH mówi

  Papież Franciszek podczas wizyty w Irlandii powiedział, że błaga Boga o przebaczenie ofiary za grzechy pedofilii wśród katolickich księży. A w Polsce? Ks. Józef Kloch były rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, mówił: Kościół nie będzie płacił ofiarom duchownych-pedofilów

 2. Jacek NH mówi

  Pedofilia to odrażające przestępstwo i grzech. By nie dochodziło do niej więcej w Kościele trzeba wreszcie zwalczyć lobby homoseksualne wśród duchownych

 3. Zbulwersowany mówi

  Tak to jest jak się wpuszcza żydowską dzicz do Świętego Kościoła. Przecież widać to po typowo semickich facjatach.

  1. sten mówi

   Tą wiedze zdobyłeś jako ministrant z pierwszej ręki organoleptycznie ?

  2. MSW mówi

   Abp Carlo Maria Vigano tak jak ksiądz Lemański próbuje namieszać pod publiczkę. Mielibyśmy komiczną sytuację z trzecim Papieżem na tronie Stolicy Piotrowej. Ale faktem jest też, że Franciszek był fantastycznie w Irlandii witany. Wszystkie dzieci bardzo ładnie tańczyły. Może ta pedofilia to nie jest taka straszna jak nam się wmawia, tu w Europie…

 4. Donald mówi

  Swój broni swojego.Według mnie ewidentnie widac po gębie Franka ,że to zyd.I wszystko w temacie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.