Prokuratura odrzuciła wnioski o delegalizację ONR-u

ONR/ fot. twitter
2

Prokuratura Regionalna w Krakowie podjęła decyzję w sprawie wniosków o delegalizację Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny. O sprawie poinformował portal RMF FM.

Prokuratorzy z Krakowa przeanalizowali około 10 postępowań karnych prowadzonych w związku z podejrzeniami propagowania faszyzmu czy nawoływania do nienawiści przez Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny. Wbrew wrzaskom lewackich organizacji na chwilę obecną o żadnych przestępstwach nie może być mowy, gdyż żadne z postępowań nie zakończyło się aktem oskarżenia, lecz odmowami wszczęcia albo umorzeniami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Paweł Adamowicz na sali sądowej / fot. youtube
Paweł Adamowicz na sali sądowej / fot. youtube
Biegli

Prokuratora Regionalna w Krakowie wskazuje, że w odpowiedzi na wnioski o delegalizację ONR-u, zamówiono cztery opinie ekspertów: Szymona Rudnickiego – profesora Uniwersytetu Warszawskiego, dra hab. Mieczysława Ryby z KUL, członka kolegium IPN oraz historyka, Wojciecha Turka. Wszyscy przedstawiali całe spektrum poglądów, które nie dały jednak prokuraturze twardych powodów do podjęcia decyzji o delegalizacji ONR. Całościową, kompleksową opinię w tej sprawie wydał Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, na czele którego stoi prof. Jan Żaryn.

W oparciu o opinie ekspertów, śledczy nie dopatrzyli się powodów do wszczęcia procesu delegalizacji stowarzyszenia narodowych radykałów.

Przestępca Rafał Gaweł, założyciel tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Przestępca Rafał Gaweł, założyciel tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Kto wnioskował?

Wnioski o delegalizację ONR-u składali: zmarły w roku 2019 Paweł Adamowicz i Hanna Gronkiwicz-Waltz. Delegalizacji sekundowali także: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, żydowski lobbysta w Polsce Jonny Daniels, wiceminister kultury Magdalena Gawin, American Jewish Committee czy organizacja założona przez skazanego na dwa lata więzienia Rafała G. W podobnym tonie wypowiadali się także… Patryk Jaki, który jako kandydat na prezydenta Warszaw przyznał, że podpisałby się pod wnioskiem o delegalizację ONR. Istna śmietanka…

Obóz Narodowo-Radykalny

ONR to od lat legalnie działające w Polsce stowarzyszenie, które bezpośrednio odwołuje się szlachetnej, patriotycznej idei narodowego radykalizmu, za którą stoją takie wybitne osobistości: Tadeusz Gluziński, Marian Reutt czy Jan Mosdorf (dwaj ostatni zostali zamordowani w niemieckich obozach koncentracyjnych). W swojej deklaracji ideowej oenerowcy ogłaszają m.in., że „zbawienie w Bogu jest ostatecznym celem człowieka”, „rodzina jest fundamentem Narodu”, „państwo jest organizacją polityczną Narodu”, a „Kresy Wschodnie ośrodkiem polskości i dziedzictwem Narodu”.

Przeczytaj:

Czy ONR można nazywać organizacją faszystowską? Oświadczenie Zarządu Głównego ONR ws. postanowienia wyroku Sądu Najwyższego

Zbrodnicza ideologia pod ochroną prawa? Rok bezwzględnego więzienia za hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Buran mówi

    Cześć i Chwała ONR owi. To jest kuźnia młodych, polskich serc, pełnych patriotyzmu.

  2. Szczur mówi

    Ubogie w intelekt główki nazywają ONR organizacją faszystowską, nie wiedząc czym faszyzm naprawdę jest. Bezmyślnie powtarzają tylko slogany złożone z przedefiniowanych, przez lewicę, pojęć. To właśnie ludzi pokroju Zandberga, czy Biedronia powinno się oskarżyć o faszyzm, spojrzawszy na ich metody działania i retorykę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.