Wotum nieufności dla wicepremiera Kaczyńskiego? Poseł PO przeciwny, lider PiS wstrzymał się od głosu, posłowie Kukiz’15 nieobecni
W środę (9.12.2020) wieczorem odbyło się głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla wiceprezesa (potocznie: wicepremiera) Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego. Głosami Prawa i Sprawiedliwości wniosek opozycji nie przeszedł. 216 posłów było za odwołaniem Kaczyńskiego, zaś 233 było. Co ciekawe, poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Aziewicz, głosował przeciw wnioskowi opozycji, Kaczyński którego wniosek dotyczył, honorowo wstrzymał się od głosu, a dziesięciu posłów nie brało udziału w głosowaniu.
– W efekcie problemów z urządzeniem do głosowania, w ważnym głosowaniu oddałem głos niezgodnie z intencją. Jutro złożę w tej sprawie skargę do p. marszałek Witek – na Twitterze tłumaczy się Tadeusz Aziewicz.
W efekcie problemów z urządzeniem do głosowania, w ważnym głosowaniu oddałem głos niezgodnie z intencją. Jutro złożę w tej sprawie skargę do p. marszałek Witek.
— Tadeusz Aziewicz (@TAziewicz) December 9, 2020
W głosowaniu nie wziął udziału poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który niejednokrotnie w krytycznych słowach wypowiadał się o Jarosławie Kaczyńskim. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj, podczas konferencji prasowej, koło poselskie Konfederacja zapewniło, że zagłosuje za wnioskiem o wotum nieufności. Słowa dotrzymano, zaś powodem nieobecności Brauna podczas głosowania na pewno nie jest sympatia do prezesa PiS, ani jakaś polityczna zagrywka.
Duże zainteresowanie budzi jednak nieobecność posłów Kukiz’15: Agnieszki Ścigaj, Jarosława Sachajko, Pawła Szramki, Stanisława Tyszki, Stanisława Żuka i Pawła Kukiza. Czyżby nieobecność wiązała się namiętnymi rozmowami ekipy wokalisty z partią rządzącą, o czym od dwóch tygodni, po rozpadzie tzw. Koalicji Polskiej, spekuluje mainstream? Trudno powiedzieć. Z jednej strony jeszcze kilka dni temu sam Paweł Kukiz zapewniał, że pogłoski, że wchodzi do PiS-u czy Zjednoczonej Prawicy „są totalną bzdurą”, z drugiej zaś strony Kukiz nie musi wstępować do PiS-u, ale może stać się przybudówką partii, tak jak miało to miejsce w przypadku PSL-u. Czas pokaże.
Źródło informacji: sejm.gov.pl
Przeczytaj:
ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
przygłupy z Konfederacji, ha ha ha ha ha .
no z wami to w bój na bagnety iść, nieudaczniaki. A tak z Budka szykowali większość już witali się z gąską w ogródku, bu ha ha ha ha niedojdy.