Prokuratura odrzuciła wnioski o delegalizację ONR-u

ONR/ fot. twitter
2

Prokuratura Regionalna w Krakowie podjęła decyzję w sprawie wniosków o delegalizację Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny. O sprawie poinformował portal RMF FM.

Prokuratorzy z Krakowa przeanalizowali około 10 postępowań karnych prowadzonych w związku z podejrzeniami propagowania faszyzmu czy nawoływania do nienawiści przez Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny. Wbrew wrzaskom lewackich organizacji na chwilę obecną o żadnych przestępstwach nie może być mowy, gdyż żadne z postępowań nie zakończyło się aktem oskarżenia, lecz odmowami wszczęcia albo umorzeniami.

Paweł Adamowicz na sali sądowej / fot. youtube
Paweł Adamowicz na sali sądowej / fot. youtube
Biegli

Prokuratora Regionalna w Krakowie wskazuje, że w odpowiedzi na wnioski o delegalizację ONR-u, zamówiono cztery opinie ekspertów: Szymona Rudnickiego – profesora Uniwersytetu Warszawskiego, dra hab. Mieczysława Ryby z KUL, członka kolegium IPN oraz historyka, Wojciecha Turka. Wszyscy przedstawiali całe spektrum poglądów, które nie dały jednak prokuraturze twardych powodów do podjęcia decyzji o delegalizacji ONR. Całościową, kompleksową opinię w tej sprawie wydał Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, na czele którego stoi prof. Jan Żaryn.

W oparciu o opinie ekspertów, śledczy nie dopatrzyli się powodów do wszczęcia procesu delegalizacji stowarzyszenia narodowych radykałów.

Przestępca Rafał Gaweł, założyciel tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Przestępca Rafał Gaweł, założyciel tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
Kto wnioskował?

Wnioski o delegalizację ONR-u składali: zmarły w roku 2019 Paweł Adamowicz i Hanna Gronkiwicz-Waltz. Delegalizacji sekundowali także: prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, żydowski lobbysta w Polsce Jonny Daniels, wiceminister kultury Magdalena Gawin, American Jewish Committee czy organizacja założona przez skazanego na dwa lata więzienia Rafała G. W podobnym tonie wypowiadali się także… Patryk Jaki, który jako kandydat na prezydenta Warszaw przyznał, że podpisałby się pod wnioskiem o delegalizację ONR. Istna śmietanka…

Obóz Narodowo-Radykalny

ONR to od lat legalnie działające w Polsce stowarzyszenie, które bezpośrednio odwołuje się szlachetnej, patriotycznej idei narodowego radykalizmu, za którą stoją takie wybitne osobistości: Tadeusz Gluziński, Marian Reutt czy Jan Mosdorf (dwaj ostatni zostali zamordowani w niemieckich obozach koncentracyjnych). W swojej deklaracji ideowej oenerowcy ogłaszają m.in., że “zbawienie w Bogu jest ostatecznym celem człowieka”, “rodzina jest fundamentem Narodu”, “państwo jest organizacją polityczną Narodu”, a “Kresy Wschodnie ośrodkiem polskości i dziedzictwem Narodu”.

Przeczytaj:

Czy ONR można nazywać organizacją faszystowską? Oświadczenie Zarządu Głównego ONR ws. postanowienia wyroku Sądu Najwyższego

Zbrodnicza ideologia pod ochroną prawa? Rok bezwzględnego więzienia za hasło: „A na drzewach zamiast liści będą wisieć syjoniści”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Buran mówi

    Cześć i Chwała ONR owi. To jest kuźnia młodych, polskich serc, pełnych patriotyzmu.

  2. Szczur mówi

    Ubogie w intelekt główki nazywają ONR organizacją faszystowską, nie wiedząc czym faszyzm naprawdę jest. Bezmyślnie powtarzają tylko slogany złożone z przedefiniowanych, przez lewicę, pojęć. To właśnie ludzi pokroju Zandberga, czy Biedronia powinno się oskarżyć o faszyzm, spojrzawszy na ich metody działania i retorykę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern